Ďáblice - Libuš 0:7 (0:2) - 07.04.2018 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Ďáblice - Libuš 0:7 (0:2)  |  07.04.2018

SK Ďáblice – SK Libuš   0:7 (0:2)

Hráno:      07.04.2018 14:00
Hřiště:      Ďáblice – tráva
Sestava:   David – Srbák, Kuba, Péťa, Ondra P. – Alf, Beny, Vláďa, Žeňa – Dom – Lukáš, Filip D., Hop,   David D., Jirka, Dan, Sam
Branky:     3× Lukáš, 2× Alf, Dan, Vláďa
 

Po dlouhé zimní přestávce nám začala konečně soutěž. V prvním jarním kole jsme zavítali do dalekých Ďáblic. Zápas jsme měli sehrát na malé umělce, ale nakonec jsme zápas sehráli na přírodní trávě a za to domácím musím poděkovat, že za krásného počasí nechali hrát kluky na přírodní velké trávě a nenechali je smažit na malé umělce. Pro nás byla výhoda velkého hřiště, ale sám jsem byl zvědavý, jak si kluci poradí s terénem. Po skoro čtyřech měsících strávených na umělkách jsme na přírodní trávě byli jednou na tréninku a hned nás na ní čekal zápas.

Kluci si poradili velmi dobře a hned od začátku utkání se do domácích zakousli, přišpendlili je na vlastní polovině a začalo dobývání domácí branky. Zatím naše šance a střely létaly mimo branku. Ani po sérii šesti rohů jsme se neprosadili – až přišla 6. minuta a dlouhý výkop Davida od brány, který letěl za stopery domácích. Lukáš dobrým důrazem a rychlostí se dostal za ně a postupoval sám na brankáře a velmi zkušeně balón umístil k tyči a nás poslal do vedení – 0:1. Pak přišla desetiminutovka, kdy jsme zahazovali šanci za šancí.
V 18. minutě po rychlé kombinaci na malém prostoru, kdy si z první balón vyměnilo pět kluků, prostrčil Dom balón na Lukáše a ten se podruhé neomylně trefil – 0:2. I domácí se několikrát osmělili a měli pár závarů, které někdy i se štěstím odvrátila naše obrana. Před poločasem měl soupeř největší šanci v zápase korigovat, kdy útočník postupoval z boku na Davida a trefil jen jeho nohy. Ani my jsme se už nedokázali prosadit a že šancí bylo hodně a tak první poločas skončil 2:0 pro naše kluky.

V kabině se kluci vydýchali a šlo se na druhý poločas. V něm už kluci domácí nepustili do žádné šance a postupem času pronikali více do unavené domácí obrany, která už nestíhala. Naší třetí branku přidal po nahrávce Filipa Alf – 0:3. Po hezkém pasu Benyho za obranu šel Alf sám na domácího brankáře a hokejovým blafákem ho posadil na zadek a skóroval do prázdné branky – 0:4. Pak jsme zase spalovali šance jako na běžícím páse, až se po nahrávce Srbáka trefil Dan – 0:5. V zápětí přidal další naší branku Vláďa – 0:6 a minutku nato zkompletoval svůj dnešní hattrick Lukáš – 0:7. K hattricku mu velmi gratuluji a přeji mu více takových radostných chvilek. Branky na 0:5 až 0:7 jsme vstřelili v rozmezí tří minut.

Ke konci šel ještě Alf sám na brankáře, ale domácí obránce ho doběhl a strčil na zem, bohužel píšťalka pana rozhodčího zůstala němá :-(… Jen je škoda, že byl na zápas nominovaný rozhodčí, který byl o rok starší než kluci, pískal svůj druhý zápas v životě a moc to nezvládal a to na obě strany :-(…, ale chybami se člověk učí a tak doufám, že bude příště lepší :-)

Kluky za dnešek musím pochválit, zápas měli jasně pod kontrolou a soupeře přehráli ve všech činnostech. Do dnešního zápasu zasáhly tři naše nové posily (Lukáš, Vláďa, David D.) a jsem moc rád, že se dobře a rychle adaptovali a zapadli k nám do party. Skvělý týmový výkon!! Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!!

Nezapomínejte, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš