Libuš - Zličín 3:1 (1:0) - 25.05.2022 - Starší dorost A

Články > Starší dorost A > Libuš - Zličín 3:1 (1:0)  |  25.05.2022SK Libuš – FK FC Zličín   3:1 (1:0)

Hráno:      25.05.2022 18:00
Hřiště:      Štěrboholy – tráva
Sestava:   Maty – Michal (85' Jirka F.), Kami, Alf, Zrzi (85' Abdi) – Caltič (85' Koza), Beny, Hlavi
  (60' Naidy), Duby (70' Dory) – Alex (70' Tomáš) – Dan
Branky:        21' Hlavi (Dan), 65' Caltič (Duby), 82' Menďas (Caltič)
ŽK:              37' Kami, 40' Alf, 64' Alex
 

Středeční večer a finále poháru, kde nám byl soupeř FC Zličín.

Do utkání jsme vstupovali jako velký favorit, ale moc dobře jsme věděli, že nás dnes nečeká vůbec lehký zápas! Na rozdíl od soutěže, je pohár o jednom utkání a to je vždy velmi ošidné. Bylo jasné, že soupeř bude velmi namotivovaný a na hřišti nechá všechno. Chtěli jsme si zápas užít a poctivě odmakat!
Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a dát soupeři brzy branky, aby jsme nabourali jejich psychiku a odhodlání.

Zápas začal naší aktivitou, kdy jsme se museli dostávat do obranného bloku. Chtěli jsme rozbíhat lajny a využívat šíři hřiště (menší rozměry hrací plochy nám moc nepomohly, ale hřiště je pro oba týmy stejné). Po dlouhém autu Zrziho si našel dobře balón Dan, ale k naší smůle střela, která šla do odkrytého rohu branky a skončila by gólem, trefila otočeného Caltiče a od něj se míč odrazil od branky. Po chvilce dostal Caltič balón za obranu a ze strany šel na branku, rozhodl se vystřelit na zadní tyč. Střela se otřela o tyč ven. Další Caltičovu střelu chytl brankář. Zličín podnikal ze zatažené obrany rychlé brejky, které jsme někdy zachytávali až před vápnem, nebo jsme nechali i soupeře zakončit. I jejich střely šly vedle.
Běžela dvacátá minuta a v ní naše radost. Duby se chytře na lajně zbavil svého obránce, ve sprintu šel k vápnu, kde přihrál Danovi, který nabil za vápno Hlavimu a ten se krásně levou trefil – 1:0. Moc hezká akce! Dostali jsme se do vedení a myslel jsem si, že houževnatého soupeře dorazíme dalšími brankami. Bohužel po brance na kluky spadla tíha okamžiku a úplně jsme vypadli z tempa. Najednou jsme vše řešili jednoduše, hlavně neudělat chybu… – přesně opak, co po klucích chceme, aby hráli! Nebát se kombinovat a místo odkopu se snažit rozehrát konstruktivně. Zličín začal více zlobit a byl čím dál více nebezpečný. Několikrát jsme chytali útočníky na poslední chvíli a to za cenu faulů a žlutých karet! Vůbec jsme na sebe nemluvili a nechávali volné hráče a prostory. Do poločasu jsme drželi jedno brankové vedení a šli jsme do kabin.

O přestávce jsme se snažili kluky uklidnit, bylo vidět, že jsou hodně nervózní. Začít opět hrát naší hru a sebevědomě si na hřišti dovolit věci, které normálně kluci dělají.
Druhý poločas začal šancí Dana, který v dobré pozici nedal a pak opět přišla naše křeč. Zličín převzal aktivitu a začal nám velmi přitápět. Pasáž hry, kdy nás několika skvělými zákroky držel Maty v naší brance! Předváděl své umění a soupeře přiváděl k šílenství! Za celou sezónu neměl tolik práce, jako v dnešním zápase! To, že je výborný brankář, my ovšem všichni víme!!

Nicméně jsme si hodně naší pasivitou koledovali a trest přišel v 61. minutě po rohovém kopu se prosadil soupeřův narostlý stoper – 1:1. Trochu jsme prostřídali, kluky vyměnili na postech a šli dál bojovat. V euforii měl Zličín ještě jednu velkou šanci, kterou opět Maty kryl a pak jsme se opět vrátili do hry. Po obdržené brance, jako by nervozita z kluků spadla. Určitě tomu pomohlo i vystřídání, kdy se kluci dobře dostali do zápasu. V 65. minutě jsme se po kombinaci dostali Dubym ke střele, kterou brankář vyrazil před Caltiče, který vrátil balón do prázdné branky – 2:1. Když jsem viděl euforii a radost kluků, jak branku slaví, tak už jsme o vítězi nepochyboval! Ale vyhráno ještě nebylo, hrál se otevřený fotbal a začalo se i hrát dost tvrdě, ale to k finále staršího dorostu patří! Žádné záludnosti, ale hodně tvrdě! V 85. minutě po sérii Dorym vyhraných soubojů před soupeřovým vápnem, se po Caltičově přihrávce krásnou střelou prosadil Menďas na 3:1 a už jsme všichni věděli, že Double je velmi blízko!!
Zápas jsme dohráli velmi dobře a soupeři jsme už žádnou velkou šanci nedovolili. Konečný hvizd pana rozhodčího odšpuntoval naší radost a my po přeboru Prahy vyhráli i pohár!!!

Krásné okamžiky vidět „dospělé“ kluky slavit jako malé děti! DNEŠNÍ VEČER PATŘÍ NÁM!!!

Přes soupeřem musím smeknou klobouk, protože nám dnes byl více než vyrovnaným soupeřem a odehrál velmi dobrý zápas, kdy nás chvílemi i přehrával.
V neposlední řadě musím poděkovat všem našim fanouškům, kteří na zápas dorazili a celé utkání nás velmi hlasitě povzbuzovali.
Kluci zvládli zápas především díky VÁM!!! MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!!!

Od nás to dnes nebylo moc povedené utkání, řekl bych, že i nejhorší výkon v sezóně. Kluci si zápas moc nechali vstoupit do hlavy a byli zbytečně nervózní pod vidinou úspěchu. Výkon sportovce je z velké části o hlavě a dnes jsme toho byli svědkem. Místo, aby si zápas užili, tak ho protrpěli.., ale týmovou silou dokráčeli k vítězství a historie se ptát nebude!!!

Klukům gratuluji k DOUBLE a večer to určitě bude divoká jízda!!!
Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš