Tempo D - Libuš 2:2 (1:1) - 25.10.2019 - Mladší žáci

Články > Mladší žáci > Tempo D - Libuš 2:2 (1:1)  |  25.10.2019

FC Tempo Praha D – SK Libuš   2:2 (1:1)

Hráno:      25.10.2019 18:00
Hřiště:      Tempo – UMT
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub, Vašek, Matias, Jarda, Tomáš, Matěj – Vláďa, Dan, Adam,
  Martin, Tommy
Branky:    34' (1:1), 43' (2:1) – 8' Matěj (0:1), 59' Vašek (2:2)
 

V předposledním kole podzimní části soutěže nás čekal těžký zápas na hřišti vedoucího týmu tabulky FC Tempo. Od první minuty bylo znát, že jsme narazili na kvalitního soupeře, který umí s míčem, hraje hodně v pohybu a s rychlostními typy hráčů. My jsme tentokrát celkem slušně zachytili začátek utkání a hlavně v obranné činnosti dokázali reagovat na rychlost domácích hráčů, naopak po zisku míče, i když se nás soupeř po své ztrátě okamžitým dostupováním a napadáním snažil dostat pod tlak, jsme se snažili o rozehrávku na krajní hráče či dostat se s míčem do volného prostoru a hrát po stranách a docela se to i dařilo. A právě průnikem po straně jsme si vytvořili první šanci, kdy Vláďa dobře zatáhl míč po pravém křídle, kolem obránce poslal ostrý střílený míč před domácí branku, ten domácí obrana odvrátila jen před nohy Matějovi, kterému se vyplatilo akci dohrávat a sledovat míč až do konce útoku a Matěj nás přesnou střelou poslal do vedení – 0:1.

Po inkasovaném gólu domácí přidali na aktivitě, ještě více se začali tlačit dopředu a vytvořili si mírnou převahu. Dozadu jsme dnes ale pracovali celkem dobře, soupeře se nám dařilo do vyložených šancí víceméně nepouštět a se všemi střelami si Pavel poradil. Naopak po zisku míče jsme se snažili podnikat rychlé protiútoky, ze dvou z nich se dokonce Matěj dostal do sóla na brankáře (po dobrých přihrávkách od Ondry, resp. v druhém případě od Vládi), ale v obou těchto situacích domácí podržel gólman a gól z nich tak nepadl. Když už se zdálo, že do poločasu své vedení udržíme, na hranici pokutového území jsme nedostoupili hráče, nechali ho vystřelit, a byť se střelu ještě podařilo zablokovat, po zmatku v naší obraně a několika odrazech se míč dostal k volnému hráči soupeře, který v pozici sám před Pavlem vyrovnal – 1:1.

V úvodu druhé půle jsme opět mohli jít do vedení, když Vláďa z pravé strany dobře nabil Jardovi, ale ten z hranice pokutového území „z první“ přestřelil. Gól tak padl na druhé straně, kdy se soupeřův hráč ve středu pole šikovně uvolnil do střelecké pozice, jeho dobrou tvrdou střelu Pavel sice stihl vyrazit, ale u vyraženého míče byl o půlvteřinku dříve než naši obránci dobíhající soupeřův útočník a dorážkou do naší odkryté branky poslal domácí tým do vedení – 2:1.

Kluky to ale naštěstí nesložilo, bylo vidět, že dnes prohrát nechtějí a přiložili pod kotel. A začal se hrát fotbal, který se musel líbit. Oba týmy jezdily nahoru dolů, hrály s velkým nasazením a zdravě agresivně a hra měla oboustranně drajv i solidní fotbalovost. Hráči obou týmů se nebáli hrát s míčem a uvolnit se, ať už individuálně nebo kombinací a s tím začaly přicházet i šance. Za nás mohl vstřelit gól nejprve Tomáš po přihrávce od Matěje, který dobrým napadáním sebral míč domácímu obránci, ale z dobré pozice přestřelil. Pak dobře prošel středem hřiště Jarda, ale svou střelu poslal těsně vedle branky. Pak přišel zajímavý okamžik, kdy Jarda z přímého volného kopu z dobrých 25metrů směroval míč přímo do horního růžku branky, domácí gólman jeho střelu vytáhl na břevno, od kterého se míč odrazil do tyče a od ní na brankovou čáru, kde už ho brankář dostal pod kontrolu. Hezký moment, který bohužel pro nás gólem neskončil. Ale i soupeř si vytvořil několik nadějných příležitostí, ovšem i jemu v koncovce chybělo více klidu. Zhruba 10 minut před koncem jsme se však přece jen dočkali zaslouženého vyrovnání. Náš rohový kop domácí obrana odvrátila pouze před pokutové území, kde odražený míč krásně z halfvoleje trefil výborně hrající Vašek a pěknou utaženou střelou nedal gólmanovi šanci – 2:2. Do konce zápasu už ani jeden tým žádný gól nepřidal, byť šance byly na obou stranách, a utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

Za dnešní výkon musíme kluky pochválit, protože hlavně ve druhém poločase odehráli jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu. Domácí potvrdili, že v čele tabulky nejsou náhodou, snažili se hrát rychlý fotbal, po zisku míče s okamžitým tahem na branku, takže to dnes bylo docela náročné na běhání. Nás zase potěšilo, že naši kluci v tomto zápase byli rovnocenným soupeřem, nebáli se hrát s míčem a snažili se situace na hřišti řešit fotbalově, takže jsme sehráli s dobře hrajícím soupeřem vyrovnané utkání. Ze strany obou týmů to dnes mělo svou kvalitu a je jen škoda, že takových zápasů nehrajeme více.


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš