Libuš - Praga 6:1 (2:0) - 23.09.2017 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Libuš - Praga 6:1 (2:0)  |  23.09.2017

SK Libuš – TJ Praga   6:1 (2:0)

Hráno:      23.09.2017 13:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Petr, Tomáš – Žeňa, Beny, Duby, Alf – Dom – Péša, Ondra, Hop, Otta,   Hůlič, Dan, Sam
Branky:    3× Péša, Hop, Beny, Alf
 

V sobotu po obědě jsme doma přivítali velmi silného soupeře z Pragy. Až na tři hráče měl soupeř totožný tým, který v minulé sezoně ve starších žácích vyhrál svou soutěž. Zatím proti nám stál nejtěžší protivník a byl jsem zvědavý, jak si s ním kluci poradí.

Zápas začal naší aktivitou a hned v osmé minutě jsme šli Péšou do vedení 1:0. Kluci se snažili hrát svou hru, po většinu času se hrálo na naší útočné polovině, jen další branky nepřicházely. Soupeř se dobře posouval a kluci neměli tolik času na kombinaci. Hráli jsme trpělivě a jak se čas posouval, tak soupeři docházely síly, už nám nechával prostor a tolik nestíhal. Dostávali jsme se častěji do zakončení, jen ta koncovka :-(. V 28. minutě jsme předvedli dobrou kombinaci se zrychlením hry kolmou nahrávkou za obranu, kdy nám dal větší klid v zápase Péša a my se dostali do vedení – 2:0. První poločas se už dohrál a my šli do kabin s vedením 2:0.

Kluky jsme nabádali, aby hráli dál trpělivě, že dnes to nebude žádná velká kanonáda, ale že šance přijdou a my musíme být produktivní. Druhý poločas začal soupeřovou rozehrávkou, který balón posouval až k brankáři. Rozehrávku dobře přečetl Alf a nevídaným (pro něj) rychlým sprintem se dostal k míči dříve než brankář, kterému udělal kličku a už neměl problém trefit prázdnou branku – 3:0. Hned po minutě si narážečkou vyměnili balón Beny s Domem (rodinná souhra) a Beny následnou střelou překonal brankáře po čtvrté – 4:0. Obě naše branky jsme vstřelili do dvou minut.
Po úvodním šoku se soupeř vzpamatoval a začal zlobit i on. V poli nás nepřehrával, ale měl velmi nebezpečné standardní situace, s kterými jsme měli trochu problémy. Po naší ztrátě a následném faulu soupeř zahrával přímý kop. Nacentroval dobře před naší branku, kde Tom svedl souboj s útočníkem, ale bohužel ve snaze balón odhlavičkovat pryč, si dal vlastní branku – 4:1. To se stane a Tomovi nikdo nic nevyčítal. Přestáli jsme další náznaky šancí soupeře, převážně z rohových kopů a začali hrát zase my. Čtyřbrankový náskok nám dal zase Péša, který si v dnešním zápase připsal hattrick a k němu mu moc gratuluji – 5:1. Poslední naší branku v zápase dal Hop, který dobře dohrál situaci, kdy rychle reagoval na odraženou střelu a míč dorazil do sítě – 6:1. Zápas skončil výsledkem 6:1 a my se mohli radovat z dalšího našeho zaslouženého vítězství.

Dnes musím kluky pochválit za dobrou a trpělivou hru, kterou si soupeře připravili a pak trestali jeho chyby v bránění. Měli dobrý pohyb a snažili se hrát kombinační fotbal, žádný odkop. Dobrá práce kluci, děláte nám radost, jen tak dál.

Jen nezapomeňte, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš