Praga - Libuš 2:3 (0:1) - 21.04.2018 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Praga - Libuš 2:3 (0:1)  |  21.04.2018

TJ Praga Praha – SK Libuš   2:3 (0:1)

Hráno:      21.04.2018 08:30
Hřiště:      Praga – tráva
Sestava:   David – Srbák, Péťa, Vláďa, Filip D. – Hop, Beny, Alf, Žeňa – Dom – Lukáš, Filip W., Dan,   Jirka, Otta, Kuba, Ondra P.
Branky:     Beny, Lukáš, Otta
 

V sobotu, v brzkých ranních hodinách, jsme sehráli zápas proti nepříjemnému soupeři z Pragovky. Hřiště bylo skvěle připravené (jen můžeme závidět) a s ranní rosou bylo ideální na dobrou hru.

Hned od začátku se hrálo svižně, hned ve druhé minutě se Luky prodral přes obránce a postupoval sám na domácího brankáře, ale bohužel netrefil branku. Dál se spíše hrálo na naší útočné polovině, ale Pragovka hrála poctivě a bojovala o každý balón. Další naše šance zůstaly neproměněny, dobře jsme kombinovali a tím se dostávali do přečíslení a šancí. Bohužel jsme šance zahazovali. Až přišla 19. minuta, kdy Alf přiťukl balón Benymu a ten z 25 metrů vystřelil a lépe se už nemohl trefit. Nechytatelně vymetl šibenici v brance. Nádherná střela a nádherná branka – 0:1. Po pár minutách nám trochu zatrnulo, když nesmyslně odpískal pan rozhodčí naší malou domů a soupeř měl možnost zahrávat nepřímý kop z malého vápna. Kluci situaci vyřešili výborně a nenechali domácí ani vystřelit. Ze situace jsme přešli do rychlého brejku, který jsme bohužel nevyřešili moc dobře a následnou střelu brankář chytil. První poločas skončil naším vedením 1:0.

V kabině jsme kluky znovu upozorňovali na mokré hřiště a slunce, že musí dobíhat jak útočné, tak hlavně obrané situace po střelách. Druhý poločas začal a během deseti minut šel Luky třikrát sám na brankáře, ale bohužel se ani jednou netrefil a přišel trest. Domácí kopali z vápna přímý kop, který David vyrazil před sebe. Bohužel z našich hráčů nikdo nereagoval a domácí hráč se dostal k dorážce, který David ještě vyrazil, ale na druhou už neměl nárok a domácí skóre srovnali – 1:1. Místo, abychom po nájezdech vedli 3:0 a zápas byl rozhodnutý, tak jsme soupeři dopřáli naději na dobrý výsledek. A Pragovka začala o to více bojovat. Dnes nám moc nefungovali oba stopeři a obraná hra celého týmu. Soupeř se několikrát dostal do vyložené šance, kdy jsme buď podbíhali vysoké balóny nebo se vůbec nezdvojovali a tím dali domácím prostor k zakončení nebo nájezdům na Davida. David nás několikrát podržel. Po pár minutách jsme se probrali. Do vedení nás znovu poslal Lukáš, který další samostatný nájezd už proměnil – 1:2. Naše vedení nám vydrželo pouze pět minut. Po hezké akci domácích, kdy přišel lob za naše nejisté stopery, žádné zdvojení a pro domácího útočníka už nebyl problém se z malého vápna trefit – 2:2. Do konce utkání chybělo šest minut. Obdržená branka nás nesrazila, ale spíše pořádně nakopla. Kluci se nechtěli smířit s remízou a vrhli jsme se do útoku. Domácí jsme uzavřeli ve vlastním vápně. Do zakončení se dostal Otta, ale s jeho střelou si poradil domácí brankář. Vše si Oťas vynahradil o chvilku později – po krásné uličce pěkně vystřelil křižně na zadní tyč a nás znovu poslal do vedení – 3:2. Do konce zápasu chyběly tři minuty.
Do konce utkání jsme už udrželi vedení a mohli se radovat s velice vydřené výhry 3:2. Zápas jsme si sami udělali zbytečně těžký, kdybychom proměňovali své šance za stavu 1:0, tak věřím, že by jsme se uklidnili a soupeři nastříleli více branek, ale na kdyby se nehraje.

Jsem rád, že kluci po vyrovnání nesložili zbraně a o to více bojovali a chtěli vyhrát. Odměnou jim je vítězná branka. I takové zápasy se někdy hrají a jsem velice rád, že ukázali svůj charakter a vítěznou vůli.

Kluky dnes musím pochválit za bojovný a týmový výkon, který vedl k naší výhře.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!!

I dnes jsme se znovu přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš