Archiv článků

Filtrovat

Libuš - Štěrboholy 25:7 (6:1 6:2 3:1 10:3) - 20.03.2019 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Viktoria Štěrboholy   25:7 (6:1 6:2 3:1 10:3)

Hráno:      20.03.2019 16:00
Hřiště:      Libuš – UMT
Sestava:   Ondra, Ládík, Robík, Pavel, Honza V., Honza H., Filip, Marek, Kuba, Šimon
Branky:    8× Honza V., 4× Pavel, 3× Ládík, 3× Marek, 3× Šimon, 2× Filip, Kuba, Robík
 

V prvním jarním utkání jsme nastoupili proti týmu Štěrbohol, který v letošní soutěži hraje s výrazně mladším kádrem než ostatní týmy. Věkový handicap byl samozřejmě na hřišti znát, na hřišti jsme měli převahu, ale i přesto nás štěrboholští kluci překvapili, jak moc se za poslední půlrok od našeho posledního vzájemného zápasu zlepšili. Hráli nebojácně a využívali každou možnost k zaútočení na naší branku.

Na naší hře bylo znát, že jsme zimní období strávili v halách. Ze začátku nám chvíli trvalo, než jsme se srovnali s tím, že venkovní hřiště má přece jen větší rozměry, ale když toho kluci začali ve hře využívat a začali hrát více po stranách, povedla se jim řada pěkných akcí s krásnými přihrávkami, které se dařilo úspěšně zakončovat. A to toho ještě hodně pochytal dobrý soupeřův brankář. Naopak dozadu se v tomto zápase klukům moc nechtělo, naše bránění se musí zlepšit, protože dostat 7 branek je v tomto zápase prostě hodně.

Takže kluci, hra dopředu dobrá, pochvala zejména za řadu dobrých náběhů při našich útočných akcích (i když ne vždy byl nabíhající spoluhráč „využit“, ale je super, když hráč s míčem měl často možnost volby: vystřelit nebo přihrát do dobré pozice spoluhráči). Ale je potřeba myslet i na to, že když se přijde o míč, musí se i bránit. Protože i soupeři umí střílet góly, tak jim to musíme zkoušet alespoň ztížit.

Chodov JM - Libuš 8:14 (1:3 2:2 1:5 4:4) - 11.11.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Chodov JM – SK Libuš   8:14 (1:3 2:2 1:5 4:4)

Hráno:      11.11.2018 09:00
Hřiště:      Chodov – tráva
Sestava:   Ládík, Kuba, Jindra, Robík, Pavel, Šimon, Honza V., Honza H., Marek, Filip, Ondra, Péťa
Branky:    4× Honza H., 3× Pavel, 3× Honza V , 2× Šimon, Robík, Kuba
 

Poslední utkání podzimní části soutěže jsme sehráli na hřišti Chodova. Hrálo se na přírodní trávě, což bylo fajn, soupeř byl snaživý a i nám se hra poměrně dařila, takže se utkání celkově docela vydařilo.

Klukům jsme říkali, ať si tento poslední letošní zápas na velkém hřišti užijí, snaží se hrát po stranách a přihrávat si. I díky tomu se nám v zápase povedla řada hezkých akcí, kdy kluci některé útočné akce i docela hezky vykombinovali a dotáhli až k zakončení. Kluci dnes docela dobře řešili i přečíslení, kdy si několikrát dobře naběhli a nahráli do volného prostoru, je hezké vidět, že už sami začínají na hřišti vnímat, jak na takové situace reagovat a kam si naběhnout na přihrávku. Speciální pochvalu zaslouží Kuba, který dnes výborně pracoval s míčem, na hřišti měl přehled, nebál se „tvořit“ a ve správný okamžik rozdával nádherné průnikové přihrávky do gólových šancí. Minimálně 4 branky jsme vstřelili po těchto jeho parádních přihrávkách. Kubo, jen tak dál, hráč s takto přesnými finálními přihrávkami je pro tým velmi cenný! Pochvalu však zaslouží i spoluhráči, kteří si na tyto přihrávky dobře nabíhali, bez toho by to nešlo 😊.

V obranné činnosti jsme dnes střídali dobré okamžiky s horšími. Když se kluci vzorně vraceli do obrany a přistupovali k soupeři včas, obranná činnost fungovala celkem bezproblémově a soupeři jsme v podstatě nic nedovolili. Ale v zápase se vyskytlo i pár momentů, které ukázaly, že když soupeři dáme prostor a čas připravit si míč na střelu nebo nezachytíme náběh soupeřových hráčů, soupeř toho dokáže využít a vstřelit nám branku. Po dlouhé době jsme se dnes setkali i s tím, že v blízkosti naší branky si soupeř občas místo autového vhazování rovnou položil míč na zem a hned s ním vyrazil směrem k naší brance, z čehož si také vytvářel šance a nám chvíli trvalo, než jsme si na hřišti zvykli, že toto řešení soupeř využívá.

Zmínit si zde zaslouží i okamžik z poslední čtvrtiny, kdy soupeř vyslal pěknou prudkou střelu k naší tyči a celý domácí tým se během jejího letu už už radoval z dalšího gólu, ale Ládík v naší brance parádním skokem k tyči tuto střelu skvěle chytil – to byl opravdu zákrok dne, za který by se nemusel stydět ani Gian-Luigi Buffon v nejlepší formě… 😊!!!

Jelikož tímto utkáním pro nás skončila podzimní část naší soutěže, kterou končíme na krásném druhém místě, chtěli bychom zde kluky pochválit za pěknou hru a dobré výkony, které během podzimu ve spoustě utkáních předváděli. Jsme rádi, že je fotbal baví, a přejeme si, aby jim stejná snaha, přístup a chuť se zlepšovat vydržela i v jarní části sezóny.

Libuš – Klánovice 10:8 (2:1 2:3 2:2 4:2) - 03.11.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FK Klánovice   10:8 (2:1 2:3 2:2 4:2)

Hráno:      03.11.2018 12:30
Hřiště:      Libuš – UMT
Sestava:   Ládík, Jindra, Robík, Pavel, Honza V., Ondra, Honza H., Filip, Tonda, Kuba, Tomík
Branky:    7× Honza H., 2× Pavel, Tomík
 

Další utkání naší soutěže jsme kvůli podmáčenému trávníku na domácím hřišti odehráli na umělé trávě, tentokrát proti chlapcům z Klánovic. Utkání bylo od začátku vyrovnané, my jsme se většinou dostali do vedení, ale soupeřům se pokaždé podařilo brzy vyrovnat. Hra se nám tentokrát hlavně v prvních dvou čtvrtinách moc nedařila, snaživý soupeř nám nenechával prostor, takže se většina hráčů často pohybovala ve zhuštěném prostoru, kde bylo těžké s míčem cokoliv udělat. Navíc jsme tentokrát zapomínali i na bránění a soupeřovy útočníci se až nečekaně často ocitali s míčem před osamoceným Ládíkem v naší brance.

Až od třetí čtvrtiny jsme konečně začali roztahovat hru, hrát po stranách a křížnými přihrávkami na volné spoluhráče si vytvářet šance. Bohužel se nám je nedařilo brankově zakončovat, dlouho jsme si střely připravovali, takže obránci soupeře často ještě stihli míč ukopnout nebo zablokovat a když už naše střela prošla a letěla na branku, zasáhl dobře chytající hostující brankář.

Hned na začátku poslední čtvrtiny jsme dostali branku a poprvé v zápase prohrávali. Naštěstí tato čtvrtina už byla z naší strany herně nejlepší, začaly se dařit přihrávky, díky nimž jsme si vytvářeli i šance a Honza rychlým hattrickem po pěkných nahrávkách od spoluhráčů během pár minut výsledek opět otočil na naší stranu.

Poslední zápas podzimní sezóny sehrajeme v neděli na hřišti FK JM Chodov. Hraje se brzy ráno, tak snad se tentokrát probudíme dříve než v poslední čtvrtině zápasu (jako v dnešním utkání) a v tomto posledním zápase si zahrajeme hezký fotbal hned od začátku utkání.

Slavia dívky - Libuš 7:6 (2:1 3:2 1:2 1:1) - 25.10.2018 - Mladší přípravka

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Slavia Praha dívky – SK Libuš   7:6 (2:1 3:2 1:2 1:1)

Hráno:      25.10.2018 17:30
Hřiště:      Slavia – UMT
Sestava:   Ládík, Kuba, Jindra, Robík, Pavel, Šimon, Honza V., Honza H., Tonda, Helča
Branky:     4× Honza H., Pavel, Šimon
 

Po ne úplně povedeném utkání v Dubči nás čekalo další utkání, a to s děvčaty ze Slavie, která dosud v soutěži neztratila ani bod. Dosavadní výsledky soupeřek budily respekt, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Ale kluci se na zápas o „podzimního mistra“ hodně těšili a již v šatně před zápasem bylo cítit, že dnes chtějí uspět…

Domácí děvčata začala výborně, dobře se na hřišti pohybovala, držela pozice a nedávala nám prostor. Navíc po pěkných kombinacích šel domácí tým do rychlého dvoubrankového vedení. Nám chvilku trvalo, než jsme se na hřišti srovnali, ale postupně jsme se začali také osmělovat a ještě do konce první čtvrtiny Pavlík výborným napadáním v rohu hřiště vybojoval míč a střelou o tyč snížil.

Od té chvíle se začal hrát hezký vyrovnaný zápas. Oba týmy hrály s nasazením, snažily se hrát dopředu, ale zároveň dobře pracovaly i v obraně, takže bylo docela těžké se prosadit. Děvčata nás dobře a rychle obsazovala, my jsme se také snažili po ztrátě míče ho hned získat zpět a nedat soupeři prostor, takže na vše bylo málo času a oba týmy musely s míčem pracovat docela rychle. Bohužel v této čtvrtině jsme udělali pár chybiček, které soupeřky okamžitě potrestaly – jednou se nám nepovedla rozehrávka, kterou vystihla domácí útočnice a hned vstřelila míč do naší odkryté branky, pak jsme nechytili náběh po rohovém kopu a navíc jsme si dali i jeden nešťastný vlastní gól. Soupeřky nám tak gólově odskočily, naštěstí i nám se však do konce této čtvrtiny podařilo úspěšně zakončit 2 z našich akcí, a tak jsme v polovině zápasu prohrávali už jen o 2 branky.

Ve třetí čtvrtině vyrovnaná bitva pokračovala. Domácí děvčata byla šikovná „na míči“, a tak jsme se snažili k nim přistupovat co možná nejdříve a nedávat jim prostor připravit si míč do nebezpečných pozic. Což se nám i docela dařilo. A jakmile byla možnost, po zisku míče jsme se snažili i útočit či vyvést míč dopředu. Domácí děvčata se však zodpovědně vracela do obrany a moc šancí nám vytvořit nedovolila. Ale i přes dobrou domácí obranu se nám podařilo v této čtvrtině vstřelit dvě velmi pěkné branky, nejprve se trefil krásně z voleje Honza po přihrávce Šimona, a pak krásnou „uličkou“ vyslal Šimon do samostatného úniku Honzu, který šikovně přehodil domácí brankářku.

Do poslední čtvrtiny jsme tak vstupovali s jednobrankovou ztrátou a hned od jejího začátku bylo na hřišti vidět, že kluci tento zápas ještě chtějí otočit. Okamžitě se na domácí přilepili a dobře napadali, a tak byly soupeřky neustále pod tlakem. Povedlo se nám i několik pěkných útočných akcí po krásných průnikových přihrávkách od Ládíka či obránců, ale domácí brankářka všechny naše střely pochytala. Celý tým však příkladně bojoval a zhruba v polovině poslední čtvrtiny se nám poté, co jsme celý zápas jen dotahovali, konečně podařilo vyrovnat. Toto bojovné a napínavé utkání tak v závěru rozhodla až střela z trestného kopu, kterou domácí střelkyně trefila opravdu parádně do rohu naší branky, proti ní náš skvěle chytající Ládík prostě neměl šanci. V úplném závěru jsme ještě mohli vyrovnat, ale Honza H. po pěkném uvolnění z otočky trefil pouze tyč domácí branky. „Zápas podzimu“ jsme tak těsně prohráli.

Dnes velká pochvala pro CELÝ TÝM za přístup, nasazení a výborný výkon, asi jeden z nejlepších v sezóně!!! Dnešním výkonem a předvedenou hrou jste nám, kluci, udělali radost, neboť kvalitnímu soupeři jste byli určitě rovnocenným soupeřem. Pochvalu však zaslouží i děvčata ze Slávie, která hrála opravdu výborně. Takže, kluci, nepolevit a v takových výkonech pokračovat dál!
Opět se ukázalo, že proti dobrým soupeřům se nám prostě hraje lépe. Přejme si takových utkání hrát co nejvíce.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další >