Kunratice - Libuš 4:3 (1:1) - 13.09.2018 - Mladší žáci

SK Slovan Kunratice – SK Libuš   4:3 (1:1)

Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Keny – Šimon, Kryštof – Venca, Míra, Luky – Habib, Láďa
Střídali:   Mery, Pája, Kuba S., Denis, Max, Tadeáš, Robik, Tomy
Branky:    2× Míra, Venca

Ve čtvrtek odpoledne jsme nastoupili k dalšímu utkání naší soutěže v Kunraticích. Věděli jsme, že mají dva šikovné hráče v útoku a ty pokud dobře ubráníme, máme šanci vyhrát. Před zápasem jsme na to naše obránce upozornili, ale zřejmě nás moc neposlouchali. Navíc těsně před začátkem zápasu začalo silně pršet.

Od prvních minut jsme se snažili kombinovat, nahrávat si a nabíhat do křídel, ale protože soupeř od středu hřiště urputně bránil, nedařilo se nám prosazovat v jeho vápně a zakončovat naše útoky střelou. Naopak soupeř se dlouhými nákopy za naše obránce dostával do šancí a nakonec se jim podařilo jeden takový útok zakončit střelou, která skončila v naší síti. Nám se po delším obléhání podařilo střelou ze střední vzdálenosti vyrovnat a po několika dalších neúspěšných pokusech z obou stran se pískala přestávka.

O přestávce jsme si některé důležité věci zopakovali a po krátkém odpočinku nastoupili do druhé půle. Hned po rozehrávce jsme získali míč a další Mírovou střelou zpoza vápna jsme se ujali nečekaného vedení. Soupeř neustával ve svých nebezpečných výpadech, po několika neúspěšných akcích se mu podařilo vyrovnat a z celkem zbytečné penalty otočit skóre zápasu na svojí stranu. My se snažili a tlačili míč za každou cenu dopředu před soupeřovu branku, až se nám Vencovou dorážkou podařilo vyrovnat. Po jedné z našich chyb při rozehrávce se přeci jen soupeři podařilo vstřelit ještě jednu branku, a tak jsme po slušném výkonu celkem zbytečně a nešťastně prohráli o gól se soupeřem, který nebyl lepší, ale měl ve svých řadách úspěšnějšího střelce než my.

Branky:    Láďa, vlastní

K dalšímu utkání jsme nastoupili v sobotu odpoledne proti Chabrům. Protože opět nebyl delegován žádný rozhodčí, museli jsme utkání odpískat sami. Protože se nikomu z přihlížejících nechtělo, šel utkání pískat trenér. Vzhledem k několika omluvenkám nejen ze zdravotních důvodů, naše sestava znovu nebyla kompletní.

Od prvních minut to vypadalo, že soupeř neví, co má dělat, a my na hřišti vládli. Během několika minut se však soupeř osmělil a začal si dovolovat čím dál víc. Nakonec se mu po jednom z rychlých protiútoků podařilo vstřelit vedoucí branku a naše hra se úplně rozsypala. Kluci přestávali běhat, nebyli schopní si nahrát a celkově to vypadalo, že je hra moc nebaví. Po jednom našem útoku se nám náhodou podařilo vstřelit Láďou vyrovnávací branku a to soupeřova brankáře natolik rozhodilo, že hned po rozehrání nezpracoval celkem lehkou přihrávku od svého spoluhráče a míč mu pod nohou proklouzl do branky. V průběhu jediné minuty jsme tak otočili výsledek a poločas se dohrál za našeho vedení.

Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi hodně motivovaní, ale během krátké chvíle soupeř znovu udeřil a podařilo se mu vyrovnat. Několik dalších šancí na obou stranách nikdo nevyužil a my se začali dostávat pod tlak. Po velkém tlaku se nakonec soupeři podařilo z penalty vstřelit vítězný gól a my tak poprvé letos na domácím hřišti prohráli. Nutno však říci, že zaslouženě a kdyby byli soupeřovy útočníci trochu šikovnější, porážka mohla být mnohem větší.

Libuš - Praga 6:3 (3:1) - 02.09.2018 - Mladší žáci

• zápasy

SK Libuš – TJ Praga   6:3 (3:1)

Hráno:      02.09.2018 15:15
Střídali:   Jakub, Láďa, Mery, Max, Tadeáš, Robik
Branky:    Pája, Láďa, Habib, Denis, Venca, Jakub

Po čtrnáctidenním tréninku jsme se postavili proti soupeřům z Pragovky bez jediného přípravného zápasu, neboť se nám kvůli nemoci a dovoleným poměrně dost hráčů z přípravy omluvilo. Ideální sestava se tedy vytvářela během této doby velice těžko a většinu problémů jsme museli řešit až v průběhu zápasu.

Od prvních minut jsme nastoupili maximálně koncentrovaní a většina i dost natěšených, protože jsme si slíbili, že budou hrát všichni. Prvních pět minut jsme soupeře docela zatlačili na jeho obrannou půlku hřiště a Pájou vstřelili náš první gól v této sezóně. Druhou branku přidal dnes velmi rychlý a důrazný Láďa. Poté jsme trochu polevili a soupeři se podařilo šťastnou střelou pod naším brankářem Kenym snížit na rozdíl jediné branky. Kluci však opět přidali a třetí branku vstřelil po samostatné akci Habib. Do poločasu se již nikomu dát gól nepodařilo, a tak se šlo do šaten za stavu 3:1 v náš prospěch.

Na začátku druhého poločasu naši kluci trochu polevili a soupeři se během několika minut podařilo náš náskok srovnat na 3:3. Postupným prostřídáváním hráčů jsme se opět do zápasu vrátili a po šťastně trefeném odkopu soupeřova brankáře do hlavy dobře napadajícího Denise jsme opět vedli. Za několik minut dvojče Páji Venca vstřelil další gól a tím se otěže zápasu otočili na naší stranu. V této době se hra přelévala z jedné strany na druhou a díky troše štěstí jsme neinkasovali pár branek i my. Poslední náš gól vstřelil po celkem vydařené akci Jakub, a tak jsme mohli slavit své první vítězství v nové sezóně.

Blahopřejeme, jen tak dál!

Libuš - Xaverov 1:4 (1:2) - 02.06.2018 - Mladší žáci

• zápasy

SK Libuš – SC Xaverov   1:4 (1:2)

Hráno:      02.06.2018 14:00
Sestava:   Vo, Honzák, Medek, Havlíček, Pazderník, Kozák D., Kozák F., Keny, Červinka, Beneš,   Proschl, Pištora, Habib, Kotásek
Branky:    Pištora

I když se většina zápasu odehrávala ve středu hřiště, pokud jsme měli přejít do útočné fáze, nedařilo se udržet balón a zklidnit hru. Nejen díky tomu se záložní a obranná řada dostávala pod tlak a po chybě brankáře, nedůrazu a vykrytí střel ze střední vzdálenosti, jsme tento zápas prohráli.

Pozitivem byl výkon Tomáše Kotáska (2007), který nastoupil ke svému prvnímu mistrovskému utkání a ve výčtu zkušenějších hráčů byl nejlepší. Bohužel tento zápas absolutně nezvládli zkušení mazáci. Chtělo by to více pokory a skromnosti podpořenou poctivým tréninkem.