Dukla JM - Libuš 4:2 (2:1) - 03.06.2018 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Dukla JM - Libuš 4:2 (2:1)  |  03.06.2018

FK Dukla JM – SK Libuš   4:2 (2:1)

Hráno:      03.06.2018 13:00
Hřiště:      Mikulova – UMT
Sestava:   David – Srbák, Péťa, Vláďa, Duby – Žeňa, Beny, Alf, Fíla – Dom – Luky, Dan, Hop, Otto,   Zrzi, Abdi
Branky:    Alf, Žeňa
 

V dalším kole jsme zajížděli na Jižní Město, kde jsme se utkali s Duklou JM. Jestli jsme chtěli udržet teoretickou malou naději na celkové vítězství v soutěži, tak jsme si dnes nemohli dovolit ztratit body. Dobře jsme věděli, jaký soupeř nás čeká a hlavně jakým stylem hraje. Nepouští se do velké kombinace, ale hraje jednoduchý fotbal vše z první dopředu na velmi dobré útočníky, kdy jeden je velmi rychlý (Sanni) a ten druhý je dobře silově vybaven (Dudek).

A dnešní zápas nebyl jiný, kombinací jsme soupeře přehrávali, ale bohužel i dnes jsme zklamali v zakončení. Sám na brankáře šel Dom, dvakrát Hop, další závary před domácí brankou jsme nedokázali proměnit a zákonitě přišel trest. Domácí zahrávali dva metry za vápnem přímý kop na branku a domácí exekutor to trefil nádherně – 1:0 (první střela na naší branku) běžela 20. minuta. Po pěti minutách jsme si vybrali další slabší chvilku a byli znovu potrestáni. Soupeř vystřelil podruhé na branku a my prohrávali 0:2. My hráli fotbal a domácí dávali branky :-(. Do hry nás dostal ve 32. minutě gólem roku Alf, který si v rohu vyměnil balón s Hopem a dobře vystřelil z 20 metrů na branku a nádherně se trefil do šibenice – 2:1 (byla to naše stá branka v soutěži !!!!). První poločas skončil výsledkem 1:2 v náš neprospěch.

V kabině jsme se klukům snažili nalít sebevědomí a všichni jsme věřili, že zápas otočíme a zvítězíme. Druhý poločas začal a my jsme hned na soupeře vlétli. Po dvou minutách dobrým pressinkem získal balón Dom, postupoval sám na brankáře, ale ještě posunul míč doleva na lépe postaveného Žeňu a ten do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Jiný tým by se s vyrovnáním asi spokojil, ale my chceme po klucích, aby v každém zápase hráli na vítězství a dnes tomu nebylo jinak. No a tak začalo dobývání domácí branky. Ty už vše hráli z první pryč a čím dál více hrozili z brejků. Bohužel my jsme své šance nevyužili a soupeř dvakrát z brejků udeřil. Na střely a šance v zápase 9:5 pro nás, ale na góly 4:2 pro soupeře. A jak správně řekl domácí PAN TRENÉR, fotbal se hraje na branky a tak jsme dnes odešli poraženi, ale určitě se vztyčenou hlavou. Dnes nevyhrálo fotbalovější mužstvo, jen jsme bohužel znovu doplatili na neproměňování jasných šancí, které nás trápí celou sezonu :-(.

Hrál druhý celek s třetím a myslím si, že fotbalová kvalita a hra byla velmi na naší straně. O to mně více mrzí, že jsme si s hrou Jižního Města nedokázali poradit.

Před zápasem, během zápasu, ale i po něm byla vidět velká arogance některých místních lidí z Jižního Města, kteří si asi myslí, že když jim jiný slavnější pražský celek propůjčí své jméno, tak jsou něco více, než my, který hrajeme za menší klub, ale na rozdíl od nich máme svou historii a na nic si nemusíme hrát a nehrajeme!!!

Klukům dnes nemůžu skoro nic vytknout. Že udělají chybu, špatně nahrají, nebo jinak vyřeší situaci, to se stane. Pořád se fotbal učí a myslím si, že ve hře udělali velký posun, ale to naše zakončení mně bude ještě dlouho strašit. I když jsme nejlépe střílející tým v soutěži, tak kolik šancí jsme v každém zápase ještě zahodili :-(…

Dnes jsme se znovu přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš