Slivenec - Libuš 2:1 (0:0) - 03.10.2021 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Slivenec - Libuš 2:1 (0:0)  |  03.10.2021

TJ AFK Slivenec – SK Libuš   2:1 (0:0)

Hráno:      03.10.2021 16:00
Hřiště:      Slivenec – tráva
Sestava:   Kořínek – Sobotka, Houdek, Čížek, Ivančo – Šenk, Šupina, Stuchlík (70' Lebl) – Nekola
  (79' Brettschne­ider), Havlák, Klimeš (75' Růžička Fil.)
Branky:     62' 0:1 Havlák, 84' 1:1 (p.k.), 90' 2:1 (p.k.)
ŽK:            Stuchlík, Šupina, Nekola
ČK:            Ivančo
 

Utkání začalo vzájemným respektem obou týmů, ale postupně hra nabývala na tempu a hrál se velice svižný fotbal, kde obrany převyšovaly útok. Domácí hráli dost zostra a spousta jejich zákroků bylo hodně za hranou, hlavně Havlák s Klimešem to několikrát pěkně schytali. Domácí si vypracovali jednu velkou šanci, ale Kořínek vytáhl skvělý zákrok a hlavičku domácího útočníka vyrazil na roh. Naše útoky stačila většinou obrana domácích odvrátit na rohový kop či do zázemí a tak jsme se do žádných velkých možností nedostávali. Ve třicátépáté minutě byl v průniku do pokutového území sražen Havlák a domácí stoper po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Ve fotbale to však vždy nemusí být výhoda, což se ve finále i potvrdilo. Naši největší šanci v prvním poločase měl Klimeš po rohovém kopu Stuchlíka, ale bohužel jeho bombu srazil domácí hráč do autu.

Druhý poločas jsme chtěli využít převahy o jednoho hráče a začali jsme domácí stále více mačkat na jejich polovině. Domácí se snažili o rychlé brejky, které – někdy i se štěstím – jsme ubránili. V šedesátédruhé minutě po pasu Ivanča na Nekolu a jeho průniku se krásnou střelou z pravé strany prosadil Havlák a poslal nás do vedení. Náš tlak rostl, ale pojistka v podobě druhé branky nepřišla. Domácí bojovali a stále více se snažili nás přitlačit, což se jim i začalo dařit. V té době jsme zbytečně stále více začali zalézat do defenzivy a bránit jednobrankový náskok. Místo toho, abychom udrželi míč na našich kopačkách a připravili se na konečný úder, tak jsme ztráceli svou zbrklostí a uspěchaností lehké míče a vlévali vodu na soupeřův mlýn. Šest minut před koncem, však vzal do rukou osud zápasu HR s AR1, když po přízemním centru do našeho malého vápna skočil míč na stehno a od něj na ruku Houdka, i když široko daleko nebyl domácí hráč, tak na pokyn AR1 se pískala penalta. Dle pravidel hraní rukou zcela nesmyslný verdikt AR1 podpořený HR. Domácí penaltu proměnili a bylo srovnáno. Nás tato situace zcela rozhodila a nechali jsme se opět zatlačit. V 90. minutě přišla další rána, když střelu z velkého vápna Kořínek neudržel a musel se znova vrhnout na odražený míč a ve chvíli, kdy měl obě ruce ze shora na míči, tak mu ho domácí hráč vykopl a teatrálně upadl. Po malé prodlevě se ozvala píšťalka a namísto faulu na našeho brankáře, kopali domácí druhou penaltu a zápas otočili. Naši hráči cítili obrovskou křivdu a frustraci, což neunesl Ivančo a po slovním napadení HR byl vyloučen.

Ještě jsme se pokusili o srovnání, ale z následného tlaku jsme vyrovnat nestačili a tak odjíždíme s prázdnou. Utkání by určitě slušela nejspíš remíza, domácí by si určitě bod zasloužili za svoji obrovskou chuť neprohrát a za nasazení po celé utkání. Nakonec však mají všechny tři, i když za nás ani jedna penalta neměla být, ale i to je fotbal a my musíme jít dál a snažit se vyhrát v dalším utkání, když nám to dnes bylo odepřeno.
Další zápas odehrajeme v sobotu 9.10. od 10:15 na domácím stadiónu proti mužstvu Nebušic.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Havlák   2. Šupina   3. Houdek


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš