Vyšehrad - Libuš 3:1 (2:0) - 07.10.2018 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Vyšehrad - Libuš 3:1 (2:0)  |  07.10.2018

FK Slavoj Vyšehrad – SK Libuš   3:1 (2:0)

Hráno:      07.10.2018 10:00
Hřiště:      Krč – tráva
Sestava:   Jirka – Menďas, Ondra H., Péťa, Ondra P. – Hop (54' Max), Vláďa, Alf, Dan – Dom – Luky
Branky:    Alf (Dan)
 

V dalším kole jsme zavítali na stadión Sparty Krč, kde jsme se utkali s kluky z Vyšehradu. Soupeř se dělí s Pískem o první místo v tabulce a tak nás i dnes čekal velmi těžký zápas s výborným soupeřem. A že hrajeme proti kvalitnímu a silnému soupeři, jsme se přesvědčili hned od první minuty.

Vyšehrad byl velmi dobrý na míči, s dobrým pohybem a také i silný v osobních soubojích. Nám zase utekl začátek utkání a hned ve třetí minutě jsme dobře nezachytili útok domácích, který se jednoduše prosadili a my rázem prohrávali 0:1. Kluky jsme na vstup do utkání upozorňovali, ale i dnes, stejně jako v Písku, jsme začátek utkání prospali. Od nějaké páté minuty jsme se konečně probudili a začali také hrát fotbal. Postupně jsme vyrovnávali hru a dostávali se také do šancí. Danova střela se jen o půl metru nevešla do branky, samostatný nájezd Lukáše skončil také o kousek vedle – branky ani další šance jsme nevyužili. Domácí se také dostávali do šancí, ale ty vyloženější a jasnější jsme měli my. Soupeř měl velmi šikovné kluky na balónu, ale naši kluci o to více bojovali a hrozili jsme rychlým přechodem se kterým měl Vyšehrad velké problémy. Ve 32. minutě se nám povedlo domácí obranu rozebrat, míč se postupně dostal k Danovi, který už mohl zakončovat, ale ještě přihrál Lukášovi, který poslal balón do prázdné branky. Všichni jsme se radovali z vyrovnání, ale bohužel k údivu všech se pískal offside, který viděl jen a pouze pomezní rozhodčí, který zcela nesmyslně a nepochopitelně naší radost utnul (o offside se rozhodně nejednalo, kluci akci sehráli výborně a Lukáš si offside ještě pohlídal), že se o offside nejednalo nám potvrdili po zápase i diváci, kteří stáli na úrovni rozhodčího :-(…). No nic, chybu udělá každý – i pan rozhodčí se může někdy splést… O to více mrzí, že jsme v poslední minutě po rohovém kopu inkasovali podruhé… – na tyči jsme netrefili skákající balón, který prošel až na zadní tyč, kde stál osamocený hráč, který se nemýlil – 2:0. A tak první poločas skončil na šance 5:4 pro nás, ale bohužel 2:0 pro Vyšehrad.

V kabině jsme si řekli, že na Vyšehrad hned vlétneme, dáme jim branku a ještě zápas otočíme :-)… a málem nám to vyšlo :-). Do prvního náznaku šance se dostali domácí, ale pak jsme převzali iniciativu my a kluci začali makat a hnát se za vyrovnáním. Konečně jsme se v zápase prosadili i my, když Dan zahrával rohový kop, balón si dobře našel Alf a hlavou obloučkem přehodil brankáře na zadní tyč – 2:1. Kluci cítili velkou šanci na bodový zisk a dál předváděli dobrý fotbal. Celkově si myslím, že se hrál velmi hezký, běhavý a náročný zápas. V 62. minutě jsme měli největší šanci na vyrovnání. Po rychlé akci se míč dostal do křídla na rozběhnutého Dana, proti kterému vystoupil domácí brankář před vápno, Dan brankáře obstřelil a míč šel do opuštěné branky. Míč dohrával ve sprintu Lukáš s domácím obráncem (který byl narostlý už jako chlap). Na brankové čáře míč oba stejně dostihli a svedli souboj o to, kdo se k míči dostane o chloupek dříve. K naší smůle to byl domácí hráč a z brankové čáry míč odkopl do autu. V závěrečných minutách jsme se ještě snažili o útočení a to domácí celek využíval k rychlým brejkům a až ten třetí jim vyšel a my jsme dostali gól na 3:1. Hrálo se ještě minutku a pískal se konec.

Co k zápasu říci: kluci odehráli velmi dobrý zápas a nemají se za co stydět. Bohužel jsme znovu začali hrát až po inkasované brance a pak to honíme celý zbytek zápasu a nedohoníme. Hrajeme proti kvalitním, velmi zkušeným týmům, který nám stačí i fyzicky a pak je to samozřejmě velmi těžké otáčet zápas. I samotný trenéři Vyšehradu uznali naší kvalitu a náročné vydřené utkání. Nebudu se na nic vymlouvat co by bylo kdyby a tak… fotbal se hraje na góly a ty nám dnes dal soupeř tři a proto vyhrál. Kluky dnes musím velmi pochválit za kompaktní týmový výkon a dobrou rychlou hru. Kluci na hřišti nechali vše a zaslouží si naše velké uznání.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Ale i dnes jsme se přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš