Česká Lípa - Libuš 0:1 (0:1) - 30.04.2023 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Česká Lípa - Libuš 0:1 (0:1)  |  30.04.2023


FK Arsenal Česká Lípa – SK Libuš   0:1 (0:1)

Hráno:        30.04.2023 10:00
Hřiště:       Městský stadion – tráva
Sestava:    Pihera – Fialka, Holub, Dorazil – Kozák, Očenáš (68´ Keller), Davizi, Pelant (©) – Mendík,
   Calta (76´ Pham) – Krajuškin
Branky:      42' 0:1 Calta (Mendík)
ŽK:             76' Babic, 81' Rasel – 48' Očenáš, 62' Davizi

Za příjemného počasí na výborně připraveném pažitu jsme odehráli nejlepší utkání na jaře, co se týče mistrovských zápasů, díky patří ale i soupeři, protože se hrálo nahoru dolů s vysokým nasazením od první do poslední minuty.

Prvních deset minut z naší strany nebylo ideálních, ale po pomalém začátku, jsme nahodili vrtuli a začali kmitat po hřišti jako jeden muž, všichni bránili i útočili, vytvářeli jsme si šance. To samé platí i o soupeři, který sem tam využil okénka, ale od desáté minuty jsme zlobili soupeře, až se nám po sérii šancí, konečně podařilo prolomit smůlu a po pěkné akci, kterou dotáhl Mendík finální přihrávkou na Caltu, který to trefil excelentně.
Na rovinu jsme čekali více branek, jak náš celek, tak i soupeř na to šance měl, od brankových konstrukcí až po těsné ofsajdy na obou stranách, kdy mohla ta či druhá strana do brejku. Obrovské pozitivum je, s jakým nasazením jsme odehráli zápas, snažili jsme se mít všechny míče, a po zisku ihned nabídka, takhle by to mělo nějak vypadat, pokud chceme sbírat body, musíme ještě dozajista přidat ve všech aspektech hry. Od vnímání hry bez míče, či jak se chovat směrem dopředu, kdy zastavit či naopak dovolit si na soupeře, čeká nás spousta práce, ale snad i ten přísun bodů, který sám nepřijde, bez dřiny a obětování jednoho za druhého to nebude.

Pochvala pro všechny hráče – včetně těch, kteří byli připraveni do zápasu z lavičky, není to jen o jedincích, ale o týmu, jako celku. Protože jenom když budeme držet spolu jako tým, můžeme pomýšlet na lepší výkony, které přinášejí výhry = radost ze hry, víra ve vlastní schopnosti, tak hlavu vzhůru a zopakovat stejný, ne-li lepší výkon a opět si moci zakřičet vítězný pokřik.

Další dva zápasy nás čekají na domácím hřišti, kde přivítáme pro změnu v sobotu 06.05.2023 od 15:15 SK Benešov, v pondělí 08.05.2023 od 10:30 nás čeká dohrávka zápasu s Baníkem Sokolov.

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš