Dukla C - Libuš 1:6 (0:3) - 15.10.2017 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Dukla C - Libuš 1:6 (0:3)  |  15.10.2017

FK Dukla Praha C – SK Libuš   1:6 (0:3)

Hráno:      15.10.2017 11:00
Hřiště:      Juliska – UMT
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Filip D., Ondra P. – Hop, Beny, Alf, Žeňa – Dom – Péša, Abdi, Otta, Filip   H., Kuba, Dan
Branky:    2× Péša, 2× Žeňa, Hop, Filip H.
 

V nedělním dopoledni, za nádherného jarního počasí, jsme zavítali na legendární fotbalový stadión pražské Dukly – Julisku. Jen je velká škoda, že se hrálo na umělce, že si kluci nemohli zahrát na hlavním hřišti, aby měli hezký zážitek.

Dnes proti nám stál velmi silný soupeř, který konečně chtěl hrát s námi otevřený fotbal a my se na něj dobře připravili. Už minulý rok se kluci přesvědčili, že se dá hrát s každým a nezáleží na tom, jak se který klub jmenuje, ale hlavně si už věří i na takové týmy, kterým Dukla určitě je.

Hned od začátku utkání se hrál svižný fotbal a tempo hry jsme diktovali my. Kluci hráli v dobrém pohybu, balón šel rychle od nohy a tím se dostávali do šancí. První naší gólovku měl Péša, který šel sám na brankáře, ale nedal. V deváté minutě jsme se poprvé radovali, po hezké kombinaci a kolmici šel znovu Péša z boku sám, tentokrát zvolil jinou variantu a nezištně přihrál Žeňovi, který ho dobře doplnil a odměnou mu byl náš první gól – 0:1. Dál se hrál fotbal, který se musel líbit a je pro nás velmi pozitivní, že kluci byli lepším týmem a Duklu přehrávali. Přišla 19. minuta a my jsme přidali další branku. Po kolmici běžel znovu Láďa sám na brankáře, udělal mu kličku a do prázdné branky už neměl problém trefit – 0:2. Kluci předváděli dobrou a náročnou hru, kdy soupeře napadali hned od rozehrávky a Dukla se s tím v prvním poločase nemohla srovnat. Asi nejhezčí naší akci v celém zápase (kdy kluci narážečkami rozebrali na útočné polovině tým Dukly, následně přišla kolmá na Ottase, který ve vápně posadil dva obránce na zadek, nahrál pod sebe na nabíhajícího Žeňu, který střílel skoro do prázdné, ale bohužel trefil obránce a poskakující balón na čáře nikdo nedoklepl), jsme neproměnili. Kluci to sehráli výborně, jen ta třešnička chyběla.. Dukla trochu přitlačila v osobních soubojích a nám chvilku trvalo než jsme se jim přizpůsobili. Po faulu před vápnem, jsme měli možnost zahrávat přímý kop. Míč byl v pravém rohu vápna a tak se nabízelo, že přímák půjde kopat levák. Ale kluci mají při útočných standardkách volnost a sami se domlouvají, kdo a jak bude kopat. K zahrávání se postavil Péša a klobouk dolů před ním, jak s trestňákem naložil. Technicky placírkou zeď obstřelil a my rázem vedli o tři branky – 0:3. Tak i skončil první poločas.

O přestávce jsme dál kluky nabádali, aby hráli pořád stejně a nekoukali na poločasový výsledek. Sotva druhý poločas začal (běžela druhá minuta), se po závaru před domácí brankou dostal k odraženému balónu Vojta Hop Štulík a střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:4. Minutu na to se skvěle uvolnil Alf a skvělou průnikovkou vysunul Žeňu, který levačkou vymetl všechny pavučiny v levém rohu domácí branky a my Dukle dali pověstného „bůra“ – 0:5. Pak přišla desetiminutovka, ve které jsme spálili i nemožné :-(. Trefovali jsme dvě tyče, dvě břevna a třikrát nám soupeř vykopl balón z lajny už za překonaným brankářem. Bohužel ani dnes jsme neudrželi nulu vzadu. Obrana dnes fungovala dobře, udělala snad jednu chybičku, kterou soupeř potrestal hezkou kombinací a následnou brankou – 1:5. Konečnou podobu dnešního výsledku dal Hůlič, který dobře napadal rozehrávku s brankářem a skluzem ho obehrál a následně zasunul do prázdné branky – 1:6.

Dnes byla radost se na naše kluky koukat, v jakém stylu soupeře přehráli a zcela zaslouženě vyhráli a jen škoda neproměněných šancí, protože skóre mohlo být daleko vyšší. Odměnou klukům může být uznání domácích trenérů a nabídky přátelských utkání s ligovými výběry, které by si rády s námi zahrály :-). Dnes musím všechny kluky velmi pochválit a poděkovat jim za hezké nedělní odpoledne, které nám všem udělali.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! I přes dnešní výkon a předváděnou hru se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš