Cholupice - Libuš 1:3 (0:2) - 19.10.2019 - Mladší žáci

Články > Mladší žáci > Cholupice - Libuš 1:3 (0:2)  |  19.10.2019

TJ Sokol Cholupice – SK Libuš   1:3 (0:2)

Hráno:      19.10.2019 12:00
Hřiště:      Cholupice – tráva
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub S. – Dan, Vašek, Matias – Matěj, Adam – Martin, Jarda, Tomáš, Tommy
Branky:    65' (1:3) – 18' Matěj (0:1), 29' Dan (0:2), 47' Matěj (0:3)
 

Poslední tři utkání, které nás do konce podzimní části soutěže ještě čekají, sehrajeme u soupeřů a tento trojboj jsme zahájili v sobotu v poledne v Cholupicích. Domácí tým nastoupil do utkání aktivně a s odhodláním uspět, dobře nás napadal a snažil se nenechávat nám prostor. Naopak nám se první čtvrthodina moc nepovedla, v naší hře bylo málo pohybu a málo nabídky, když jsme získali míč, až moc dlouho jsme ho drželi a podstupovali zbytečné souboje s protihráči, místo, abychom se s míčem snažili co nejdříve dostat do volného prostoru nebo ho zkusili rozehrát na spoluhráče. Oba týmy se tak víceméně jen přetlačovaly ve středu pole. Kluci si tak vyzkoušeli, jak si to sami dělají „těžké“, když dlouho tahají míč, když ho nemají komu přihrát, protože vázne nabídka od spoluhráčů, že se tím dostávají zbytečně pod tlak a kolik je to pak stojí vynaložené energie… I to je ale zkušenost do budoucna a jsme rádi, že si to kluci už v průběhu první půle podle svých reakcí při prostřídání sami uvědomovali a po jejich návratu do hry se to snažili zlepšit.

Zhruba od 15. minuty jsme se na hřišti konečně trochu srovnali. Od té doby se naše hra zlepšila, už v ní bylo více rozehrávky, snahy o uvolnění jak s míčem, tak i pohyb bez něj a i díky tomu jsme se začali dostávat blíže k soupeřově brance. A brzy jsme se dostali i do vedení, když Matěj dorazil do sítě zablokovanou střelu – 0:1. Matěj mohl po chvíli přidat druhý gól po hezké přihrávce od Martina, ale domácí gólman byl proti. Pak měli velkou příležitost vyrovnat domácí, když rozhodčí před naší brankou nařídil, no řekněme hodně přísně, nepřímý volný kop za „malou domů“. Tuto šanci jsme přežili bez úhony a naopak kluci odpověděli nejlépe jak mohli, při naší další útočné akci totiž Matějovu střelu domácí obrana sice stihla zablokovat, ale míč se dostal k Danovi, jehož střela už skončila v síti – 0:2. Těsně před koncem poločasu ještě Adam dobře zatáhl míč po křídle, kolem vybíhajícího gólmana poslal přihrávku na Tommyho, ale tomu se bohužel nepodařilo z pár metrů doklepnout míč do prázdné branky. To je škoda, takové šance bychom proměňovat měli. Tak snad příště.

V úvodu druhé půle měli nejprve dobrou šanci domácí, při pěkné střele domácího borce z přímého volného kopu se však blýskl i Pavel v naší brance a také pěkným zákrokem vytáhl střelu nad branku. Na druhé straně mohl naše vedení zvýšit Tommy, kterého výbornou přihrávkou uvolnil Vašek, ale gól z této šance nepadl. Prosadil se tak až po chvíli Matěj střelou z otočky – 0:3. V 57. minutě přišel nešťastný moment před naší brankou, kde Dan zahrál míč rukou a domácí tým tak oprávněně dostal výhodu pokutového kopu. Pavel však soupeřovu střelci penaltu chytil! O pět minut později Jakub dobře vyvedl míč z obrany až na útočnou polovinu, kde dobrou přihrávkou mezi obránci poslal do sóla Tommyho, jeho střela však rozezvonila jen tyč domácí branky. Pár minut před koncem utkání se prosadili i domácí, a to velmi pohlednou střelou z 20 metrů přímo do šibenice. Pavel v naší brance tak přišel o čisté konto, ale tato střela se asi ani chytat nedala, domácí střelec se trefil opravdu parádně.

V příštím kole hrajeme na Tempu – a to bude asi soupeř jiné úrovně. Je proto potřeba se z dnešního utkání, hlavně z prvních 15 minut, kdy to nebylo zrovna ono, poučit, nebát se hrát a pohybem se nabízet a uvidíme, na co to nakonec bude stačit.


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš