Mezinárodní velikonoční turnaj - Spring cup 2019 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Mezinárodní velikonoční turnaj - Spring cup 2019  |  19.04.2019

Mezinárodní velikonoční turnaj Prague Spring cup

Hráno:      19.4.-21.4.2019
Hřiště:      Braník, Gordic Kačerov – UMT
Sestava:   Matěj, Albert, Abdi, Péťa, Ondra H., Alf, Ondra P., Filip, Menďas, Vláďa, Ondra B., Dan,
  Dom, Luky, Ondra H., Max P., Max S., Peter
Branky:   4× Dan, 2× Lukáš, 2× Vláďa, 2× vlastní, Ondra P.
 

Jak poslední roky bývá u nás tradicí, tak i letos jsme se zúčastnili Mezinárodního velikonočního turnaje Spring Cup 2019 v Praze. Letos to byl jubilejní 10. ročník. Na turnaji mohou startovat ročníky 2004 a mladší + dva kluci ročníku 2003. Využili jsme možnost a vzali jsme na turnaj jednoho staršího kluka 2003 – Ondru Beneše.
Byli jsme nalosováni do skupiny B spolu s českým týmem SK Sparta Kolín (divize C, třetí místo), dánským týmem Helsinge Fodbold I. a italským týmem Club Milano SSD.
Hrálo se 2×20 minut.

 

SK Libuš – SK Sparta Kolín   2:1 ( 1:1 )
branky:  Dan, Vláďa (Alf)

Skupinu jsme rozehráli proti silnému celku Kolína. A hned úvod nás zastihl nepřipravené. Ve třetí minutě mohlo být po dvou nájezdech hotovo, ale se štěstím jsme začátek přežili, kdy soupeř netrefil branku a nastřelil břevno a pak jsme začali hrát i my.

Byl to hodně silový zápas, kdy se místo fotbalovosti hodně bojovalo. Soupeř se dostal šťastně do vedení, kdy z dlouhého výkopu balón přeskočil Matěje v brance a my rázem prohrávali 0:1 (foukal dost silný vítr, který balón hodně poponesl, ale i tak by to měl Mates bez problému chytit. Člověk se chybami učí, příště už s tím určitě bude počítat :-)..). Do poločasu jsme vyrovnali Danem na 1:1.

Druhý poločas jsme hráli po větru my a soupeře jsme nepouštěli z vlastní poloviny. Sami nastřelili dvě břevna. Rozhodující akce zápasu přišla po hezké výměně mezi Vláďou a Alfem a následné střele Vláďi, který nás umístěnou střelou poslal do vedení 2:1 a tím jsme celý zápas vyhráli.

 

SK Libuš – SK Helsinge Fodbold I.   2:1 (1:0)
branky:  Lukáš, vlastní

Druhý zápas jsme se utkali proti velmi narostlému celku z Dánska. Po celý zápas jsme soupeře přehrávali. Šli jsme do vedení zásluhou Lukáše. Z klidu nás vyvedl špatně ubráněný roh a následná skrumáž, z které Dáni vyrovnali. Zahazovali jsme jasné šance a z vítězství jsme se radovali hodně šťastně, kdy Menďas vystřelil a z následných odrazů skončil míč od obránce za zády bezmocného brankáře – 2:1.

 

SK Libuš – Club Milano SSD   2:1 (1:0)
branky:  Dan (Dom), Dan (Alf)

Po druhém zápase skupiny, našich dvou výhrách a ostatních výsledcích bylo jasné, že postoupíme z prvního místa do semifinále, ale i tak jsme chtěli vyhrát i zápas s velmi fotbalovými Italy. Zápas se hrál ve výborné kulise, kdy nám fandil celý stadión, ale hlavně Dánský tým, který by naší výhrou postoupil z druhého místa.

Zápas kluci začali v dobrém pohybu a Italové měli co dělat, aby zachytávali naše akce. Trochu jsme zamíchali se sestavou a přesunuli kluky na jiné místa a změna nám velmi prospěla. Žádný odkop od obránců, ale vše konstruktivně rozehrané a pořád na míči. Kluci hráli opravdu dobře a z třetí šance jsme se dostali Danem do vedení.

V druhém poločase se hrálo pouze na jednu branku, bohužel jsme zahazovali i ty největší šance, kdy jsme z malého vápna trefovali brankáře, nebo vůbec branku. A tak přišlo nedáš-dostaneš. Po naší 100% šanci, kdy jsme trefili opět brankáře, se soupeř dostal do rychlého brejku, který výborně dohrál a rázem to bylo 1:1. Z našeho následného tlaku přeci jenom přišlo proměnění šance opět Danem – 2:1. Kdy přišla asi nejhezčí akce na turnaji, kluci se soupeřem zahráli bago. Šest kluků si vyměnilo v pohybu balón na jeden dotek, následovala průnikovka mezi stopery na Dana, který nájezd proměnil.

 

Konečné pořadí ve skupině:

#. Mužstvo Bilance
1.     SK Libuš   3  3  0  0   6­:3    9  
2.     Helsinge Fodbold I.   3  1  1  1   5­:5    4  
3.     Club Milano SSD   3  0  2  1   1­:2    2  
4.     SK Sparta Kolín   3  0  1  2   4­:6    1  
 

SEMIFINÁLE
SK Libuš – FC Iserlohn   3:1 (1:1)
branky:  Dan (Menďas), Vláďa (Dom), vlastní

V semifinále se nám postavil do cesty německý tým FC Iserlohn. V celém zápase jsme měli navrch a určovali tempo hry. Kluci se dobře pohybovali a rychle kombinovali, přenášeli těžiště hry a tím nechali soupeře hodně běhat, následně přicházeli kolmé nahrávky za obranu, z kterých jsme zakončovali.
Po skrumáži před brankou si asi dal soupeř vlasťnák – 1:0. Poté jsme si vybrali slabší chvilku, kdy po nákopu z půlky se nedomluvili Matěj s obránci a nákop skončil v naší brance – 1:1.

Druhý poločas byl o dobývání německé branky. Uklidnění nám přinesl Dan na 2:1, kterého dobře našel ve vápně Menďas. Třetí naší branku přidal Vláďa a po výhře 3:1 jsme šli do finále!

 

FINÁLE:
SK Libuš – Helsinge Fodbold I.   2:0 (1:0)
branky:  Lukáš (Dan), Ondra P.

Podle našich předpokladů jsme se znovu utkali s Dánským týmem, který druhé semifinále vyhrál 2:0. Naše skupina byla silnější než ta druhá.

Finále bylo jednoznačnou převahou našeho týmu. Kluci fyzicky převyšovali už unaveného soupeře a ještě je nechali v zápase hodně běhat bez míče, co je ještě více otrávilo.

Po hezké kombinaci proměnil šanci Lukáš na 1:0. To nám dalo ještě více sebevědomí a kluci předváděli opravdu výborný fotbal, kdy balón létal rychle od nohy a soupeř nestíhal ani faulovat. Nejhezčí branku turnaje dal náš ZRZÍŇO Ondra Pelant, který dobře vystoupil a odebral soupeři balón, vyjel s ním na vápno a křižnou ranou přes celé vápno a branku trefil šibenici dánské branky – 2:0. Klobouk dolů!!!

Velmi dobře obsazený turnaj kluci zcela zaslouženě vyhráli a udělali zase Libuši dobré jméno. O čem jasně hovoří i následné reakce všech pořadatelů i týmů!!!

Kluci, díky za skvělý zážitek a krásné prožití Velikonoc! LIBUNA VÁLÍ !!!

 
Společné foto:


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš