Libuš - Č. Lípa 2:4 (1:1) - 02.10.2022 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Libuš - Č. Lípa 2:4 (1:1)  |  02.10.2022


SK Libuš – FK Arsenal Česká Lípa   2:4 (1:1)

Hráno:       02.10.2022 11:00
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:    Jirka – Naidy (87' Hop), Kami, Dory, Caltič – Dan (87' Bruno), Alf, Menďas (75' Jirka F.), Hlavi
   (60' Koza) – Alex – Větry
Branky:      44' Větry (Caltič), 46' Dory (Caltič)
 

Po dvou venkovních zápasech jsme doma přivítali celek České Lípy. Chtěli jsme navázat na naše poslední domácí vystoupení, ale hlavně na aktivní pojetí hry.

To se nám také v první poločase dařilo, bohužel jsme po několika neproměněných šancích pustili soupeře z první střely do vedení – 0:1. Byli jsme aktivnějším týmem, drželi jsme hru v rychlém tempu jen ne a ne se prosadit. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v poslední minutě prvního poločasu, kdy Caltič skvěle rozehrál roh a Větry si chytře našel balón ve vápně a hlavou se prosadil – 1:1. Hned o minutku později jsme se dostali do přečíslení dva na brankáře. Dan, který už mohl zakončit, ještě posunul na Alfa, na kterého zívala zcela prázdná branka, bohužel se z půl metru netrefil a balón skončil vedle. Po akci se hned pískal konec poločasu.

V prvním poločase jsme si vypracovali osm velkých šancí (Alex 3× zakončuje v malém vápně, Doryho hlavičku a střelu odvrátili obránci se štěstím) a dali pouze jednu branku :-(. Soupeř si vypracoval dvě šance a jednou se prosadil. Soupeře jsme zcela přehrávali a zápas mohl být po prvním poločase rozhodnutý, jen proměňovat šance..

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně, pořád být aktivní a trpělivě dobývat branku a konečně se pořádně prosadit! A také se nám vstup velmi povedl! Běžela 40. sekunda a my se dostali po rohu do vedení 2:1. Znovu roh rozehrál Caltič a krásně se prosadil Dory. Myslel jsem, že nás branka nakopne, uklidní a kluci dál budou makat. Bohužel, po naší ztrátě koncentrace a dozvuku oslav, hned z rozehrání po pár vteřinách soupeř vyrovnal na 2:2. Naše špatné postavení a především hloupost… Místo, aby jsme my byli na koni (dáme branku do šatny a hned skóre otočíme v první minutě), tak s námi brzké vyrovnání úplně zamávalo a dostalo na koně soupeře.

Od toho okamžiku jsme byli úplně mimo, vůbec si to nedokážu moc vysvětlit, protože času bylo stále hodně. Najednou nám nefungovalo nic, neměli jsme odražené balóny a nebyli jsme ve hře. Naopak soupeř, který byl po prvním poločase rád za pauzu na odpočinek, najednou začal být aktivnější a ukázal svou kvalitu. Přidal nám dvě branky, kdy nám nefungovala komunikace a měli opět špatné obranné postavení. My jsme také dali branku, ale pro offside nebyla uznána.

A tak jsme hloupě doma prohráli 2:4. Kdo viděl první poločas, tak nemohl uvěřit tomu, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce a nakonec prohráli. Ale takový je fotbal, historie se neptá, kdo kolik měl šancí, ale hraje se na branky a ty jsme dnes dali pouze dvě (ze 14 šancí), soupeř dal branky čtyři (z 6 šancí) a proto také vyhrál!

V této soutěži nejsou špatní soupeři a když jim nabídneme chybou šanci, tak jí většinou potrestá. Hlavu nahoru kluci, když aktivní hrou navážeme na první poločas a přidáme více klidu v zakončení, tak věřím, že přijdou i lepší výsledky a vítězství!!

Znovu i dnes jsme se přesvědčili, že se stále máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš