Libuš - Dukla B 2:1 (2:1) - 27.08.2022 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Libuš - Dukla B 2:1 (2:1)  |  27.08.2022


SK Libuš – FK Dukla Praha B   2:1 (2:1)

Hráno:      27.08.2022 10:00
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:    Jirka – Naidy, Jirka F., Dory, Zrzi – Dan (71' Tomáš), Hlavi (57' Kami), Alf, Menďas
   (68' Caltič) – Alex – Větry
Branky:      26' Menďas (Větry), 29' Alex (Dan)
ŽK:             76' Alf, 85' Větry, 87' Zrzi, 93' Alex
 

Ve čtvrtém kole jsme doma sehráli pražské derby proti Dukle B. Moc dobře jsme věděli, že nás čeká velmi silný soupeř, který je velmi silný na balónu. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Teplic, kde kluci sehráli výborné utkání. Chtěli jsme zachytit začátek utkání a být aktivní.

Z počátku utkání jsme měli trochu problém s rotací hráčů a z toho plynoucí změny postů. Tím jsme Duklu pustili do dvou šancí, kdy nás v zápase podržel Jirka. My jsme se snažili o rychlý přechod a to se nám i celkem dařilo, zejména Dan svou rychlostí větral obranu hostů.

Když jsme začali v zápase býti více nebezpeční, tak jsme v obraně propadli a soupeř šel ve 24. minutě do vedení – 0:1. Naštěstí naše odpověď přišla okamžitě. Po dvou minutách bylo po rychlé akci z křídla vyrovnáno! Po nahrávce Větryho se prosadil Menďas – 1:1. Ve třicáté minutě jsme šli do vedení. V represinku jsme získali balón, který Alf dal do volného prostoru na Dana, ten balón potáhl do vápna a skvěle našel naběhnutého Alexe – 2:1. Skvělé rozebrání obrany Dukly. V prvním poločase jsme si to s Duklou otevřeně rozdali a šance byly k vidění na obouh stranách, ale žádná se už neujala a tak jsme první poločas vyhráli 2:1.

Druhý poločas jsme se zatáhli do bloku a nechali Duklu více hrát na balónu a sami jsme chtěli být nebezpeční z brejkových situací. Dozadu jsme pracovali celkem v pořádku, i když to pořád není bez chyb, tak už se objevují věci, které po klucích chceme. Co prošlo, tak pochytal dnes skvělý Jirka! My jsme se několikrát dostali do zakončení, kdy obzvlášť dobrá střela Větryho minula branku o půl metru. Danův lob přes vyběhnutého brankáře bohužel na branku nešel.

Jak plynul čas, tak byl soupeř více nervóznější, hra byla více rozkouskovaná. Kluci přidali na důrazu (ale vše fér, žádné záludnosti), což se hostům moc nelíbilo. První dva zápasy jsme byli trochu za otloukánky a to už být nechceme! Chci, aby kluci hráli tvrdě, ale férově, bez nějakých záludností či zákeřné surové hry, takový hráč by u nás nehrál a to kluci moc dobře vědí. My ani soupeř jsme už žádnou branku nepřidali a tak jsme mohli začít slavit vítězství 2:1!

V dnešním zápase kluci podali bojovný týmový výkon, který nám přinesl první vítězství v sezóně a proti velmi silné Dukle je vítězství o to cennější! V prvním poločase jsme byli rovnocenným soupeřem a věřím, že až doženeme kondiční manko, tak nám to vydrží po celý zápas!

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
Ale i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě stále máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš