Libuš - Dukla JM 3:1 (0:1) - 04.11.2017 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Libuš - Dukla JM 3:1 (0:1)  |  04.11.2017

SK Libuš – FK Dukla JM   3:1 (0:1)

Hráno:      04.11.2017 13:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Srbák, Péťa, Filip D., Ondra P. – Hop, Beny, Alf, Žeňa – Dom – Péša, Abdi, Menďas,   Kuba, Dan, Sam
Branky:    Žeňa, Péša, Srbák (p.k.)
 

Po týdenním volnu (odložený zápas s Motorletem) jsme doma přivítali třetí tým tabulky a našeho nejbližšího pronásledovatele Duklu z Jižního Města. Hrál druhý s třetím a tak se dalo očekávat těžké, bojovné, ale hlavně vyrovnané utkání.

Hned od začátku utkání, nám kluci dokazovali, že jsou úplně někde jinde, než náš dnešní soupeř. Kluci na velmi těžkém terénu předváděli velmi fyzicky náročný nátlakový fotbal, kdy soupeře přišpendlili na vlastní polovině a nenechávali ho vůbec hrát, natož rozehrát.

Hned v první minutě šel Péša sám na brankáře, kterému udělal před vápnem kličku a brankář ho jen fauloval. (před zápasem si pan rozhodčí zavolal oba vedoucí a řekl, že za fauly a řeči bude dávat žluté a červené karty, ať na to kluky upozorní). Rozhodčí hostujícímu brankáři kartu udělil, ale jen pouze žlutou i když měla následovat rovnou červená!!! Na mou otázku proč nedal červenou řekl, že brankář nebyl tím posledním hráčem, že tam byl ještě obránce!!! Toho viděl ale jen pouze pan rozhodčí, protože obránci byli pět metrů za Péšou!! Následný trestný kop kluci netradičně rozehráli, ale následná střela branku minula. Vysokým presinkem a dobrou kombinací jsme se dostávali do jasných šancí. Soupeř vůbec nezachytával naše náběhy a my jsme několikrát šli sami na hostujícího brankáře. Bohužel i dnes byla naše produktivita zoufalá a my jsme zahazovali jednu šanci za šancí. Soupeř nám fyzicky vůbec nestačil a my jasně v zápase dominovali. Jak už bývá zvykem a nepsaným pravidlem, tak po několika našich nevyužitých šancích přišel šok, kdy soupeř dlouhým odkopem překonal náš blok a velmi rychlý krajní záložník se PŘED vápnem dostal o chloupek k balónu dříve než David a následný šprajc o balón posoudil rozhodčí jako faul, který asi byl. O to větší bylo překvapení, že pan rozhodčí odpískal pokutový kop. Penaltu hostující hráč proměnil a my rázem ve dvacátétřetí minutě prohrávali 0:1. Do poločasu naše trápení v koncovce dále pokračovalo a tak první poločas skončil výsledkem 1:0 pro Duklu.

V kabině kluci asi čekali fénování, ale to tentokrát nepřišlo, protože kluci jasně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy dáme první branku a kolik jich ještě dál přidáme a zápas otočíme. Soupeř už od 30. minuty tahal nohy a neměl už moc sil. Kluky jsme nabádali, aby hráli trpělivě a pořád ve stejném tempu a zápas určitě otočí, o tom jsem dnes vůbec nepochyboval!!

Druhý poločas kluci dál předváděli totální fotbal, kdy se na hostující branku valil jeden útok za druhým, ale stále jsme se nemohli prosadit. Až přišla 48. minuta a svůj další samostatný nájezd konečně proměnil Žeňa – 1:1. V tu chvíli už nikdo nepochyboval, že to kluci otočí. Kluci soupeře úplně fyzicky odrovnali a na hřišti si dělali, co chtěli. Po dvou minutách od naší branky jsme před vápnem dobře zakombinovali, následné uvolnění Doma soupeř přerušil pouze faulem a my měli také možnost kopat pokutový kop. Balón si vzal Srbák a bez problémů nás poslal do vedení 2:1. Naší poslední branku v zápase dal Péša – 3:1.

Před zápasem jsem čekal vyrovnaný zápas, ale průběh celého zápasu byl až neskutečně jednostrannou záležitostí, kdy kluci v zápase ve všech činnostech dominovali a jen neproměňováním brankových šancí neudělali za zápasu exibici. Na šance snad 30:2, ale konečné skóre jen 3:1.

Kluky dnes musím velmi pochválit za předvedenou kombinační hru na velmi těžkém terénu a v jakém tempu a nasazení celý zápas odehráli. Dnes museli všichni naši fanoušci, kteří zápas viděli, dobře usínat :-)

Kluci děláte nám velkou radost, jen tak dál!! Ale ještě se máme pořád co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš