Libuš - Hostivař 5:0 (1:0) - 21.09.2019 - Mladší žáci

Články > Mladší žáci > Libuš - Hostivař 5:0 (1:0)  |  21.09.2019

SK Libuš – SK Hostivař   5:0 (1:0)

Hráno:      21.09.2019 15:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub S. – Tomáš, Jarda, Vašek – Matěj, Dan – Martin, Tommy, Adam
Branky:    33' Dan (1:0), 44' Jarda (2:0), 48' Jarda (3:0), 57' Tommy (4:0), 59' Tomáš (5:0)
 

Tak konečně jsme to zlomili a po velmi dobrém výkonu v letošní sezóně poprvé vyhráli!

Tentokrát jsme na domácím trávníku přivítali tým z Hostivaře. Soupeř oba své dosavadní zápasy vyhrál, naopak my jsme zatím 2× těsně prohráli, a tak jsme čekali, že tento zápas nebude jednoduchý.

Začátek byl vyrovnaný, oba týmy se hlídaly, a tak se hrálo hlavně uprostřed hřiště. První šanci jsme si vytvořili my, když přišla pěkná průnikovka ze zálohy na nabíhajícího Dana, ten těsně před vybíhajícím brankářem ještě přihrál míč na souběžně v tandemu nabíhajícího Tommyho, ale ten už dorážku nestihl umístit přesně a poslal míč těsně vedle prázdné soupeřovy branky. Pan rozhodčí už se k zákroku na Dana, kterého vybíhající brankář evidentně po odehrání míče trefil, vracet nechtěl, a tak se penalta nekopala. Pak jsme přežili jednu šanci hostů, nicméně postupně jsme začínali mít na hřišti převahu a těsně před koncem první půle jsme se konečně dokázali prosadit i gólově. Jarda přihrávkou našel nabíhajícího Dana, ten se dobře kličkou zbavil v situaci 1 na 1 posledního obránce a střelou o tyč otevřel skóre – 1:0. Radost byla veliká, poprvé v letošní sezóně jsme v zápase vedli.

Po přestávce jsme pokračovali v dobrém výkonu a postupně vedení navýšili. Po rohovém kopu Vaška se k míči dostal důrazný Jarda a uklidil míč do sítě – 2:0. Pak nám hosté faulem před svou brankou nabídli trestňák a my jsme tentokrát parádně sehráli náš nacvičený signál, který Jarda nekompromisní ranou úspěšně zakončil – 3:0. To hosty asi zlomilo, ve zbytku utkání už jsme byli lepší, což potvrdili svými góly Tommy po přihrávce Matěje (4:0) a Tomáš, který si dobře naběhl do uličky na Jardovu přihrávku a svůj samostatný únik zakončil přehozením vybíhajícího brankáře – 5:0. Vítězství mohlo být ještě výraznější, ale střely Tommyho a Matěje bohužel skončily jen na tyčích. Ale i tak jsme si s chutí mohli po zápase pochutnat na vítězných řízečcích – Iveto, děkujeme!

Na klucích bylo vidět už před zápasem odhodlání, že dnes chtějí vyhrát a na hřišti to ukázali. Pavel v brance nejenže udržel čisté konto, ale hlavně skvěle řídil svým mluvením spoluhráče před sebou a pomáhal jim v rozehrávce. Pavle, výborně, to je perfektní pomoc od brankáře! Kuba s Ondrou výborně pracovali v obraně a soupeře v podstatě k ničemu nepustili. Za dnešní výkon ale patří velká pochvala celému týmu. Všichni totiž hráli v pohybu, aktivně a s nasazením. Proti předchozím zápasům jsme dnes zlepšili hru s míčem, čemuž hodně pomohlo, že se kluci dnes dobře nabízeli a bylo tedy komu přihrát, a nám se tak celkově hrálo výrazně lépe. A konečně jsme dnes začali i proměňovat šance, které jsme si v zápase vytvořili.

Kluci, dnes velká gratulace k zasloužené výhře, protože soupeře jste přehráli. Hodně tomu pomohl pohyb na hřišti a zlepšená hra s míčem. Snad dokážeme podobný výkon zopakovat i v dalších zápasech, to by byla paráda.

 

Druhý zápas

SK Libuš – SK Hostivař   9:6 (4:4)

Sestava:   Kuba H. – Jáchym, Tadeáš, Matias, Matyáš, David, Marek, Vojta, Dominik
Branky:    4× David, 3× Matyáš, Matias, Dominik
 

Zároveň bychom chtěli poděkovat i soupeři, že jsme spolu mohli dnes sehrát i druhý zápas, a mohli si tak zahrát úplně všichni kluci z týmu. Na druhém hřišti byla hra v první půli vyrovnaná, se soupeřem jsme se přetahovali o vedení, ale na přestávku jsme šli za vyrovnaného stavu 4:4.

Ve druhé půli sice oběma týmům už trochu došly síly, ale nám pomohlo, že jsme měli více hráčů na střídání, gólově jsme odskočili a vedení už udrželi až do konce. Úspěšným střelcům gratulujeme, i když těch gólů jsme mohli dát mnohem více (sami kluci ví…😊), ale i tak, 9:6 je hezký výsledek.


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš