Archiv článků

Filtrovat

Chodov JM - Libuš 8:14 (1:3 2:2 1:5 4:4) - 11.11.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Chodov JM – SK Libuš   8:14 (1:3 2:2 1:5 4:4)

Hráno:      11.11.2018 09:00
Hřiště:      Chodov – tráva
Sestava:   Ládík, Kuba, Jindra, Robík, Pavel, Šimon, Honza V., Honza H., Marek, Filip, Ondra, Péťa
Branky:    4× Honza H., 3× Pavel, 3× Honza V , 2× Šimon, Robík, Kuba
 

Poslední utkání podzimní části soutěže jsme sehráli na hřišti Chodova. Hrálo se na přírodní trávě, což bylo fajn, soupeř byl snaživý a i nám se hra poměrně dařila, takže se utkání celkově docela vydařilo.

Klukům jsme říkali, ať si tento poslední letošní zápas na velkém hřišti užijí, snaží se hrát po stranách a přihrávat si. I díky tomu se nám v zápase povedla řada hezkých akcí, kdy kluci některé útočné akce i docela hezky vykombinovali a dotáhli až k zakončení. Kluci dnes docela dobře řešili i přečíslení, kdy si několikrát dobře naběhli a nahráli do volného prostoru, je hezké vidět, že už sami začínají na hřišti vnímat, jak na takové situace reagovat a kam si naběhnout na přihrávku. Speciální pochvalu zaslouží Kuba, který dnes výborně pracoval s míčem, na hřišti měl přehled, nebál se „tvořit“ a ve správný okamžik rozdával nádherné průnikové přihrávky do gólových šancí. Minimálně 4 branky jsme vstřelili po těchto jeho parádních přihrávkách. Kubo, jen tak dál, hráč s takto přesnými finálními přihrávkami je pro tým velmi cenný! Pochvalu však zaslouží i spoluhráči, kteří si na tyto přihrávky dobře nabíhali, bez toho by to nešlo 😊.

V obranné činnosti jsme dnes střídali dobré okamžiky s horšími. Když se kluci vzorně vraceli do obrany a přistupovali k soupeři včas, obranná činnost fungovala celkem bezproblémově a soupeři jsme v podstatě nic nedovolili. Ale v zápase se vyskytlo i pár momentů, které ukázaly, že když soupeři dáme prostor a čas připravit si míč na střelu nebo nezachytíme náběh soupeřových hráčů, soupeř toho dokáže využít a vstřelit nám branku. Po dlouhé době jsme se dnes setkali i s tím, že v blízkosti naší branky si soupeř občas místo autového vhazování rovnou položil míč na zem a hned s ním vyrazil směrem k naší brance, z čehož si také vytvářel šance a nám chvíli trvalo, než jsme si na hřišti zvykli, že toto řešení soupeř využívá.

Zmínit si zde zaslouží i okamžik z poslední čtvrtiny, kdy soupeř vyslal pěknou prudkou střelu k naší tyči a celý domácí tým se během jejího letu už už radoval z dalšího gólu, ale Ládík v naší brance parádním skokem k tyči tuto střelu skvěle chytil – to byl opravdu zákrok dne, za který by se nemusel stydět ani Gian-Luigi Buffon v nejlepší formě… 😊!!!

Jelikož tímto utkáním pro nás skončila podzimní část naší soutěže, kterou končíme na krásném druhém místě, chtěli bychom zde kluky pochválit za pěknou hru a dobré výkony, které během podzimu ve spoustě utkáních předváděli. Jsme rádi, že je fotbal baví, a přejeme si, aby jim stejná snaha, přístup a chuť se zlepšovat vydržela i v jarní části sezóny.

Libuš – Klánovice 10:8 (2:1 2:3 2:2 4:2) - 03.11.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FK Klánovice   10:8 (2:1 2:3 2:2 4:2)

Hráno:      03.11.2018 12:30
Hřiště:      Libuš – UMT
Sestava:   Ládík, Jindra, Robík, Pavel, Honza V., Ondra, Honza H., Filip, Tonda, Kuba, Tomík
Branky:    7× Honza H., 2× Pavel, Tomík
 

Další utkání naší soutěže jsme kvůli podmáčenému trávníku na domácím hřišti odehráli na umělé trávě, tentokrát proti chlapcům z Klánovic. Utkání bylo od začátku vyrovnané, my jsme se většinou dostali do vedení, ale soupeřům se pokaždé podařilo brzy vyrovnat. Hra se nám tentokrát hlavně v prvních dvou čtvrtinách moc nedařila, snaživý soupeř nám nenechával prostor, takže se většina hráčů často pohybovala ve zhuštěném prostoru, kde bylo těžké s míčem cokoliv udělat. Navíc jsme tentokrát zapomínali i na bránění a soupeřovy útočníci se až nečekaně často ocitali s míčem před osamoceným Ládíkem v naší brance.

Až od třetí čtvrtiny jsme konečně začali roztahovat hru, hrát po stranách a křížnými přihrávkami na volné spoluhráče si vytvářet šance. Bohužel se nám je nedařilo brankově zakončovat, dlouho jsme si střely připravovali, takže obránci soupeře často ještě stihli míč ukopnout nebo zablokovat a když už naše střela prošla a letěla na branku, zasáhl dobře chytající hostující brankář.

Hned na začátku poslední čtvrtiny jsme dostali branku a poprvé v zápase prohrávali. Naštěstí tato čtvrtina už byla z naší strany herně nejlepší, začaly se dařit přihrávky, díky nimž jsme si vytvářeli i šance a Honza rychlým hattrickem po pěkných nahrávkách od spoluhráčů během pár minut výsledek opět otočil na naší stranu.

Poslední zápas podzimní sezóny sehrajeme v neděli na hřišti FK JM Chodov. Hraje se brzy ráno, tak snad se tentokrát probudíme dříve než v poslední čtvrtině zápasu (jako v dnešním utkání) a v tomto posledním zápase si zahrajeme hezký fotbal hned od začátku utkání.

Slavia dívky - Libuš 7:6 (2:1 3:2 1:2 1:1) - 25.10.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Slavia Praha dívky – SK Libuš   7:6 (2:1 3:2 1:2 1:1)

Hráno:      25.10.2018 17:30
Hřiště:      Slavia – UMT
Sestava:   Ládík, Kuba, Jindra, Robík, Pavel, Šimon, Honza V., Honza H., Tonda, Helča
Branky:     4× Honza H., Pavel, Šimon
 

Po ne úplně povedeném utkání v Dubči nás čekalo další utkání, a to s děvčaty ze Slavie, která dosud v soutěži neztratila ani bod. Dosavadní výsledky soupeřek budily respekt, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Ale kluci se na zápas o „podzimního mistra“ hodně těšili a již v šatně před zápasem bylo cítit, že dnes chtějí uspět…

Domácí děvčata začala výborně, dobře se na hřišti pohybovala, držela pozice a nedávala nám prostor. Navíc po pěkných kombinacích šel domácí tým do rychlého dvoubrankového vedení. Nám chvilku trvalo, než jsme se na hřišti srovnali, ale postupně jsme se začali také osmělovat a ještě do konce první čtvrtiny Pavlík výborným napadáním v rohu hřiště vybojoval míč a střelou o tyč snížil.

Od té chvíle se začal hrát hezký vyrovnaný zápas. Oba týmy hrály s nasazením, snažily se hrát dopředu, ale zároveň dobře pracovaly i v obraně, takže bylo docela těžké se prosadit. Děvčata nás dobře a rychle obsazovala, my jsme se také snažili po ztrátě míče ho hned získat zpět a nedat soupeři prostor, takže na vše bylo málo času a oba týmy musely s míčem pracovat docela rychle. Bohužel v této čtvrtině jsme udělali pár chybiček, které soupeřky okamžitě potrestaly – jednou se nám nepovedla rozehrávka, kterou vystihla domácí útočnice a hned vstřelila míč do naší odkryté branky, pak jsme nechytili náběh po rohovém kopu a navíc jsme si dali i jeden nešťastný vlastní gól. Soupeřky nám tak gólově odskočily, naštěstí i nám se však do konce této čtvrtiny podařilo úspěšně zakončit 2 z našich akcí, a tak jsme v polovině zápasu prohrávali už jen o 2 branky.

Ve třetí čtvrtině vyrovnaná bitva pokračovala. Domácí děvčata byla šikovná „na míči“, a tak jsme se snažili k nim přistupovat co možná nejdříve a nedávat jim prostor připravit si míč do nebezpečných pozic. Což se nám i docela dařilo. A jakmile byla možnost, po zisku míče jsme se snažili i útočit či vyvést míč dopředu. Domácí děvčata se však zodpovědně vracela do obrany a moc šancí nám vytvořit nedovolila. Ale i přes dobrou domácí obranu se nám podařilo v této čtvrtině vstřelit dvě velmi pěkné branky, nejprve se trefil krásně z voleje Honza po přihrávce Šimona, a pak krásnou „uličkou“ vyslal Šimon do samostatného úniku Honzu, který šikovně přehodil domácí brankářku.

Do poslední čtvrtiny jsme tak vstupovali s jednobrankovou ztrátou a hned od jejího začátku bylo na hřišti vidět, že kluci tento zápas ještě chtějí otočit. Okamžitě se na domácí přilepili a dobře napadali, a tak byly soupeřky neustále pod tlakem. Povedlo se nám i několik pěkných útočných akcí po krásných průnikových přihrávkách od Ládíka či obránců, ale domácí brankářka všechny naše střely pochytala. Celý tým však příkladně bojoval a zhruba v polovině poslední čtvrtiny se nám poté, co jsme celý zápas jen dotahovali, konečně podařilo vyrovnat. Toto bojovné a napínavé utkání tak v závěru rozhodla až střela z trestného kopu, kterou domácí střelkyně trefila opravdu parádně do rohu naší branky, proti ní náš skvěle chytající Ládík prostě neměl šanci. V úplném závěru jsme ještě mohli vyrovnat, ale Honza H. po pěkném uvolnění z otočky trefil pouze tyč domácí branky. „Zápas podzimu“ jsme tak těsně prohráli.

Dnes velká pochvala pro CELÝ TÝM za přístup, nasazení a výborný výkon, asi jeden z nejlepších v sezóně!!! Dnešním výkonem a předvedenou hrou jste nám, kluci, udělali radost, neboť kvalitnímu soupeři jste byli určitě rovnocenným soupeřem. Pochvalu však zaslouží i děvčata ze Slávie, která hrála opravdu výborně. Takže, kluci, nepolevit a v takových výkonech pokračovat dál!
Opět se ukázalo, že proti dobrým soupeřům se nám prostě hraje lépe. Přejme si takových utkání hrát co nejvíce.

Dubeč - Libuš 5:11 (0:4 3:4 2:2 0:1) - 20.10.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Čechie Dubeč – SK Libuš   5:11 (0:4 3:4 2:2 0:1)

Hráno:      20.10.2018 09:00
Hřiště:      Dubeč – tráva
Sestava:   Kuba, Jindra, Robík, Pavel, Šimon, Ondra, Honza H., Filip, Tonda, Maty, Marek, Maksym
Branky:    3× Honza H., 2× Pavel, Tonda, Maty, Marek, Filip, Robík, Šimon
 

V brzkém sobotním dopoledni jsme sehráli další utkání v hezkém areálu v Dubči. Po minulých zápasech, ve kterých nám kluci svými výkony dělali radost, tentokrát náš výkon moc dobrý nebyl. Až nečekaně často se tentokrát v naší hře objevovaly věci, které jsme si mysleli, že už jsme odbourali – „hra“ na pětníku…, často všichni v jednom houfu…, kde byl míč, tam běželi všichni…, roztahování hry do stran v podstatě neexistovalo…, málokdo byl schopen vyvést míč z klubka hráčů a přihrát ho do volného prostoru…, často ani nebylo komu přihrát, protože snaha nabídnout se, říct si pohybem o míč, o přihrávku, byla od spoluhráčů minimální…, prostě holomajzna…

Nicméně za zmínku stojí, že v tomto zápase se nám povedly i dobré akce, které i hezky vypadaly, např. pěkná akce v 1. čtvrtině po Kubovo krásné průnikové přihrávce z pozice brankáře na Marka, který šikovně sklepl míč na nabíhajícího Honzu a ten zakončil gólovou střelou, nebo hezká kombinace všech 4 hráčů v poslední čtvrtině, kterou se krásně dostali od vlastní branky přes celé hřiště až do situace 4 na soupeřova brankáře (Maty, to měl být gól…). Pochválit musíme i opakovanou spolupráci Kuby a Robíka při rohových kopech, Robíkovy náběhy na přihrávku z rohového kopu byly perfektní, škoda, že z nich padl jen jeden gól.

Ale celkově takových pohledných akcí bylo málo, kluci. Příště se musíme zlepšit, protože pokud budeme hrát jako v tomto zápase, brzy to proti soupeřům stačit nebude. Na druhou stranu v minulých zápasech jsme ukázali, že umíme hrát lépe než dnes, takže tento zápas hoďme za hlavu a v dalším kole proti děvčatům ze Slavie, která dosud neztratila ani bod, zase zabereme, začneme se snažit hrát, co umíme a uvidíme, na co to nakonec bude stačit.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další >