Libuš - FAAZ 1:0 (0:0) - 15.05.2022 - Starší dorost B

Články > Starší dorost B > Libuš - FAAZ 1:0 (0:0)  |  15.05.2022

SK Libuš B – FA  Alexe Zbu­ra   1:0 (0:0)

Hráno:        15.05.2022 16:30
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:   Ďurinik – Fialka, Borovička, Kumsa – Štulík (45' Huth), Mendík, Pelant, Dorazil – Socha
  (82'Tverdyj), Pham, Chum (18' Myrzabekov, 55' Karabynosh)
Branky:      78' Karabynosh (Pham)
 

V nedělním poledni k nám zavítal první celek tabulky, který na jaře drtí soupeře a ve čtyřech zápasech dal 46 branek, i tak byl vidět respekt k našim hráčům v podobě maximálního posílení, o to více máme radost ze zápasu.

Od první minuty jsme mohli pozorovat maximální nasazení z naší strany, kdy jsme chtěli soupeře presovat vysoko a nedovolit vůbec jeho hru, ze začátku se nám to dařilo, poté jsme měli i hlušší pasáže, kdy jsme se zatáhli a soupeř toho využíval, ale do ničeho vážnějšího jsme ho až na jednu šanci nepustili v každém poločase. V sestavě jsme dali přednost hráčům, kteří jsou schopni si plnit důkladně svou roli a hrát jeden za druhého, což nám vycházelo. První střídání jsme měli brzo, kdy na Bruna hrál nejlepší střelec soutěže, tak po osmnácti minutách na něj nastoupil Nuru, aby mu udělal příjemný den a vyšlo to. Protivníkovi nechutnala naše hra, kdy jsme byli v rámci pravidel důrazní a díky tomu získali spoustu odražených míčů. Do šancí jsme se dostali, ale stejně jako druhá strana, to bylo jalové. Bylo vidět, že nám chyběl hráč, který je schopný poslat míč přesně do míst, kam je potřeba, protože jsme získali možnost několika rohů včetně rozehrávek před vápnem, ale exekutor chyběl a vyčkával na svou roli, až se protivník unaví a za něj to odběhají jiní.

V půli došlo k prostřídání, kdy odešel Vojta, který byl po nemoci, jeho důraz a čtení hry nám v druhé půli místy chyběl, přesto jsme si s tím poradili. V 55. minutě nastoupil hrdina dnešního utkání Žéňa, na začátku překvapen, že nehraje od úvodu, ale pak se ukázal, k první rozehrávce standardní situace se nedostal, exekuci nechal na parťákovi a byl z toho brejk, druhou situaci po faulu brankáře na Toma si nenechal již vzít a krásně zavěsil na přední tyč. Od této chvíle utkání nabralo ještě více na obrátkách, byli jsme pod velkým tlakem, jednu šanci jsme vykopávali z brankové čáry poté, co už byl překonán Maty, poté nás podržel, když tečovanou střelu posunul na tyč.
My jsme naopak mohli utkání rozhodnout z brejku, ale již nám chyběla přesnost a větší podpora směrem dopředu. Pro nezaujatého diváka to mohla být nuda, protože chyběla zakončení, technické dovednosti jednotlivců a krásné akce. Na druhou stranu kluci jsou skoro chlapy a odehrát utkání, ve kterém zahrají až na pár chyb výborně po taktické stránce, je také zapotřebí.

Do budoucna, a hlavně příští sezónu se nám to bude hodit, navíc porazit první celek s béčkem je super pocit pro spoustu našich hráčů, kteří na hřišti nechali všechno, poděkování fanouškům za dobrou atmosféru. Díky všem, teď jen doufat, že soupeř dvakrát zaváhá a my poté zvládneme vše na výbornou.


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš