Libuš - Př. Kopanina 3:3 (2:2) - 07.10.2017 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Libuš - Př. Kopanina 3:3 (2:2)  |  07.10.2017

SK Libuš – FC Přední Kopanina   3:3 (2:2)

Hráno:      07.10.2017 13:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Sam – Srbák, Jirka, Petr, Ondra P. – Žeňa, Beny, Alf, Duby – Dom – Péša, Hůlič, Abdi, Otta,   Hop, Dan
Branky:    Beny, Dom, Péša
 

V dalším zápase jsme doma přivítali kluky s Přední Kopaniny. Věděli jsme, že nás čeká dobrý soupeř a průběh zápasu nás v tom utvrdil.

Zápas se hrál na těžkém měkkém terénu a oba týmy měli s tím trochu problémy. Po úvodním oťukávání se jako první prosadil v desáté minutě soupeř. Střední záložník s číslem 7 (velice šikovný si na hřišti podstatě dělal co chtěl a kluci si s ním nevěděli moc rady) prošel přes tři naše hráče, jako by ta vůbec nebyli, dostal se do vápna a vystřelil. K překvapení pro všechny bylo, že míč, který Sam chytl do náruče skončil v naší síti a my rázem prohrávali 0:1. Naštěstí jsme se po dvou minutách dočkali vyrovnání z kopačky Ondry Beneše – 1:1. Pak se spíše bojovalo, než hrál hezký fotbal. Kluci správně zdvojovali nejlepšího hráče hostů a ten už nás moc nezlobil (zatím). Přišla pětadvacátá minuta a my se dostali do vedení. Po dobrém důrazu a dohrání akce před brankou se prosadil Dom – 2:1. Do přestávky chyběla minuta a skóre bylo opět srovnané. Znovu si hostující hráč č. 7 udělal z našich kluků kužílky, přešel s balónem u nohy přes půl hřiště až do našeho vápna, vystřelil na přední tyč a míč skončil v naší brance – 2:2. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Kluci se v poločase vydýchali, snažili jsme se jim vysvětlit, jak hrát na jejich a dnes i nejlepšího hráče na hřišti, povzbudili je a šlo se na druhý poločas.

V druhém poločase jsme byli o něco lepším týmem, ale bohužel se znovu ukázala naše slabina v neproměňování šancí :-(. Kluci výborně zakombinují, přijde kolmice na rozběhlého útočníka, který postupuje sám na brankáře a místo, aby jsme se radovali, tak jen máme hlavu v dlaních a něvěřícně na sebe koukáme, co jde nedat. Ve druhém poločase šel Láďa třikrát sám na hostujícího brankáře, dvakrát po sobě zbrkle a unáhleně zbytečně vystřelil a přestřelil branku (špatný terén na to možná měl vliv, ale terén byl pro obě mužstva stejný a nemůžeme se na to vymlouvat a ještě, když hrajeme na domácím hřišti a víme jaké hřiště je). Až třetí pokus vyřešil dobře, udělal kličku brankáři a už neměl problém trefit prázdnou branku a my se dostali do vedení 3:2. Soupeř se dostával před naší branku standardními situacemi, které jsme ubránili. Bohužel pak přišla 62. minuta, kdy jsme odvrátili rohový kop za vápno, k odraženému balónu se dostal soupeř a jeho následná střela se od nohou Ondry neštastně odrazila na jeho ruku a rozhodčí odpískal pokutový kop. Z něho se hráč číslo 7 nemýlil a srovnal na 3:3. S kluky to trochu zamávalo, protože druhý poločas hráli dobře a byli lepší, ale místo, aby jsme soupeři odskočili na větší brankový rozdíl, tak jsme proměnili pouze jednu šanci a tím jsme soupeři, který nás už moc nezlobil, vyrovnání sami nabídli a ten jej využil.

Dnes je to velká škoda, že jsme nevyhráli, ale na druhou stranu proti nám dnes stál dobrý soupeř, který měl vynikajícího hráče, který všechny ostatní kluky převyšoval. Hlavu nahoru kluci i takové zápasy se někdy hrají, je potřeba se z nich poučit. Fotbal se pořád učíme a je potřeba dál na sobě a odstranění svých chyb pracovat!!!

Ale i tak nám děláte velkou radost!! Znovu jsme se přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš