Libuš - Ďáblice 4:0 (4:0) - 18.09.2021 - Starší dorost A

Články > Starší dorost A > Libuš - Ďáblice 4:0 (4:0)  |  18.09.2021

SK Libuš – SK Ďáblice   4:0 (4:0)

Hráno:      18.09.2021 13:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Maty – Srbák, Jirka F., Alf, Zrzi (90' Abdi) – Hop (42' Petr), Beny, Kami, Duby (63' Waizík) -
  Alex (75' Žeňa) – Dan (80' Tomáš)
Branky:     21' Kami (p.k.), 26' Srbák (Beny), 35' Dan (Duby), 41' Srbák (Dan)
 

V šestém kole jsme doma přivítali celek Ďáblic.

Zápas začal naším tlakem, kdy jsme se snažili rozhýbat soupeřův zaparkovaný autobus před vápnem. Po vápno nám kombinace celkem šla, ale v útočné třetině jsme byli bez nápadu a většinou jsme špatně řešili finální fázi a tak jsme soupeři dali možnost vždy nějak ukončit naše akce.
Ve dvacáté minutě se skvělým zákrokem převedl po nemoci chytající Maty. Po rohu se před naší brankou udělal závar, kdy se k odraženému balónu dostal dříve soupeř a z metru střílet na branku, ale Maty reflexivně zasáhl a pak balón chytl. Následoval rychlý brejk do otevřené obrany, dobrý náběh Dubyho, který byl ve vápně faulován a následoval pokutový kop. Toho se ujal Kami a nemýlil se – 1:0. Znovu se potvrdilo známé nedáš – dostaneš. Běžela 26. minuta a my jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Po kombinaci šel balón přes Benyho na naběhlého Srbáka a ten krásnou střelou zvýšil skóre na 2:0. V 35. minutě se po vysunutí od Dubyho řítil sám na brankáře Dan a i on se prosadil – 3:0. Další branku v 41. minutě přidal po nahrávce Dana Srbák – 4:0. V poslední minutě po rychlém brejku šel Duby sám na brankáře, ale tentokrát nedal a tak poločasový výsledek byl „pouze“ 4:0.

O přestávce jsme znovu klukům ukazovali a vysvětlovali, jak hrát do zavřeného bloku soupeře, který na zápas přijel s tím, že nechce dostat deset branek a svou hru tomu úplně přizpůsobil. Myslím si, že už kluci musí být zvyklí, že s námi soupeři nebudou hrát otevřenou hru a jsou natolik zkušení, aby si s tím poradili.
První poločas nebyl špatný, ale nebylo to ono…

No a druhý poločas už byl od nás strašně profesorský. I když jsme si i dál vytvářeli brankové šance (Dan šel třikrát sám na branku, závary před brankou, střely, která byly buď nepřesné, nebo nebyly razantní. Skoro každé přečíslení ze stran jsme pokazili špatným centrem, nebo špatným řešením…), tak jsme už další branky nepřidali.. Přišlo mi, že kluci byli zápasem uspokojeni a už věděli, že se jim už nemůže nic stát :-(. Chyběl mi větší pohyb, lepší nabídka bez balónu, kluci byli na hřišti ticho. Nebyl nikdo, kdo by na hřišti zařval a tým hecnul! Úplně jsme se přizpůsobili hře soupeře… Nebyl to od nás povedený zápas a jen jsme si dokráčeli k povinnému vítězství.

Věřím, že si kluci vybrali pouze slabší chvilku a po trochu náročnějším týdnu, kdy jsme dobíjeli baterky a před nabitým programem jsme byli trochu unavenější. Chci, aby si kluci užívali každý zápas, který mohou odehrát a hráli ho od první do poslední minuty naplno a to mi dnes chybělo.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
Bohužel i dnes jsme se přesvědčili, že se máme pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš