Písek - Libuš 2:1 (2:0) - 15.09.2018 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Písek - Libuš 2:1 (2:0)  |  15.09.2018

FC Písek – SK Libuš   2:1 (2:0)

Hráno:      15.09.2018 13:00
Hřiště:      Písek – tráva
Sestava:   David – Abdi, Jirka, Péťa, Ondra P. – Hop (36. Peter ), Alf, Vláďa, Dan – Dom – Filip K.
  (51. Ondra H. )
Branky:    Dan (Alf)
 

Náš první mistrovský zápas mimo Prahu a hned u lídra naší tabulky, který zatím každému soupeři naděloval osm branek a to v Písku. Kluky jsme dopředu připravovali na velmi těžkého soupeře a i věci okolo, které nás budou při zápase čekat. Před zápasem jsme upozorňovali, aby jsme zachytili začátek utkání a hráli aktivně. Při nástupu hráčů se rozhodčí pozdravili s domácí lavičkou vřelým pozdravem „čau,“ …

Bohužel hned první minuta a první akce domácích a my po hezké kombinaci a následné výborné střele prohráváme 0:1. Musím ale sportovně uznat, že to domácí hráči sehráli opravdu velmi dobře. Následovala pátá minuta a Dan po výborném vysunutí šel sám na brankáře, domácí obránce Dana marně stíhal a před vápnem ho zezadu zcela úmyslně bez balónu fauloval. Jasná červená karta!!! K údivu všech pan rozhodčí domácího hráče potrestal jen žlutou kartou (o poločase, když jsem se ho zeptal, proč neudělil červenou kartu, tak mi začal vysvětlovat, že to nebyla vyložená šance, ale zcela normální faul!!!! Nevím, ale není moc vyloženějších šancí, než když jde sám hráč na brankáře… pochopil bych, kdyby hráč fauloval neúmyslně, ale tady byl jasný úmysl Dana zastavit). Následný trestný kop nám radost nepřinesl. Běžela desátá minuta a domácí podruhé trefili naší branku a rázem jsme prohrávali 2:0. Kluci zápas nezabalili, začali přebírat iniciativu. Od patnácté minuty jsme domácí vysokým presinkem přišpendlili na obrané polovině a začali jsme si i vytvářet šance. Bohužel jsme nedokázali ani ty nejvyloženější dát. Dom šel sám na brankáře, Alf dvakrát dobře vystřelil z vápna, Dom neprostřelil domácího brankáře z malého vápna a Dan, který celý zápas svou rychlostí trápil soupeře, také neproměnil své šance. Za dvacet minut jsme si vytvořili osm jasných šancí, ale bohužel s nulovým efektem. Domácí nás zlobili rychlým přechodem, kdy měli v útoku velmi rychlé a šikovné kluky. Naše obrana ale už pracovala dobře a co prošlo, tak pochytal David. První poločas jsme tak prohráli o dvě branky, ale naše hra byla dobrá, jen to zakončení :-(…

O přestávce v kabině jsme kluky, ale i sebe, museli uklidnit. Kluci sami cítili, že jsou Písku více než vyrovnaným soupeřem. Úkol zněl jasně – dát brzy branku, soupeř znejistí a my přidáme další a zápas otočíme. Z kluků bylo vidět odhodlání a síla zápas otočit… Druhý poločas začal ve stejném tempu při naší převaze. Ve 44. minutě jsme se konečně dočkali i my. Alf kolmicí vysunul Dana, který všem utekl, brankáři udělal kličku a do opuštěné branky bez problémů zasunul – 2:1. Branka s domácími zamávala a chvilku vypadli z tempa. Jen škoda, že jsme hned po vstřelené brance domácí nedorazili druhou, příležitosti k tomu byly. Domácí byli velmi nervózní a to i mezi diváky :-). Jak běžel čas, tak otěže zápasu převzala povedená trojka. Když jsme se dostali za domácí obranu, tak se mával offside. Když už jsme se dostali do zakončení, tak nám balón nešťastně odskočil od nohy (2 x Dan sám proti brankáři, ale špatný první dotek :-(..). Pak po centru do vápna Dan ve skrumáži snad o milimetry netrefil branku. Na druhou stranu měli i domácí velké šance, které pramenili z naší útočné snahy a jejich dobře zahrávané standardky. Lajnový rozhodčí, který hlídal domácím útočné offsidy, je vůbec nehlídal a nechal domácí vše zakončovat. To už viděli i domácí fanoušci, který předtím s námi o všem diskutovali a dali nám za pravdu :-(… Nikdo už žádnou branku nepřidal a tak jsme ze zápasu odešli poraženi 1:2.

Nechci a ani nebudu házet vinu na někoho jiného, ale to co s námi předvedli páni rozhodčí jsem dlouho neviděl a velmi mě mrzí, že se to děje i u dětí, které fotbal hrají pro zábavu!!! Hlavně, že se dělají různé kampaně na rozvoj mládežnické kopané, že ubývá fotbalistů atd… Nikdo se pak nemůže divit, když pak vidí co se u dětí děje.

Kdybychom proměnili své šance, tak zápas mohl skončit úplně jinak, ale ve fotbale se na kdyby nehraje a tak jsme prohráli. Zápas se hrál ve velkém tempu a výborné kvalitě, proto jsem na kluky velmi hrdý, že v zápase byli lepším týmem a zápas odehráli ve velkém stylu. I když jsme dnes prohráli, tak určitě se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět.

Kluci pro vás velká zkušenost a zjištění, že se dá hrát s každým, jen záleží, jak k zápasu přistoupíte vy!!! Pořád se máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!! Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš