Archiv článků

Filtrovat

Dukla JM B - Libuš 3:0 (1:0) - 03.11.2019 - Mladší žáci

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Dukla JM B – SK Libuš   3:0 (1:0)

Hráno:      03.11.2019 09:15
Hřiště:      Mikulova – UMT
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub, Vašek, Tomáš, Jarda, Vláďa, Matěj – Dan, Tommy
Branky:    28' (1:0), 52' (2:0), 68' (3:0)
 

V posledním kole podzimní části soutěže jsme si po týdnu opět zopakovali zápas na hřišti vedoucího týmu tabulky, tentokrát proti Dukle Jižní Město.

Bohužel tentokrát se nám však už nepodařilo zopakovat náš výkon z minulého zápasu, soupeř na nás od začátku vletěl a dostal nás pod tlak. Hrál rychle, důrazně, v pohybu a ze své převahy vytěžil několik střel, nicméně bez gólového zakončení. Nám se nedařilo, působili jsme ospale, bez energie, na rychlé umělce nám dělalo problémy ovládání míče, a jelikož k nám soupeř dobře a rychle přistupoval a nenechával nám čas ani prostor, těžko jsme se dostávali dopředu. I přesto jsme dlouho drželi bezgólový stav a mohli jít dokonce do vedení, když po Jardovo uličce šel Vláďa sám na brankáře, ale trefil jen jeho nohy. Bohužel chvíli před poločasem jsme soupeři nabídli první gól po naší rozehrávce od branky, kdy jsme na polovině hřiště nedokázali dostat pod kontrolu přihrávku od Pavla, míče se ve středu hřiště okamžitě zmocnil soupeř a po 2 rychlých přihrávkách do naší otevřené obrany přišla střela o tyč a soupeřovo vedení 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili o něco lépe, bojovněji a na chvíli i vyrovnali hru, ale vyloženou šanci jsme si přes organizovaného soupeře nevytvořili. Měli jsme sice pár nadějných průniků, ale bohužel se tentokrát nedařila finální přihrávka. Zhruba po 10 minutách opět začal přebírat iniciativu soupeř, jeho 2 gólovky z bezprostřední blízkosti Pavel ještě skvěle zlikvidoval, ale po chvíli se soupeři střelou ze střední vzdálenosti přece jen povedlo vedení navýšit – 2:0. Pak už se zápas víceméně jen dohrával, soupeř pokračoval v dobrém výkonu, důrazu a nasazení, my jsme na zvrat tentokrát neměli sílu a těsně před koncem do otevřené obrany dostali třetí gól.

Dnes to na úspěch nebylo, soupeř byl lepší, ukázal větší hlad po vítězství a zaslouženě zvítězil. Nám zápas ukázal, že se musíme ve spoustě věcí zlepšit. A k tomu je potřeba na každém tréninku se snažit pracovat naplno, vše dělat pořádně a chtít se zlepšovat, protože vše se pak přenáší do zápasů. A ikdyž je soupeř vyspělejší a lepší, nenechat se odradit a minimálně v nasazení a snaze uspět se mu musíme chtít vždy vyrovnat.

Podzimní část sezóny je za námi. My jedeme dál, přes zimu potrénujeme a na jaře snad zase navážeme na výkony z předchozích zápasů a ukážeme, že když chceme, fotbal hrát umíme.

Tempo D - Libuš 2:2 (1:1) - 25.10.2019 - Mladší žáci

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FC Tempo Praha D – SK Libuš   2:2 (1:1)

Hráno:      25.10.2019 18:00
Hřiště:      Tempo – UMT
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub, Vašek, Matias, Jarda, Tomáš, Matěj – Vláďa, Dan, Adam,
  Martin, Tommy
Branky:    34' (1:1), 43' (2:1) – 8' Matěj (0:1), 59' Vašek (2:2)
 

V předposledním kole podzimní části soutěže nás čekal těžký zápas na hřišti vedoucího týmu tabulky FC Tempo. Od první minuty bylo znát, že jsme narazili na kvalitního soupeře, který umí s míčem, hraje hodně v pohybu a s rychlostními typy hráčů. My jsme tentokrát celkem slušně zachytili začátek utkání a hlavně v obranné činnosti dokázali reagovat na rychlost domácích hráčů, naopak po zisku míče, i když se nás soupeř po své ztrátě okamžitým dostupováním a napadáním snažil dostat pod tlak, jsme se snažili o rozehrávku na krajní hráče či dostat se s míčem do volného prostoru a hrát po stranách a docela se to i dařilo. A právě průnikem po straně jsme si vytvořili první šanci, kdy Vláďa dobře zatáhl míč po pravém křídle, kolem obránce poslal ostrý střílený míč před domácí branku, ten domácí obrana odvrátila jen před nohy Matějovi, kterému se vyplatilo akci dohrávat a sledovat míč až do konce útoku a Matěj nás přesnou střelou poslal do vedení – 0:1.

Po inkasovaném gólu domácí přidali na aktivitě, ještě více se začali tlačit dopředu a vytvořili si mírnou převahu. Dozadu jsme dnes ale pracovali celkem dobře, soupeře se nám dařilo do vyložených šancí víceméně nepouštět a se všemi střelami si Pavel poradil. Naopak po zisku míče jsme se snažili podnikat rychlé protiútoky, ze dvou z nich se dokonce Matěj dostal do sóla na brankáře (po dobrých přihrávkách od Ondry, resp. v druhém případě od Vládi), ale v obou těchto situacích domácí podržel gólman a gól z nich tak nepadl. Když už se zdálo, že do poločasu své vedení udržíme, na hranici pokutového území jsme nedostoupili hráče, nechali ho vystřelit, a byť se střelu ještě podařilo zablokovat, po zmatku v naší obraně a několika odrazech se míč dostal k volnému hráči soupeře, který v pozici sám před Pavlem vyrovnal – 1:1.

V úvodu druhé půle jsme opět mohli jít do vedení, když Vláďa z pravé strany dobře nabil Jardovi, ale ten z hranice pokutového území „z první“ přestřelil. Gól tak padl na druhé straně, kdy se soupeřův hráč ve středu pole šikovně uvolnil do střelecké pozice, jeho dobrou tvrdou střelu Pavel sice stihl vyrazit, ale u vyraženého míče byl o půlvteřinku dříve než naši obránci dobíhající soupeřův útočník a dorážkou do naší odkryté branky poslal domácí tým do vedení – 2:1.

Kluky to ale naštěstí nesložilo, bylo vidět, že dnes prohrát nechtějí a přiložili pod kotel. A začal se hrát fotbal, který se musel líbit. Oba týmy jezdily nahoru dolů, hrály s velkým nasazením a zdravě agresivně a hra měla oboustranně drajv i solidní fotbalovost. Hráči obou týmů se nebáli hrát s míčem a uvolnit se, ať už individuálně nebo kombinací a s tím začaly přicházet i šance. Za nás mohl vstřelit gól nejprve Tomáš po přihrávce od Matěje, který dobrým napadáním sebral míč domácímu obránci, ale z dobré pozice přestřelil. Pak dobře prošel středem hřiště Jarda, ale svou střelu poslal těsně vedle branky. Pak přišel zajímavý okamžik, kdy Jarda z přímého volného kopu z dobrých 25metrů směroval míč přímo do horního růžku branky, domácí gólman jeho střelu vytáhl na břevno, od kterého se míč odrazil do tyče a od ní na brankovou čáru, kde už ho brankář dostal pod kontrolu. Hezký moment, který bohužel pro nás gólem neskončil. Ale i soupeř si vytvořil několik nadějných příležitostí, ovšem i jemu v koncovce chybělo více klidu. Zhruba 10 minut před koncem jsme se však přece jen dočkali zaslouženého vyrovnání. Náš rohový kop domácí obrana odvrátila pouze před pokutové území, kde odražený míč krásně z halfvoleje trefil výborně hrající Vašek a pěknou utaženou střelou nedal gólmanovi šanci – 2:2. Do konce zápasu už ani jeden tým žádný gól nepřidal, byť šance byly na obou stranách, a utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

Za dnešní výkon musíme kluky pochválit, protože hlavně ve druhém poločase odehráli jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu. Domácí potvrdili, že v čele tabulky nejsou náhodou, snažili se hrát rychlý fotbal, po zisku míče s okamžitým tahem na branku, takže to dnes bylo docela náročné na běhání. Nás zase potěšilo, že naši kluci v tomto zápase byli rovnocenným soupeřem, nebáli se hrát s míčem a snažili se situace na hřišti řešit fotbalově, takže jsme sehráli s dobře hrajícím soupeřem vyrovnané utkání. Ze strany obou týmů to dnes mělo svou kvalitu a je jen škoda, že takových zápasů nehrajeme více.

Cholupice - Libuš 1:3 (0:2) - 19.10.2019 - Mladší žáci

  • mistrovská utkání
  • zápasy

TJ Sokol Cholupice – SK Libuš   1:3 (0:2)

Hráno:      19.10.2019 12:00
Hřiště:      Cholupice – tráva
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub S. – Dan, Vašek, Matias – Matěj, Adam – Martin, Jarda, Tomáš, Tommy
Branky:    65' (1:3) – 18' Matěj (0:1), 29' Dan (0:2), 47' Matěj (0:3)
 

Poslední tři utkání, které nás do konce podzimní části soutěže ještě čekají, sehrajeme u soupeřů a tento trojboj jsme zahájili v sobotu v poledne v Cholupicích. Domácí tým nastoupil do utkání aktivně a s odhodláním uspět, dobře nás napadal a snažil se nenechávat nám prostor. Naopak nám se první čtvrthodina moc nepovedla, v naší hře bylo málo pohybu a málo nabídky, když jsme získali míč, až moc dlouho jsme ho drželi a podstupovali zbytečné souboje s protihráči, místo, abychom se s míčem snažili co nejdříve dostat do volného prostoru nebo ho zkusili rozehrát na spoluhráče. Oba týmy se tak víceméně jen přetlačovaly ve středu pole. Kluci si tak vyzkoušeli, jak si to sami dělají „těžké“, když dlouho tahají míč, když ho nemají komu přihrát, protože vázne nabídka od spoluhráčů, že se tím dostávají zbytečně pod tlak a kolik je to pak stojí vynaložené energie… I to je ale zkušenost do budoucna a jsme rádi, že si to kluci už v průběhu první půle podle svých reakcí při prostřídání sami uvědomovali a po jejich návratu do hry se to snažili zlepšit.

Zhruba od 15. minuty jsme se na hřišti konečně trochu srovnali. Od té doby se naše hra zlepšila, už v ní bylo více rozehrávky, snahy o uvolnění jak s míčem, tak i pohyb bez něj a i díky tomu jsme se začali dostávat blíže k soupeřově brance. A brzy jsme se dostali i do vedení, když Matěj dorazil do sítě zablokovanou střelu – 0:1. Matěj mohl po chvíli přidat druhý gól po hezké přihrávce od Martina, ale domácí gólman byl proti. Pak měli velkou příležitost vyrovnat domácí, když rozhodčí před naší brankou nařídil, no řekněme hodně přísně, nepřímý volný kop za „malou domů“. Tuto šanci jsme přežili bez úhony a naopak kluci odpověděli nejlépe jak mohli, při naší další útočné akci totiž Matějovu střelu domácí obrana sice stihla zablokovat, ale míč se dostal k Danovi, jehož střela už skončila v síti – 0:2. Těsně před koncem poločasu ještě Adam dobře zatáhl míč po křídle, kolem vybíhajícího gólmana poslal přihrávku na Tommyho, ale tomu se bohužel nepodařilo z pár metrů doklepnout míč do prázdné branky. To je škoda, takové šance bychom proměňovat měli. Tak snad příště.

V úvodu druhé půle měli nejprve dobrou šanci domácí, při pěkné střele domácího borce z přímého volného kopu se však blýskl i Pavel v naší brance a také pěkným zákrokem vytáhl střelu nad branku. Na druhé straně mohl naše vedení zvýšit Tommy, kterého výbornou přihrávkou uvolnil Vašek, ale gól z této šance nepadl. Prosadil se tak až po chvíli Matěj střelou z otočky – 0:3. V 57. minutě přišel nešťastný moment před naší brankou, kde Dan zahrál míč rukou a domácí tým tak oprávněně dostal výhodu pokutového kopu. Pavel však soupeřovu střelci penaltu chytil! O pět minut později Jakub dobře vyvedl míč z obrany až na útočnou polovinu, kde dobrou přihrávkou mezi obránci poslal do sóla Tommyho, jeho střela však rozezvonila jen tyč domácí branky. Pár minut před koncem utkání se prosadili i domácí, a to velmi pohlednou střelou z 20 metrů přímo do šibenice. Pavel v naší brance tak přišel o čisté konto, ale tato střela se asi ani chytat nedala, domácí střelec se trefil opravdu parádně.

V příštím kole hrajeme na Tempu – a to bude asi soupeř jiné úrovně. Je proto potřeba se z dnešního utkání, hlavně z prvních 15 minut, kdy to nebylo zrovna ono, poučit, nebát se hrát a pohybem se nabízet a uvidíme, na co to nakonec bude stačit.

Libuš - Královice 5:2 (1:0) - 12.10.2019 - Mladší žáci

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – TJ Sokol Královice   5:2 (1:0)

Hráno:      12.10.2019 15:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Pavel – Ondra, Jakub S. – Dan, Jarda, Vašek – Matěj, Vláďa – Matias, Martin, Tomáš, Adam
Branky:    26' Matěj (1:0), 48' Tomáš (2:1), 54' Matěj (3:2), 62' Vláďa (4:2), 70' Adam (5:2) – 45' (1:1),
   51' (2:2).
 

V dalším utkání jsme přivítali na domácím trávníku soupeře z Královic. Dlouho se hrálo bez výraznějších šancí, první přišla až ve 21. minutě, kdy Jarda poslal kolmicí do sóla Adama, ale ten tváří v tvář brankáři neproměnil. O pět minut později se na kraji pokutového území výborně uvolnil Dan, přesnou přihrávkou našel Matěje v ještě lepší pozici a ten otevřel skóre – 1:0.

Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté, kteří začali při svých útočných akcích nebezpečně ostřelovat naší branku. A brzy přišlo i vyrovnání, kdy po dlouhém míči za naši obranu se nedomluvili vracející se obránci s vybíhajícím brankářem, po jejich srážce se míč odrazil k soupeři a ten pohotově zakončil do naší odkryté branky – 1:1. Po chvíli nás dostal do vedení Tomáš parádní střelou z 20 metrů přímo do šibenice – 2:1. Ale hosté se nevzdali a také pěknou střelou z trestňáku srovnali na 2:2. Pak přišel nepříjemný moment, kdy po tvrdé srážce s hostujícím gólmanem musel kvůli zranění kolena ze zápasu odstoupit Jarda. I potřetí jsme však dokázali strhnout vedení na svoji stranu, když se po rohu prosadil Matěj – 3:2. Bohužel i Matěj však po chvíli kvůli zdravotní indispozici z utkání odstoupil … Kluci se však semkli, bojovali a v 62. minutě po pěkné akci přidali další gól – Matias krásnou průnikovou přihrávkou uvolnil na pravé straně Adama, který křížnou přihrávkou přenesl hru na levou stranu na nabíhajícího Vláďu a ten úspěšně zakončil – 4:2. O pár minut později mohl Vláďa přidat další gól, když se před brankou dobře uvolnil, ale svou střelou trefil jen břevno. V závěru utkání kluci předvedli další pohlednou akci, když se po kombinaci Dana a Tomáše dostal k zakončení Adam, ale toho skvěle vychytal hostující brankář. V poslední minutě však Adam přece jen gól vstřelil a uzavřel tak skóre zápasu na 5:2.

Co se týče zhodnocení zápasu, byly v něm z naší strany pěkné momenty, ale i věci, na kterých je potřeba zapracovat. Všechno si společně probereme na tréninku. Bohužel nám zápas nedohráli důležití hráči, tak snad budou zase brzy v pohodě. Ale ostatní kluci je dobře zastoupili a ukázali, že společně jsou tým, který drží při sobě. A to je super!

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 další >