Vlašim - Libuš 6:5 (4:4) - 05.11.2022 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Vlašim - Libuš 6:5 (4:4)  |  05.11.2022


FC S&B Vlašim – SK Libuš   6:5 (4:4)

Hráno:       05.11.2022 10:00
Hřiště:       Vlašim – UMT
Sestava:    Hanzl – Chum (36' Socha), Davizi, Dorazil, Mendík (52' Fialka) – Calta, Krajuškin, Holub,
   Hlaveš (81' Sandetskyy), Kozák, Pištora (81' Beneš)
Branky:     1' 1:0 Jíra,  18' 1:1 Davizi (p.k.) (Pištora), 20' 2:1 Jíra (p.k.), 25' 3:1 Zvára, 28' 3:2 Pištora
    (Krajuškin), 34' 3:3 Kozák (Pištora), 36' 3:4 Calta (Pištora), 41' 4:4 Pešek, 47' 5:4 Pohorský,
    76' 5:5 Davizi (p.k.) (Socha), 85' 6:5 Jíra
ŽK:              18' Tichý, 34' Pešek, 42' Zvára, 63' Krajuškin, 64' Hlaveš, 65' Rytina, 66' Jadamus, 89' Socha
 

Hořká pachuť z porážky po dobrém výkonu hráčů, kde i pět branek nestačilo na body. V sychravém ránu jsme zavítali do středních Čech na stadion Vlašimi, kde nás čekal zápas na UMT.

Před zápasem jsme si povídali, hlavně zachytit začátek utkání. Běžela první minuta, kdy si na hranici šestnáctky převzal míč Alf, chtěl rozehrát, bohužel díky faulu k tomu nedošlo a navíc jsme inkasovali po této situaci branku, která nás nutila hrát do plných, i přes tuto situaci jsme si vytvořili řadu šancí, které bohužel zůstaly bez brankové radosti na naší straně.
Po jedné situaci, díky vysokému presinku Ali vybojoval míč, poslal do úniku Maxe, kde ho fauloval brankář při pokusu o zakončení, kupodivu za zmaření jasné šance pouze žlutá, a to Max mohl zakončit do prázdné, druhá sporná situace, následnou penaltu s přehledem proměnil Kami. Po vyrovnání jsme si řekli, že budeme pokračovat v daném tempu, bohužel podcenění jedné situace a byl z toho opět gól a hned na to další, po naší nekomunikaci. Přesto jsme zvýšili obrátky a odměnou byl sled 3 gólů z naší strany, kdy Ali vybojoval a posunul na dobře pohybujícího se Maxe a bylo to jen o jednu, poté opět po stejné ose, jen s tím rozdílem, že Max to posunul ještě na volného Filipa a bylo srovnáno. Po další křídelní akci se prosadil i Caltič, kterému opět přihrával Max. Bohužel se nám nepodařilo udržet vedení, zápas pokračoval dál v divokém tempu do půle a po další sporné situaci, kdy domácí hráč vzal zezadu Doryho se nepískal faul, ale pouze aut, který rychle rozehráli a následně protlačili do branky. Zbytečná branka, které šlo zabránit, stejně té páté, kdy jsme ještě nebyli hlavou na hřišti, ale někde na cestě mezi kabinou a hřištěm.

Přesto se nám podařilo ještě srovnat, poté co si pro penaltu došel Sochyč, který si připsal první minuty v ročníku, si exekuci vzal na starost Kami a druhou brankou z penalty překonal domácího brankáře. Po další sérii šancí, které jsme neproměnili přišel trest v závěru utkání, kdy jsme inkasovali po šesté, bohužel po faulu na Jirku. Pro nás je to poučení, že máme hrát do doby, než zazní píšťalka, nespoléhat na to, že se zákroky pískají stejně každé kolo, nebo během zápasu. Rozhodčí je od toho, aby nebyl na hřišti vidět, tenhle pokazil jinak vynikající zápas všem hráčům, kteří chtěli hrát fotbal.

Kluky i přes porážku bych rád pochválil, že to nezabalili po rychlých gólech a rvali se do konce proti nepřízni až do posledních minut, věříme, že jdeme správnou cestou, která je hodně klikatá a trnitá, jen to chce vydržet, a ještě více přidat, nejen v pohybu, ale i v mentálním nastavení jedinců, protože výkon je hlavně o hlavě.

Gratulace k prvním brankám Maxe a Caltiče v téhle sezóně a doufáme, že jako tým přineseme radost dobrým výkonem na hřišti v derby proti Braníku, který by znamenal body.

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš