Archiv článků

Filtrovat

ČAFC - Libuš 2:7 (0:5) - 05.12.2020 - Mladší dorost A

  • přátelské utkání
  • přípravné utkání
  • zápasy

ČAFC Praha- SK Libuš   2:7 (0:5)

Hráno:          05.12.2020 11:00
Hřiště:          ČAFC – UMT
1. poločas:   Jirka – Petr, Abdi, Alf, Zrzi – Hop, Naidy, Filip, Menďas – Alex – Dan
2. poločas:   Albert – Petr, Abdi, Jirka, Dori – Ondra, Alf, Naidy, Tomáš – Filip – Bruno
Branky:        25' Naidy (Petr), 32' Dan (Zrzi), 38' Alex, 39' Dan (Zrzi), 45' Menďas, 50' Dan (Filip),        64' Dori (Naidy)
 

Po dlouhé době jsme zase hráli zápas a to proti prvnímu celku v 1.A, Čafce. Dvacet minut nám trvalo, než jsme si zase zvykli na zápasové tempo. Ale pak kluci předváděli až do konce poločasu, hezký rychlý fotbal a přidali i hezké branky. Naidy střela za vápnem, Dan dal dvě branky po hezkých kombinacích, kdy jsme vytáhli domácí z bloku a pak rychle udeřili. Alex se hezky trefil z 30 metrů do šibenice a první poločas dovršil Menďas, který v malém vápně posadil dva obránce i s brankářem na zadek a pak dal do prázdné branky.

Druhý poločas jsme hodně prostřídali a přesunuli kluky na jiné posty a na hře to bylo znát. I tak si Dan po přihrávce Filipa připsal hattrick a za áčko se poprvé trefil Vojta Dorazil, kterému tímto gratuluji k první brance v našem dresu a přeji mu více takových okamžiků! Zahazovali jsme jasné šance, kdy jsme netrefovali ani prázdnou branku. Soupeř si v zápase vypracoval několik šancí a tak zaslouženě nás dvakrát překonal a tím dal výsledku konečnou podobu – 7:2 pro naše kluky.

Jsem rád, že se mohlo po dlouhé době zase hrát a děkuji soupeři, že nám umožnil zápas u nich odehrát! Od dvacáté minuty kluci hráli to, co po nich chceme a dalo se na to koukat.

Jen tak dál, kluci!!

Př. Kopanina - Libuš 1:2 (1:0) - 11.10.2020 - Mladší dorost A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FC Přední Kopanina – SK Libuš   1:2 (1:0)

Hráno:      11.10.2020 13:45
Hřiště:      Přední Kopanina – tráva
Sestava:   Jirka – Petr, Abdi, Alf (Jirka), Zrzi – Hop (Tomáš), Filip, Naidy, Dan – Menďas – Alex
Branky:    61' Alex (Dan), 65' Abdi (Zrzi)
ŽK:    Zrzi
 

V šestém kole jsme zavítali do daleké Přední Kopaniny. Před zápasem bylo vidět, že si kluci poslední zápas před pauzou chtějí užít. Zápas jsme začali velkým tlakem, kdy se hned po minutě dostal Alex ke střele v malém vápně, kterou mu zneškodnil domácí brankář. Škoda, že nenahrál zcela volnému Menďasovi, který byl úplně sám. Ve druhé minutě se po akci z křídla, dostal míč k Menďasovi, který stál metr od branky, místo, aby míč uklidil placírkou k tyči, tak vystřelil šajtlí a trefil brankářovu ruku.

Kluci hráli rychle, balón šel z nohy na nohu a tím domácí celek přečíslovali. Domácí hráli velmi důrazně a dost si pomáhali fauly. Bohužel pan rozhodčí byl na ně dost benevolentní a netrestal je. V desáté minutě dostal Dan balón za obranu, obhodil si brankáře a šel by sám na prázdnou branku (to ale neznamená, že by jistě, zrovna Dan, dal gól :-)..), jenže ho brankář srazil a z úniku nebylo nic. Měla následovat červená karta pro domácího brankáře (nejsem zastáncem toho, aby kluci dostávali karty, když je to v souboji, ale úmyslné fauly by se trestat měly). Nedostal ani žlutou a my byli rádi, že Dan po chvilce mohl pokračovat dál v zápase.

Po té přišla trochu ostřejší slovní přestřelka s domácím trenérem, kdy jsem zbytečně temperamentněji reagoval a za to se mu omlouvám. Dál jsme bušili do domácí obrany, která obětavě bránila. Přišla 26. minuta a dlouhý výkop brankáře za naší obranu, kdy míč šel až za stopery. Jirka v bráně zaspal a následné vyběhnutí přišlo později. Šel do vzdušného souboje s domácím útočníkem, který byl důraznější, Jirku čistě zboural a k naší smůle šel balón od jeho hlavy do naší odkryté branky. A tak jsme z první ani ne střely prohrávali 0:1. Branka s námi trochu zamávala a dohrání poločasu bylo z naší strany bojácné.

O přestávce jsme reagovali jiným rozestavením a nabádali kluky k trpělivosti. Věřili jsme, že když dáme brzy branku, tak zápas otočíme. Jen to chtělo, aby se kluci uklidnili a hráli svou hru. Druhý poločas se kluci se vrátili ke své hře a hrálo se pouze na jednu branku. Bohužel jsme se dlouho nedokázali gólově prosadit a to jsme chodili sami na brankáře. Dvakrát Dan, jednou Alex, Filip. Šance jsme měli i z rohových kopů, kdy jsme trefovali břevna, tyče, ale pořád ne a ne vstřelit gól.

Vysvobození přišlo v 61. minutě, kdy se ze strany dobře uvolnil Dan a jeho centr našel Alexe, který se konečně prosadil – 1:1. Náš trvalý tlak už domácí hasili i ostřejšími zákroky a my měli možnost kopat nadějné standardky. Kýženou druhou branku jsme dali v 65. minutě, kdy jsme zahrávali rohový kop, který domácí odvrátili za vápno, kde míč vrátil do vápna Zrzi hlavou a v následné trmě dorazil balón do sítě Abdi – 1:2. Do konce zbývalo 15 minut a kdo si myslel, že budeme bránit výsledek, tak se spletl. Chceme, aby kluci místo bránění soupeře dorazili další brankou a tak jsme se dál tlačili do zakončení. Bohužel se nám už do konce zápasu nepodařilo využít žádnou šanci a tak dnes slavíme těsnou výhru 2:1.

Kluky dnes musím pochválit za druhý poločas, kdy soupeře válcovali a šli za otočením nepříznivého stavu. Co nás hodně limituje, je naše neproměňování šancí. šancí si v každém zápase vytvoříme dostatek, ale pouze minimum proměníme a to je hlavní rozdíl mezi touto a minulou sezónou, kdy Žeňa s Lukym s nadhledem a klidem zakončovali šance, co jim kluci připravili. Budeme dál na tom pracovat a věřím, že se kluci sklidní a budou pokračovat ve hře, kterou se prezentovali v přípravě před soutěží!

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! I dnes jsme se přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně, že se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Háje 4:2 (2:0) - 03.10.2020 - Mladší dorost A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FC Háje JM   4:2 (2:0)

Hráno:      03.10.2020 16:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Jirka – Petr, Abdi, Alf, Ondra P. – Hop (Tomáš), Honza, Filip, Dan, (Nusky) – Menďas
  (Max) – Alex
Branky:    7' Dan (Alex), 24' Petr (p.k.), 59' Hop (Menďas), 69' Menďas (Dan)
ŽK:    Alex, Petr
 

V pátém kole jsme doma přivítali celek Hájů a chtěli jsme doma trochu odčinit odfláknutý zápas ve Střešovicích. Běžela druhá minuta a Alex dobrým presinkem na brankáře získal balón, postupoval z úhlu na osamocenou branku, bohužel netrefil.. Soupeř je dobrý na míči a má velmi pohyblivé kluky a tak jsme chtěli hrát z bloku, získávat balóny z pressinku a tím chodit do otevřené obrany. To se nám podařilo v sedmé minutě, kdy Alex znovu získal balón a naservíroval ho před branku na Dana, který zavěsil – 1:0. V 24. minutě skvělým křižným balónem vysunul Hop Dana, který udělal kličku brankáři a ten ho fauloval. K pokutovému kopu se postavil Petr a s přehledem proměnil – 2:0. Do poločasu jsme si vypracovali ještě dvě 100% šance, ale bohužel Dan, ani Alex neproměnili. Centry a náznaky šancí pochytal Jirka a tak jsme šli do kabin za příznivého výsledku 2:0.

Kluky jsme upozorňovali na zrádný výsledek 2:0 a že zápas ještě není rozhodnutý. Bohužel jsme soupeři darovali chybou snížení ve 48. minutě na 2:1. Pak se zápas odehrával od vápna k vápnu. Nám se moc nedařila kombinace, ale o to více kluci bojovali. V 59. minutě dnes dobře hrající Menďas vysunul Hopa, který se krásně trefil a dal nám zase více klidu – 3:1. O devět minut později se nám podařil rychlý brejk. Dan obešel dva protihráče a postupoval po lajně na branku, levou nohou přišel skvělý centr na hlavu Menďase, který Dana dobře doplnil a krásně zavěsil – 4:1. I soupeř se ještě trefil, když vystihl naší rozehrávku a krásně obstřelil Jirku – 4:2. Tímto výsledkem také zápas skončil a kluci slaví zasloužené vítězství!

Byli jsme zvědaví, jak kluci zápas po velmi fyzicky náročném týdnu, kdy za odměnu hodně běhali, zápas zvládnou. Ke konci zápasu bylo vidět, že už toho mají plné kecky, ale zápas, kdy se nám herně moc nedařilo, poctivě odmakali!

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! I dnes jsme se přesvědčili, že se ještě stále pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Střešovice - Libuš 2:1 (1:1) - 28.09.2020 - Mladší dorost A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Střešovice 1911 B – SK Libuš   2:1 (1:1)

Hráno:      28.09.2020 16:30
Hřiště:      Střešovice – UMT
Sestava:   Jirka – Petr (Jirka), Abdi, Alf, Ondra P. – Hop (Nusky), Honza, Filip (Max), Dan -
  Menďas – Alex
Branky:    39' vlastní
ŽK:    Hop, Petr, Nusky, Alex
 

Ve čtvrtém kole jsme opět hráli venku, tentokrát ve Střešovicích. Po víkendovém lijáku jsme zápas odehráli na malé umělce. Už s rozměrem hřiště bylo jasné, že dnes o moc hezký fotbal nepůjde, ale že se bude spíše bojovat. Nám se zápas vůbec nepovedl, neměli jsme dobrý pohyb a moc se nám nechtělo bojovat. A tak nás domácí zaslouženě porazili, protože, narozdíl od nás, jezdili po zadku a chtěli více vyhrát! Zápas to nebyl nějak krásný, ani velké úrovně. To, že jsme prohráli není taková tragédie, ale vadí mi, jak se prohrálo. Chybělo mi tam od kluků srdíčko a větší touha zlomit zápas, který se zrovna pro nás dobře nevyvíjí. Naposledy jsme v mistrovském zápase prohráli 2.6.2019 a tak jsme dnes o naši neporazitelnost přišli. Kluci si zápas, který odchodili, odběhají v týdnu a jedeme dál!

Bohužel v zápase byl nejvíce vidět pan rozhodčí, který si z toho udělal svou one man show :-(…asi si nevšiml, že píská zápas mladšího dorostu a tak pískal úplně každý kontakt a nenechal kluky vůbec hrát! Je vtipné, že jeho obhajoba na necitlivé posuzování veškerých kontaktů byla ta „že nenechá děti, aby se pokopali“. Vtipné je, že ty děti, byly jen o dva roky mladší než byl on :-)

V zápase padlo dohromady 7 žlutých pro hráče!! Za „protesty“, aby nechal kluky konečně hrát fotbal a pořád jen nepískal, dokonce vyloučil domácího trenéra a i já jsem dostal žlutou kartu za výrok „co je to za faul“ :-(. Zřejmě kluk co to má v životě hodně těžké a tak se šel realizovat jako PAN rozhodčí…

Dnes více, než kdy jindy, jsme se znovu přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně, že se chceme pořád zlepšovat!!!

< 1 2 další >