Táborsko - Libuš 3:2 (2:1) - 21.10.2018 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Táborsko - Libuš 3:2 (2:1)  |  21.10.2018

FC MAS Táborsko – SK Libuš   3:2 (2:1)

Hráno:      21.10.2018 10:00
Hřiště:      Tábor – tráva
Sestava:   David – Ondra H., Jirka (66' Abdi), Péťa, Ondra P. – Hop (64' Max), Alf, Vláďa, Dan -
  Dom – Luky
Branky:    Luky (Vláďa), Dan (Dom)
 

Náš další výjezd mimo Prahu, tentokráte do Tábora. Teprve až v osmém soutěžním zápase jsme měli kompletní tým a na naší hře to bylo velmi znát. Před zápasem jsme kluky znovu upozorňovali na dobrý vstup do utkání, aby se neopakovaly naše venkovní zápasy, kdy inkasujeme do páté minuty a pak to honíme neúspěšně celý zápas a…ve třetí minutě inkasujeme z první střely na branku, kdy domácí zahrávali rohový kop, na odhlavičkovaný balón za vápno jsme vůbec nereagovali a osamocený hráč se z jedné trefil nádherně – 1:0. O to více mě štve, že jsem jmenovitě upozorňoval na ten prostor (jedinec to ví a ještě si o tom spolu promluvíme). Nevím, jak už kluky mám na začátky více upozornit :-(… Kluky obdržená branka probudila a začal se hrát fotbal, který se musel všem líbit. Šance se střídaly na obou stranách a přišla desátá minuta, kdy jsme inkasovali podruhé. Na pravé straně prošel po lajně hráč přes dva naše hráče, odcentroval před branku, kde u míče byl první David, který balón chytil před dobíhajícím útočníkem. Následoval souboj a míč skončil v naší brance a David na zemi s vyraženým dechem. Situaci nechci moc hodnotit, protože jsem jí moc dobře neviděl – 2:0. Od této chvilky začali kluci předvádět zatím nejhezčí fotbal v rozběhlé sezoně. Domácí jsme fotbalově přehrávali a vytvářeli si dobré šance. Hned minutu po druhém gólu jsme se rychlými přihrávkami dostali až do vápna, kde si vyměnili balón Dan s Vláďou, který ještě posunul míč na Lukáše a ten umístěnou střelou k tyči dal naší první branku v zápase – 2:1. Dál jsme si vytvářeli šance, jen ne a ne trefit branku. Domácí se dostávali do náznaku šancí spíše napadáním naší rozehrávky, ale vše jsme zavčasu ubránili. Přišla poslední minuta prvního poločasu a náš rohový kop. Domácí odvrátili balón k Jirkovi, který ve vápně udělal soupeři kličku a ten Jirku fauloval. Následoval pokutový kop. Balón si vzal Luky, dobře cpal balón k tyči, bohužel k naší smůle tyčku trefil a míč po celé brankové čáře vyletěl z branky. A tak první poločas skončil 2:1 pro domácí.

O přestávce jsme z kluků cítili velkou sílu a chuť zápas otočit a konečně zvítězit i na venkovním hřišti. A na hřišti to bylo znát, jestli první poločas byl herně vyrovnaný, tak druhý poločas patřil pouze nám. Kluci hráli velmi dobře kombinačně a domácí ve všem přehrávali. Bylo vidět, že si kluci zápas užívají a ženou se za otočením zápasu. Po několika spálených šancích nám konečně vyšlo prostrčení kolmou nahrávkou od Doma na rozběhlého Dana, který chladnokrevně nájezd zakončil – 2:2. Radost nám vydržela necelou minutu. Domácí předvedli velmi rychlou a přesnou kombinaci s následnou střelou (jediná střela soupeře v druhém poločase) a vedení si vzali zpátky – 3:2. Sportovně musím však uznat, že akci domácí sehráli výborně! Do konce utkání zbývalo přes dvacet minut. Kluci dál pokračovali v dobré hře, dobře se pohybovali, kombinovali a šli za vyrovnáním. Šancí jsme si do konce zápasu vytvořili ještě dostatek. Šli jsme dva na jednoho, bohužel jsme situaci řešili špatně a když už jsme překonali domácího brankáře, tak jsme trefili domácího obránce na brankové čáře…prostě i trochu smůly :-(. Domácí střídáním a ne moc rychlým rozehráváním autů, odkopů kouskovali hru a posledních šest minut se skoro nehrálo. Dost i přitvrdili a z toho pramenily někdy i zbytečné fauly zezadu, jeden z nich odnesl Jirka, který po takovém zákroku špatně spadl na rameno. Snad to nebude nic vážného a bude fit. Pan rozhodčí nenastavil ani minutu a nám se už nepodařilo alespoň vyrovnat a tak jsme dnes odešli poraženi 2:3.

Chvála trenérů domácích, že kluci hrají výborně, že je nikdo ještě takhle nepřehrál je sice prima, ale to nám body nepřinese.. (a to většina kluků je na fotbalové akademii). Na druhou stranu klukům dnes nemůžu kromě začátku utkání nic vytknout, protože dnes hráli opravdu výborně a je jen škoda, že nevyužili více šancí a prospali začátek utkání. Dnes nevyhrál lepší tým, ale určitě šťastnější :-(…

Kluky dnes musím velmi pochválit za 60 minut utkání, kdy předváděli fotbal na vysoké úrovni, skvěle kombinovali a měli dobrý pohyb, ale bohužel se zápas hraje 70 minut a ten začátek nás znovu stál body a lepší výsledek!! Kluci dnes moc chtěli a bylo na nich konečně vidět, že si zápas pořádně užívají a z toho mám největší radost, ale kdyby byli ještě tři bodíky, tak by to bylo ještě lepší :-)).

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
I dnes jsme se znovu přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš