Libuš - Střešovice 2:1 (0:1) - 14.04.2018 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Libuš - Střešovice 2:1 (0:1)  |  14.04.2018

SK Libuš – SK Střešovice 1911   2:1 (0:1)

Hráno:      14.04.2018 10:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Tůma – Vašek (78' Voženílek), Krejča, Čížek T., Čížek O. – Šupina – Nekola (89' Sobotka),   Hruška, Gabriel (82' Stuchlík), Ivančo – Hartl (72' Havlák)
Branky:    12' 0:1, 67' 1:1 Ivančo, 87' 2:1 Hruška
 

Proti třetímu týmu tabulky jsme chtěli potvrdit zlepšené výkony z posledních dvou utkání a konečně také porazit někoho z první trojky.

Do zápasu jsme však vstoupili hrozně bojácně a zbytečně nervózně. Hosté se chopili taktovky a svoji jednoduchou, ale na nás účelnou hrou si vydobyli územní převahu. Pohroma přišla hned ve dvanácté minutě, když jsme neodkopli míč z našeho pokutového území, který se ze štěstím dostal k soupeřovu útočníkovi, který ne příliš tvrdou, ale umístněnou střelou poslal hosty do vedení. My jsme za celý poločas podnikli zhruba šest slušných akcí, ale bohužel bez brankového efektu. Hosté hrozili nejvíce ze standardních situací, ale naštěstí pro nás též bez brankového vyjádření. Největší naší šanci měl Šupina, ale míč hlavou trefil špatně a tak hostující brankář neměl s jeho střelou velký problém.

O přestávce jsme si řekli, co chceme hrát a co ne a hlavně, že musíme zlepšit pohyb, který první poločas dost chyběl. Postupně, ale přesvědčivě jsme získávali víc půdu pod nohama a začali hostům zatápět. Hlavně náš přechod do útoku začal dělat hostující obraně velké problémy a s tím přicházely i šance. Nakonec jsme se však prosadili po dlouhém autu Hrušky a prodloužené hlavičce Šupiny, kdy se k míči dostal Ivančo a podobnou střelou jako šli hosté do vedení, jsme my naopak vyrovnali. Od této chvíli se hrál fotbal spíše přeborové úrovně. Hosté se s bodem nechtěli spokojit, ale velké šance si nevypracovali, spíš hrozili nebezpečnými centry, se kterými si naše obrana poradila, nebo zasáhnul brankář Tůma. O to více se nám otvíral prostor do rychlých kontrů, ale koncovka nás moc a moc trápila. Tři minutky před koncem po jedné z mnoha našich akcí se uvolnil Nekola, našel před brankou osamoceného Hrušku a ten uklidil do prázdné a poslal nás zcela zaslouženě do vedení. Naše vítězství mohlo být i o dost vyšší, ale řešení 1000% šancí bylo trestuhodné (v tom vynikal hlavně střídající Havlák), minimálně jsme zahodili pět tutovek, ale zápas dovedli do vítězného konce, což bylo podstatné. Máme konečně skalp mužstva z první trojky a za předvedenou hru hlavně ve druhém poločase určitě zaslouženě. Jarní část je teprve na začátku a tak musíme dál svými výkony potvrzovat doposud získané body, ale hlavně dělat radost, jak sobě, tak našim příznivcům.

Další utkání odehrajeme v neděli 22.4.2018 od 17:00 v Cholupicích.

Nejlepší hráči z pohledu SK:   1. Hruška;   2. Ivančo;   3. Čížek T., Nekola


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš