Archiv článků

Filtrovat

Libuš - Zbraslav 1:1 (0:0) - 05.10.2019 - A Team Muži

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Zbraslav   1:1 (0:0)

Hráno:      05.10.2019 10:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Tůma – Kocourek, Čížek T., Růžička Fr., Pergler (69' Růžička Fil.) – Šupina – Klimeš,
  Čížek O., Gabriel (69' Stuchlík), Ivančo – Hartl (80' Krejča)
Branky:    62' 0:1, 73' 1:1 Klimeš
ŽK:    Šupina, Růžička Fr.
 

Utkání začalo ve velmi svižném tempu za mírné převahy hostujícího mužstva. Hosté nás svou kombinací a neustálým pohybem bez míče dost zlobili, ale naštěstí naše defenzivní činnost fungovala velmi dobře a tak na účet hostů přibývaly jen rohové kopy, které jsme dnes ubránili celkem s velkým přehledem, až na jedno zaváhání našeho brankáře. Postupně i my jsme se dostávali více k soupeřově svatyni, ale stejně tak, jako hosté, i naše akce končily jen na zahrávání rohového kopu. Ve třicátétřetí minutě, po jednom z našich rohů, přišel ve vápně faul na volného Ivanča, ale bohužel Růžička z následné penalty trefil pouze břevno. Ve finále asi velmi podstatný moment vzhledem ke konečnému výsledku zápasu. Do konce poločasu se nic nezměnilo a tak se šlo do kabin za bezbrankového sta­vu.

Druhý poločas pokračoval v podobném ději, jako končil poločas první s tím, že jsme byli více aktivnější směrem dopředu. V šedesátédruhé minutě napřáhl hráč hostů minimálně ze třiceti metrů ke střele a k našemu úděsu míč skončil v naší síti. Střela to byla sice parádní, ale určitě ne nechytatelná. Tento gól však paradoxně nakopl nás a naše hra začala nabírat na obrátkách, které se zvyšovaly po vystřídání dvou hráčů a změně postů. V sedmdesátétřetí minutě přišlo zasloužené vyrovnání, když nádherný pas za obranu Filipa Růžičky proměnil střelou pod břevno agilní Klimeš. Až do konce zápasu jsme měli velmi zřetelnou převahu a hostům hodně rychle ubývaly síly, ale bohužel žádný z mnoha závarů brankou neskončil, i když někdy chyběly centimetry, asi nejblíže ke druhému gólu jsme byli po stříleném centru Stuchlíka z trestného kopu z pravé strany, když míč minuli o vlásky hned tři hráči a ten skončil jen o pár milimetrů mimo soupeřovu svatyni.

K velmi dobrému utkání přispěla i trojice rozhodčích, kterým se zápas určitě též povedl a celé utkání měli pod jasnou kontrolou. Vzhledem k neproměněné penaltě s bodem spokojeni být nemůžeme, sice to byl vyrovnaný zápas, ale o tu jednu tutovku jsme byli lepší, což nám ovšem není nic platné a náš celkový bodový zisk je žalostný. Bohužel jsme produkovali fotbal, kterým se chceme prezentovat, ale až posledních třicet minut, k čemuž dnes dost pomohli všichni tři střídající hráči, ale i tak to bylo na zisk tří bodů málo.
Další utkání odehrajeme v neděli 13.10. od 15:30 na hřišti Slivence.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Šupina;   2. Klimeš;   3. Čížek O.

Zlíchov - Libuš 3:1 (1:1) - 28.09.2019 - A Team Muži

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Zlíchov 1914 – SK Libuš   3:1 (1:1)

Hráno:      28.09.2019 10:15
Hřiště:      Zlíchov – tráva
Sestava:   Kořínek – Čížek T., Hartl (83' Karban), Růžička, Pergler (46' Kocourek) – Šupina – Nekola,
  Gabriel (72' Klimeš), Stuchlík (62' Čížek), Ivančo (85' Krejča) – Havlák
Branky:    19' 1:0, 35' 1:1 Nekola (p.k.), 53' 2:1, 70' 3:1
ŽK:    Stuchlík, Nekola, Šupina, Růžička, Havlák
ČK:    Nekola
 

Do začátku utkání jsme vstoupili velmi dobře a hned v první minutě prošel Havlák přes tři hráče a čtvrtým byl zkosen k zemi. Píšťalka pana rozhodčího však zůstala němá a my jsme byli ochuzeni v tomto zápase o první pokutový kop. Domácí postupně hru vyrovnali a hrál se velmi dobrý fotbal s tím, že domácí byli silnější na míči a my zase nebezpeční z rychlých kontrů. Bohužel v devatenácté minutě přišel další (z mnoha) mylných výroků muže s píšťalkou a nařídil proti nám přímý volný kop po faulu, který viděl asi jen on sám. Po jeho rozehrání nám domácí vstřelili gól, i když střílející hráč byl dva metry v offsidu, branka nakonec platila. Tato další křivda nás trochu rozhodila a domácí mohli stav utkání navýšit, ale jednou nás podržel Kořínek v naší brance a podruhé zakončující hráč mířil mimo. To už jsme se naštěstí zpět dostali do zápasu a po nádherném uvolnění Stuchlíka se řítil Ivančo sám na brankáře domácích, který ho srazil a z nařízené penalty Nekola srovnal stav utkání.

Druhý poločas jsme začali opět hodně aktivně, avšak možnosti Stuchlíka a Kocourka zůstaly nevyužity. Domácí nás mohli potrestat z následného brejku, ale Kořínek opět vše včas uhasil. Pak jsme udělali nepochopitelnou chybu v naší obraně v čele s brankářem a střelu z úhlu při snaze míč odvrátit, srazil Růžička do naší branky. Za dalších devět minut přišel asi rozhodující moment utkání, kdy se ve vápně uvolňoval Nekola a při obcházení bránícího hráče byl podražen. Okamžitě se pískalo, ale k údivu všech (i domácích, kteří vyčítali bránícímu hráči, jak šel do souboje), Nekola viděl v rukou našeho dnešního kata druhou žlutou za simulování a musel předčasně do šaten. Hned na to viděl asistent trenéra též žlutou a trenér dokonce červenou kartu za protesty proti tomuto úplně nesmyslnému výroku. V sedmdesáté minutě jsme nechali domácího stopera projít středem hřiště až do zakončení a šli jsme do dvoubrankového manka. Nebáli jsme se však hrát a neustále ohrožovali domácí svatyni. Po jednom z mnoha ataků byl při vysokém míči ve vápně sražen domácím brankářem Ivančo, ale nic se nepískalo!!! Z následné střely Havláka do prázdné gól nebyl, jelikož míč skončil metr mimo. Další akce Šupiny také brankou neskončila a tak jsme prohráli, ale s velkou hořkostí, jelikož dnes domácím pomohli mylná až nesmyslná rozhodnutí HR a AR2. Určitě nechceme snižovat dobrý výkon domácích, ale to, co se dnes dělo, se vidí opravdu zřídka. Napočítali jsme hned šest hrubých chyb v náš neprospěch od HR + dvě od AR2, což vystačí na celou sezónu, chyby dělá každý, ale v tomto případě, už bylo vidět jasný úmysl.
Další zápas odehrajeme v sobotu 5.10. od 10:15 na domácím stadiónu proti Zbraslavi.

Nejlepší hráči utkání z pohledu SK Libuš:   1. Šupina;   2. Ivančo;   3. Stuchlík

Libuš - Př. Kopanina B 1:2 (1:0) - 21.09.2019 - A Team Muži

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FC Přední Kopanina B   1:2 (1:0)

Hráno:      21.09.2019 10:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Kořínek – Kocourek (63' Růžička Fil.), Čížek T., Růžička Fr., Sobotka (67' Pergler) – Šupina -
  Nekola (68' Ivančo), Čížek O. (76' Hruška), Stuchlík (58' Gabriel), Klimeš – Havlák
Branky:    6' 1:0 Klimeš, 57' 1:1, 59' 1:2
ŽK:    Stuchlík, Havlák, Nekola
 

Hosté nás zaskočili od začátku svoji aktivitou a tak prvních pět minut se hrálo pouze na naší polovině hřiště. Paradoxně však přišel náš první brejk a po rohovém kopu Stuchlíka jsme šli zásluhou povedené střely Klimeše do vedení. Hosty to malinko zaskočilo a tak se hra srovnala. Nám se však vůbec nedařila kombinace a doslova nás ničila nepřesnost nahrávek, tak se hosté dostali opět do hry, ale defenzivní činnost pracovala velmi dobře a když už něco přeci prošlo, tak si s tím poradil brankář Kořínek. Ke konci poločasu jsme to byli my, kdo mohl skóre navýšit, ale Sobotkova střela šla vysoko nad, když mu po hezké nahrávce od Havláka míč před střelou poskočil.

Druhý poločas bylo naším cílem hlavně zvýšit pohyb bez míče a přesnost v rozehrávce. To se nám i začalo dařit, ale paradoxně jsme si vybrali hrůznou tří minutovku a dvě individuální hrubky otočily zápas ve prospěch hostů. Proběhlo několikero střídání, změna určitých postů, ale ani to nám dneska nepomohlo, i když posledních deset minut jsme měli celkem velký tlak, tak branku jsme nevstřelili. Dnes byl soupeř lepším týmem a zaslouženě zvítězil, nám se bohužel nedařilo vůbec nic a tak jsme nepotvrdili cenné vítězství z Modřan. Další utkání odehrajeme v sobotu 28.9. od 10:15 na hřišti Zlíchova.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Šupina;   2. Čížek T.;   3. Růžička Fr.

Modřany - Libuš 1:2 (0:1) - 14.09.2019 - A Team Muži

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Modřany – SK Libuš   1:2 (0:1)

Hráno:      14.09.2019 11:00
Hřiště:      Modřany – tráva
Sestava:   Kořínek – Kocourek, Čížek T., Šupina, Sobotka – Pergler – Nekola, Čížek O., Stuchlík
  (63' Gabriel), Klimeš (82' Karban J.) – Havlák (90' Tůma)
Branky:    32' 0:1 Havlák, 61' 0:2 Nekola, 70' 1:2
ŽK:    Havlák
 

Po dlouhých sedmi zápasech se nám podařilo prolomit „modřanské prokletí“ a konečně jsme zvítězili a navíc na soupeřově hřišti. K utkání nám chybělo celkem dost hráčů a navíc jsme měli s „B“ týmem souběh, tak jsme postavili obě mužstva na maximálně tři střídání.

Zápas začal z obou stran dost opatrně a bylo vidět, že obě mužstva určitě hlavně nechtěla inkasovat jako první. My jsme se nakonec začali osmělovat směrem dopředu daleko dříve než domácí a měli jsme i pár příležitostí, které však končily ve finální fázi. Naše defenzivní činnost celého mužstva však pracovala na jedničku a domácí jsme k ničemu nebezpečnému vůbec nepouštěli. Naopak naše akce byly stále více nebezpečné a po půl hodině hry jsme se prosadili i střelecky, když Klimeš překonal už domácího brankáře, ale jeho střelu rukou zastavil domácí obránce, naštěstí přesně před dobíhajícího Havláka, který dopravil míč do opuštěné domácí svatyně a poslal nás do zaslouženého vedení. Hned na to přišla další veliká možnost, když Nekola svým centrem našel úplně volného Kocourka, ale jeho střelu stačil domácí brankář vyrazit před sebe, kde se dostal k dorážce Stuchlík, ale místo střely volil ještě nahrávku na Havláka, který z výhodné pozice bohužel pálil těsně nad domácí branku. Další možnost přišla po trestném kopu Stuchlíka, kdy Šupinovi chyběly milimetry k uklizení míče do sítě. Domácí si nic nebezpečného nevytvořili a tak se šlo do šaten za jednobrankového vedení našeho mužstva.

Druhý poločas byl opět dost opatrný, ale naše šance byly opět daleko větší než ty domácí, kteří nás nejvíce ohrozili po dlouhých autech či rohových kopech, se kterými si naše velice dobře pracující obrana v čele s brankářem Kořínkem vždy poradili. Obrovskou šanci zahodil velice dobře hrající Klimeš, když posadil domácího stopera na zadek, ale namísto nahrávky na úplně volného Nekolu zvolil kličku i vyběhnutému domácímu brankáři, který však konečky prstů jeho úmysl vystihl a naší obrovskou šanci skvěle zlikvidoval. Za malou chvíli se uvolnil dnes jednoznačně nejlepší hráč na hřišti Havlák, ale jeho střelu stačil ještě domácí brankář vyrazit, avšak dobíhající Nekola doslova odnesl míč do branky i s bránícím hráčem domácích. Domácí se dostali do hry po pár minutách, kdy jsme špatně odkopli míč a po hezkém naběhnutí a následné nahrávce se jim podařilo snížit. Tento gól domácí hodně posilnil a byli najednou daleko více aktivnější než doposud za celé utkání. Naštěstí jsme nepropadli panice a Havlák dokonce naše skóre navýšil, ale branka nebyla uznána pro postavení mimo hru, které však nebylo a bylo to jen špatné rozhodnutí AR2 (kolikátá to již zásadní chyba v náš neprospěch v této sezóně?). Naštěstí jsme vše zvládli a to ještě minutu před koncem trefil v jasné šanci Nekola pouze břevno domácí branky.

Naše vítězství je dnes zasloužené a jeho výše pro domácí je velmi milosrdná. Dnes byla naše hra velice dobře organizovaná a disciplinovaná, i když někdy chyběl potřebný klid v rozehrávce a i koncovce, tak trio Havlák, Nekola, Klimeš doplněné O. Čížkem a Stuchlíkem, dělalo domácí obraně veliké problémy.
Další utkání odehrajeme v sobotu 21.9. od 10:15 na domácím stadiónu proti mužstvu Přední Kopaniny „B“.

Nejlepší hráči utkání z pohledu SK Libuš:   1. Havlák;   2. Nekola;   3. Šupina, Čížek T.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 další >