Tempo - Libuš 1:0 (0:0) - 02.09.2018 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Tempo - Libuš 1:0 (0:0)  |  02.09.2018

FC Tempo – SK Libuš   1:0 (0:0)

Hráno:      02.09.2018 10:00
Hřiště:      Tempo – UMT
Sestava:   David – Abdi (64´Peter), Jirka, Petr, Ondra P. – Dan, Alf, Vláďa, Hop – Péťa P.   (36´ Filip K.) – Luky
Branky:    -
 

První soutěžní zápas v divizi a hned derby na Tempu, tak o motivaci na zápas bylo postaráno. Na klucích o rozcvičce byla znát malá nervozita.

Hned úvod utkání ukázal, že se dnes bude hrát spíše bojovné utkání. Kluci na nic nečekali a na soupeře vlétli. Byli jsme více aktivnější a hlavně jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel nedokázali využít. V osmé minutě po dobré a rychlé kombinaci mezi Danem a Lukášem postupoval Luky sám na domácího brankáře. Ve vápně mu udělal kličku a ten ho fauloval za cenu žluté karty a následného pokutového kopu. K penaltě se postavil Alf, dobře tlačil míč nahoru, ale bohužel k naší smůle trefil břevno branky. Neproměněná penalta s kluky trochu zamávala, chvilku trvalo než se zase dostali do tempa. Po chvilce jsme se oklepali a předváděli zase dobrou hru. Další naše šance a závary jsme nedokázali dotáhnout do konce a tak první poločas skončil výsledkem 0:0.

Druhý poločas se hra více vyrovnala a ke konci byli trochu lepším celkem domácí. Kluci dál bojovali a vytvářeli si i šance. Zápas se blížil do konce a přišla rozhodující situace, kdy následovaly naše zcela zbytečné chyby. Davidovi, který jinak zápas odchytal dobře, vypadla z rukou střela, která šla mimo branku a kopal se zbytečný rohový kop. Soupeř ho rozehrál na zadní tyč, kde se objevili dva zcela volní hráči domácích a už nebyl moc velký problém Davida z metru hlavou překonat..... Do konce utkání chyběly dvě minuty. Na vyrovnání už nám nezbývalo moc času, navíc se domácí zkušeně zatáhli a moc nám toho už nedovolili.

A tak jsme bohužel derby prohráli 0:1. Zápasu by více slušela remíza, protože to bylo velice vyrovnané, my jsme byli lepší týmem v prvním poločase a domácí byli více nebezpeční ve druhém. Je jen velká škoda, že jsme nevyužili naše šance a nedostali se v zápase do vedení. Myslím si, že by jsme pak určitě neprohráli.

Klukům toho dnes nemohu moc vytknout, protože zápas odmakali a hráli velice dobře. I když jsme dnes prohráli, tak se určitě nemáme za co stydět. Možná jsme zaplatili nováčkovskou daň v soutěži, která má úplně jinou úroveň než přebor a pevně věřím, že jsme se i ze zápasu poučili.

Děkujeme našim rodičům a fanouškům, který nás celý zápas hlasitě povzbuzovali. Dnes jsme se přesvědčili, že se stále máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš