Archiv článků

Filtrovat

Libuš - Slavia dívky 7:13 (1:5, 1:3, 1:1, 4:4) - 08.05.2019 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Slavia Praha dívky   7:13 (1:5, 1:3, 1:1, 4:4)

Hráno:      08.05.2019 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Kuba, Šimon, Robík, Pavel, Honza H., Jindra, Ládík, Filip, Honza V.
Branky:    4× Honza H., 2× Honza V., Filip
 

Ve svátečním středečním dopoledni jsme za ideálního počasí sehráli zápas s dosud neporaženým týmem naší skupiny – děvčaty ze Slávie. Kluci se na zápas těšili, a to možná až moc, protože hned na začátku nás holky nachytaly na švestkách. Hned z rozehrávky jsme totiž dostali první gól a po minutě hned druhý. Holky na nás hned od začátku vletěly a nám nějakou dobu trvalo, než jsme se srovnali s tím, že dnes proti nám stojí soupeř trošku jiné úrovně než v předchozích zápasech. Ale pro zápas to bylo jen dobře, čím lepší soupeř, tím lepší i pro naše kluky… 😊

První čtvrtinu dost ovlivnily rychlé góly v naší síti, které nás trochu zaskočily a kluci se tak chvíli nemohli „dostat do zápasu“. A jelikož holky pokračovaly v aktivní, organizované a hlavně chytré hře, v první čtvrtině nás k ničemu moc nepouštěly. Naopak my jsme soupeřkám nechávali hodně prostoru a s míčem šikovná děvčata toho využívala při svých útočných akcích.

Nicméně kluci se nevzdali. O první přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb, trošku zrychlit práci s míčem, začít rychleji přistupovat k soupeřkám a nedávat jim tolik prostoru a najednou se hra vyrovnala. A jelikož ani děvčata nepolevila, hrál se najednou parádní zápas v parádním tempu, kde se útočné akce přelévaly ze strany na stranu. Oba týmy se snažily hrát dopředu, nebály se kombinovat nebo udělat kličku a vystřelit, při ztrátě míče naopak soupeře ihned dostupovaly, nenechávaly mu čas a prostor a snažily se získat míč co nejdříve zpět. Prostě na dívání krásný zápas, který strhl k fandění i přihlížející rodiče obou stran, a tak se zápas hrál v parádní atmosféře. Pro oba týmy určitě hezký zážitek.

Výsledek sice vypadá poměrně jasně, ale je potřeba říci, že dnes jsme trošku doplatili na neproměňování šancí, zejména oba Honzové se několikrát pěkně uvolnili, krásně vystřelili, ale bohužel opakovaně trefovali jen břevna. Myslím, že brankovou konstrukci jsme v zápase trefili asi 5×, což už je trošku smůla, ale i to k fotbalu patří. Řada střel nám dnes lítala i těsně vedle branky nebo je pochytala brankářka, hlavně nás ale těší, že se kluci ve hře dokázali uvolnit a střelecké pozice si připravit i přes dobře bránícího soupeře.

Výborně dnes zahrál i Pavel, který svým pohybem, chutí do hry a skvělým napadáním získal hodně míčů a pro soupeřky byl správnou fotbalovou dotěrností dost nepříjemný. Filip se krásně trefil z volného kopu. Pochvalu však zaslouží celý tým, který se po trošku zabrzděném začátku přece jen rozehrál a v zápase několikrát ukázal pěkné fotbalové momenty, ať už kombinací nebo i individuálně. Samozřejmě ne vždy se vše povede (to neumí ani Barcelona 😊), ale je potřeba to v zápase zkoušet.

Děvčatům ze Slavie gratulujeme k vítězství, hrají opravdu výborně, organizovaně, umí s míčem a jsou letos v naší skupině asi zaslouženě nejlepší. Myslím však, že to s námi neměli jednoduché, že jsme je naší hrou potrápili a byli jim v zápase důstojným soupeřem. Škoda, že takových zápasů nehrajeme více.

Královice - Libuš 8:8 (1:1, 3:1, 1:1, 3:5) - 15.04.2019 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

TJ Sokol Královice – SK Libuš   8:8 (1:1, 3:1, 1:1, 3:5)

Hráno:      15.04.2019 18:00
Hřiště:      Královice – tráva
Sestava:   Tomík – Ládík, Šimon, Honza H., Filip, Robík, Tonda, Pavel, Honza V., Marek, Ondra
Branky:    7× Honza V., Šimon
 

V pondělní podvečerní dohrávce jsme cestovali k nejvzdálenějšímu soupeři – do Královic. Tentokrát jsme řešili problém s brankářem, protože nikomu z kluků se nechtělo chytat. Nakonec si brankářský dres oblékl jeden z nejmladších – Tomík, a přestože mu branka byla poměrně velká 😊, děkujeme mu, že v brance strávil první 3 čtvrtiny utkání. Na poslední čtvrtinu ho pak vystřídal Ondra.

Utkání se hrálo na krásném trávníku za krásného počasí. Domácí nás překvapili docela aktivní hrou, my jsme naopak hlavně v první polovině zápasu působili poměrně ospale. Kluci se sice snažili, ale tentokrát se nám moc nedařilo, těžko jsme se prosazovali a když už jsme se dostali k zakončení, vychytal nás soupeřův brankář nebo zablokovali domácí obránci. Navíc z přemíry snahy jsme občas zapomínali na bránění a jelikož soupeř byl tentokrát docela produktivní, téměř každá jeho šance skončila míčem v naší síti.

Před poslední čtvrtinou jsme udělali pár změn v sestavě a řekli jsme si, co bychom mohli zkusit v naší hře vylepšit a že ještě zkusíme dát nějaké góly. Přestože jsme na začátku poslední čtvrtiny dostali další góly a prohrávali už o 4 branky, kluci se v poslední čtvrtině do soupeře přece jen zakousli, najednou jsme se lépe pohybovali, dobře soupeře napadali, více stříleli, a tak celá poslední čtvrtina by se dala popsat jako souboj našich střelců s domácím výborně chytajícím brankářem. A jelikož střelecké kopačky si tentokrát obul Honza V., který v zápase nastřílel několik parádních gólů, podařilo se nám nakonec v utkání vyrovnat.

Pochvala za výkon v poslední čtvrtině, v ní kluci opravdu zabojovali. Jen je škoda, že jsme v celém zápase nehráli tak, jako v poslední čtvrtině. Na druhou stranu jsme rádi, že to kluci za nepříznivého stavu nevzdali a v poslední čtvrtině předvedli několik pěkných akcí zakončených krásnými brankami.
Další zápas nás čeká v sobotu již od 8:30 u sousedů v Modřanech.

Libuš - Újezd P4 10:4 (3:2, 1:2, 1:0, 5:0) - 03.04.2019 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Újezd P4   10:4 (3:2, 1:2, 1:0, 5:0)

Hráno:      03.04.2019 17:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Ládík, Šimon, Ondra, Honza H., Filip, Robík, Jindra, Pavel, Tomík, Tonda, Vojta,
  Honza V., Péťa
Branky:    5× Honza H., 3× Filip, Honza V., Péťa
 

Místo středečního tréninku jsme sehráli další mistrovské utkání, tentokrát s týmem Újezdu. V podzimním zápase na hřišti soupeře jsme v podstatě celý zápas prohrávali a utkání jsme otočili až v závěru, a tak jsme věděli, že odvetné utkání nebude jednoduché.

První branku utkání vstřelil Filip, ale soupeř brzy skóre dvěma brankami otočil. Nám se povedlo vyrovnat, když se po faulu z trestného kopu trefil Honza V. V závěru první čtvrtiny jednu z našich střel zastavil hostující hráč před svou brankou rukou, pan rozhodčí neváhal a zapískal penaltu. Honza H. penaltu proměnil, byť ji musel zahrávat na pokyn pana rozhodčího dvakrát (v prvním případě totiž poté, co p. rozhodčí dal pokyn k zahrání penalty, se kromě Honzy rozběhl k míči i jeden ze soupeřových hráčů a Honzovu střelu chtěl zblokovat 😊). A tak pan rozhodčí nařídil penaltu opakovat. Honza ji však proměnil i podruhé a tak jsme první čtvrtinu o jeden gól vyhráli.

Druhou čtvrtinu naopak o gól vyhráli hosté, kteří nám v této části hry vstřelil 2 branky, kdežto za nás se podařilo vstřelit branku jen Péťovi, který dobře sledoval míč a dokopl ho do sítě poté, co hostující brankař míč po naší střele jen vyrazil před sebe.

Třetí čtvrtinu jsme pak o gól vyhráli zase my, když se trefil Honza H. Až poslední čtvrtina skončila vyšším brankovým rozdílem. Musíme však sportovně uznat, že celý zápas byl vyrovnaný a výsledek mohl klidně dopadnout úplně jinak. Kluci z Újezdu totiž předvedli také dobrý výkon a nezasloužili si prohrát takovým rozdílem. Hlavně v druhé polovině zápasu jsme několikrát měli štěstí, že soupeřovy pěkné střely létaly těsně kolem naší branky, anebo si s nimi poradil opět výborně chytající Ládík.

Celé utkání jsme odehráli se třemi čtyřkami, takže si zahráli i kluci, kteří až tolik zápasů dosud neodehráli a v zápase se určitě neztratili. Pochvalu zaslouží celý tým za nasazení, pohyb a dravost, všichni se snažili a na hřišti to bylo vidět, protože soupeř nedostal nic zadarmo. Odměnou tak byla výhra s dobrým soupeřem.

A my se těšíme, že v podobných výkonech budeme pokračovat i v dalších zápasech!

Hostivař - Libuš 10:22 (4:8, 3:3, 1:5, 2:6) - 31.03.2019 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Hostivař – SK Libuš   10:22 (4:8, 3:3, 1:5, 2:6)

Hráno:      31.03.2019 13:30
Hřiště:      Hostivař – tráva
Sestava:   Kuba – Šimon, Jindra, Ondra, Honza H., Ládík, Robík, Pavel, Filip, Tomík
Branky:    6× Honza H., 5× Pavel, 3× Filip, 2× Ládík, 2× Ondra, 2× Šimon, Tomík, Robík
 

V krásném jarním nedělním odpoledni jsme zavítali na trávník borců z Hostivaře, týmu, který nás na podzim porazil. O motivaci tak bylo postaráno, kluci chtěli soupeři porážku z domácího trávníku oplatit.

Utkání se hrálo na menším hřišti, a tak bylo plné branek. Domácí tým, přestože byl věkově o něco mladší, působil v utkání živým a dravým dojmem, dobře nás napadal a okamžitě po zisku míče se snažil s ním rychle postupovat k naší brance. My jsme sice měli na hřišti převahu, ale hra se nám tentokrát moc nedařila. Vliv na to měl hlavně dobrý soupeřův pohyb, který nám dělal problémy, na vše bylo málo času a kluci často sami na hřišti poznali, že když s míčem budou pracovat příliš pomalu nebo si ho dlouho připravovat k přihrávce či střele, soupeř jim míč sebere. Což je pro kluky dobrá zkušenost, jen je potřeba na to v budoucnu myslet a snažit se tyto věci zlepšovat, a to i na tréninku…

Pozitivem je, že si téměř všichni kluci v zápase vstřelili alespoň jednu branku. Především trefy Šimona a Filipa byly opravdu výstavní, pěkné střely. A Jindrovi, kterému všechny šance vychytal domácí brankář, se gól určitě povede vstřelit příště. Příležitost k tomu bude hned ve středu 3.4., kdy na domácím hřišti sehrajeme zápas s týmem Újezdu P4.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 další >