Vršovice - Libuš 2:5 (1:1) - 17.06.2018 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Vršovice - Libuš 2:5 (1:1)  |  17.06.2018

SK Union Vršovice – SK Libuš   2:5 (1:1)

Hráno:      17.06.2018 17:00
Hřiště:      Vršovice – tráva
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Péťa, Ondra P. – Žeňa, Beny, Alf, Hop – Dom – Luky, Otto, Abdi, Vláďa,   Ondra H., David D.
Branky:    2× Otto, Dom, Žeňa, Srbák (p.k.)
 

V poslední zápas sezóny jsme odehráli ve Vršovicích. Už před zápasem bylo jasné, že v tabulce obsadíme krásné druhé místo, ale i tak jsme se se soutěží chtěli rozloučit vítězně. Dnes nás čekal nepříjemný soupeř, ne moc fotbalový, ale o to více bojovný.

Hned od začátku bylo jasné, jak se dnešní zápas bude odvíjet. My v držení balónu a snaha o kombinaci a domácí celek v důrazném a obraném postavení, s jednoduchým přechodem (dlouhé balóny) do brejků. Dnes nám poměrně dlouho trvalo, než jsme se dostali pořádně do tempa. Do vedení nás poslal hezkou narážečkou a následnou střelou dnes výborně hrající Oťas – 0:1. Naše radost a vedení vydrželo pouze dvě minuty, kdy se po našem nedorozumění prosadili domácí – 1:1. Za nerozhodného výsledku se šlo také do kabin.

Tam jsme kluky nabádali, aby hru zpřesnili, zrychlili, ale hlavně hráli trpělivě. Po pár minutách druhého poločasu zahrávali domácí trestný kop, který nešťastně Jirka hlavou prodloužil za Davidova záda a my rázem prohrávali 1:2. To bylo něco pro domácí, kteří ještě více zalezli a začali tahat čas. Kluky inkasovaná branka trochu zaskočila. Jenže kluci jsou velcí bojovníci a chtěli dnešní zápas vyhrát. Po chvilce se nadechli k velkému tlaku. Na domácí se valil útok za útokem, ti se bránili, jak jen mohli, někdy jejich zákroky byly velmi zbytečné a surové, když kluky zastavovali za cenu faulů. Bohužel tomu dnes nepomohl ani rozhodčí, který některé jejich fauly měl řešit přísněji. Domácí přetížená obrana už nás moc nestíhala, jen ne a ne dát vyrovnávací branku. To se nám podařilo po hezké kolmici od Doma, kdy se prosadil Žeňa – 2:2. Kluci se dál hnali za vítězstvím. Po faulu jsme rozehrávali trestný kop, který jsme vystřelili na branku. Následnou střelu, kterou brankář vyrazil před sebe, výborně dohrál Oťas – u balónu byl rychleji než brankář a dobrým, ale čistým důrazem napálil míč do domácí branky – 3:2. A to nebylo ještě vše, dál jsme útočili. Luky výborně v rychlosti přehrál obránce, nahrál Domovi před branku a ten nekompromisně zavěsil – 4:2. O minutku později se Vláďa dobře prokličkovával vápnem, to se nelíbilo domácímu obránci, který skokem Vláďu porazil a pískala se penalta. Tu na sebe vzal Srbák a suverénně proměnil na 5:2. A pískal se konec zápasu.

Po zápase jsme naše vítězství oslavili společně s našimi skvělými fanoušky a rodiči, kterým patří velké díky za celou sezónu, kdy nás neúnavně povzbuzovali a podporovali. Dnes kluci neodehráli špatné utkání, ale posledních třicet minut bylo něco nádherného, kdy všichni kluci na hřišti, ale i na lavičce se semkli a bojovali o otočení a následně o navýšení výsledku v jejich prospěch a to se jim podařilo náramně.
Klobouk dolů před vámi, kluci!!!

Za celou sezónu, kdy jsme jako nováček soutěže předváděli nejhezčí a nejfotbalovější hru ze všech týmů, vás musím všechny velmi pochválit a říci, že jsem na vás velmi pyšný a hrdý, že jste taková super parta a takoví frajeři v dobrém slova smyslu :-).

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Znovu i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě máme pořád co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš