Archiv článků

Filtrovat

Libuš - ČAFC 1:2 (1:0) - 18.06.2017 - Mladší žáci A

  • mistrovské utkání
  • zápasy

SK Libuš – ČAFC Praha   1:2 (1:0)

Hráno:      18.06.2017 13:45
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Abdi, Ondra P., Medy, Jirka – Hop, Péťa, Filip, Ondra H., Dan – Dom, Max
Branky:    Dom
 

V posledním utkání sezóny jsme doma přivítali kluky z Čafky. S přeborem jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, což se nám bohužel nepodařilo. V utkání jsme neproměnili jasné šance a po vítězném prvním poločase jsme bohužel nezvládli druhý a soupeř otočil skóre zápasu ve svůj prospěch. Moc kvalitní zápas se nehrál a bylo vidět, že toho kluci už za celou sezónu mají plné kecky.

V premiérové sezóně v Pražském přeboru jsme obsadili skvělé čtvrté místo a za to klukům patří velká pochvala a uznání, až další sezóny ukážou, jak velký je to úspěch!! Na celý tým jsem velmi pyšný, jak se po celou sezónu prezentoval.

Všem rodičům a klukům chci poděkovat za velmi úspěšnou a krásnou sezónu, kdy jsme skvěle reprezentovali náš tým a klub. Přeji vám krásné prázdniny, pořádně si odpočiňte a naberte nové síly na další sezónu!

Libuš - Střešovice 3:3 (3:2) - 10.06.2017 - Mladší žáci A

  • mistrovské utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Střešovice 1911   3:3 (3:2)

Hráno:      10.06.2017 13:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Abdi, Medy, Ondra P. – Hop, Péťa, Alf, Filip H., Ondra H. – Dom, Dan
Branky:    2 x Dom, Abdi
 

V dalším zápase jsme doma přivítali Střešovice. A hrálo se o pomyslného Přeborového mistra (Slavii a Meteor nepočítám :-)…). Bohužel zápas moc krásy nepřinesl, spíše se bojovalo a konečná remíza je spravedlivá.

Dnes jsme hrály asi nejhorší zápas za celou sezónu, bohužel se nám skoro nic nedařilo, působili jsme ospalým dojmem, kdy se nikomu nechtělo běhat :-(. V prvním poločase byli alespoň nějaké náznaky a když jsme otočili nepříznivý stav, tak jsem si myslel, že kluci druhý poločas odmakají a soupeře dorazí. Bohužel opak byl pravdou a my jen čekali, kdy soupeř vyrovná.

Kdyby se hrálo jen na první poločasy, tak jsme mistry, ale fotbal se hraje na dva poločasy a ty my teď moc nezvládáme. Za dnešní výkon si nikdo s kluků nezaslouží být pochválen a jen doufám, že se takový výkon už nebude opakovat!!!

Pořád se máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Meteor 1:2 (1:0) - 03.06.2017 - Mladší žáci A

  • mistrovské utkání
  • zápasy

SK Libuš – FK Meteor Praha VIII   1:2 (1:0)

Hráno:      03.06.2017 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Abdi, Jirka, Medy, Ondra P. – Hop, Péťa, Alf, Filip H., Ondra H. – Dom, Dan
Branky:    Dan
 

Článek se mi dnes velmi špatně píše… V dalším domácím zápase jsme doma přivítali lídra tabulky, ligový Meteor, který na jaře neztratil ještě ani bod!!! Byl to zápas i dvou nejlepších střelců soutěže – Honzy Zemánka (36) – Dominika Slapničky (31), před oběma kluky smekám, dát přes 30 branek v přeboru je výborná vizitka střelců!!! Kluci si dobře pamatovali co s námi Meteor předváděl na podzim a tak o motivaci nebylo třeba mluvit. Před zápasem byly karty jasně rozdané, jen naše vítězství nám ještě dávalo nějakou šanci na celkové vítězství v přeboru. Kluky jsme připravili na hru soupeře, v čem je silný a jak (zákeřně) hraje. Už při nástupu arogantního a vulgárního soupeře na rozcvičení, jsem zůstal jako opařený. Chvilku jsem si myslel, že přijel nějaký výchovný ústav a ne fotbalový tým 13 letých kluků :-(, takový slovník na naší adresu jsem ještě snad neslyšel.. Naši kluci se jen usmívali, nechalo je to klidnými (asi ty výrazy také znají :-), ale kdyby je říkali přede mnou, tak vypadají všichni jako kulturisti :-). Ale spíše jsou dobře vychovaní a slušní!!!

Utkání začalo a naši kluci na nic nečekali a na soupeře vlétli, ten byl překvapený a náš počáteční tlak řešil jen odkopy do autů. Hned jsme ukázali, jak dnes chceme hrát, být důrazný v soubojích, vysoko napadat, v dobrém pohybu a rychle a přesně kombinovat. Celý první poločas jsme byli lepším týmem, soupeře k ničemu nepouštěli a sami jsme byli nebezpeční. Dostali jsme se ke čtyřem šancím, které nám chytil výborný hostující brankář. Pana rozhodčího jsem před zápasem upozornil na chtěné zákroky zezadu, aby kluky ochránil. Po dobrém vykombinování se dostal Dom před svého obránce a postupoval sám na brankáře, ve vápně ho zcela jasně obránce škrtl o nohy a Dom upadl, místo aby se kopala penalta, tak mi rozhodčí sdělil, že se Dom podrazil sám!!! Asi koukal někam jinam. Dál pokračoval náš nápor a ve 29. minutě po našem rohu, kdy míč šel na Jirkovu hlavu, ho hostující obránce rukama strčil na zem, tentokráte už rozhodčí odpískal správně penaltu. Míč si vzal Alf, ale hostující brankář předváděl peklo v brance a vyrazil míč před sebe, nejrychleji zareagoval Dan a z dorážky už brankáře prostřelil. My šli po zásluze do vedení 1:0. První poločas jsme už v poklidu dohráli.

O přestávce jsme zkontrolovali soupisku Meteoru, protože soupeř přijel mimo dvou kluků z totožnou LIGOVOU sestavou ze zápasu, který si kvůli našemu zápasu předehrál!!! Na soupisce měl správně jen dva hráče z A týmu, ale ty ostatní kluky asi na Meteoru ani neznají…

Kluci se mezitím vydýchali a znovu jsme jim připomněli, v čem je soupeř silný (rohové kopy) a že v našem vápně máme být opatrní a snažit se souboje ustát. Druhý poločas měl výkop Meteor a hned nás zatlačil, přestal nám fungovat střed pole a soupeř získával převahu. Kluci se zbytečně zatáhli a tím jsme se dostali pod tlak, ale zatím vše stačili ubránit. Po výborné samostatné akci Alfa, kdy přešel celé hřiště, ve vápně vykoupal dva obránce a následném faulu přišel rozhodující okamžik zápasu – naše druhá penalta. Tady musím přiznat, že jsem udělal velkou chybu a beru dnešní naší porážku na sebe. Na penaltu jsem určil Fílu (který kvůli zranění netrénoval osm dní, na jeho obhajobu, zápas odehrál velmi dobře a chtěl klukům moc pomoci, proto jsem ho na zápas nominoval). Ale dnes proti nám stál opravdu výborný brankář, kterého kdyby soupeř neměl, tak by nemohl pomýšlet na dobrý výsledek a už v poločase by jsme vedli 3:0. Bohužel ani druhou penaltu jsme dnes nedali a tak byl výsledek pořád 1:0. To soupeře ještě více nakoplo a po sérii rohových kopů ve 39. minutě vyrovnal na 1:1. Pak se utkání zase herně vyrovnalo a spíše se bojovalo. Ve 46. minutě následovala naše chyba v rozehrávce, ale soupeře jsme drželi v rohu vápna, pak přišel úplně zbytečný a velmi hloupý faul Filipa, kdy v plné rychlosti tělem srazil ubráněného útočníka a i soupeř po našem jasném faulu kopal penaltu. Tu David útočníkovi chytil, bohužel pro nás balón vyrazil před sebe a naši kluci byli u balónu později, než hostující útočník a my rázem prohrávali 1:2. Pořád jsme měli dost času zápas otočit. Kluci zase přebrali otěže zápasu a makali. I my jsme zahrozili z rohu, kdy dobrý centr Hopa, bohužel netrefil Jirka do branky. Pak po dalším sólu a důrazu se dostal k zakončení Alf, z dvou metru na dlouhou nohu vystřelil nechytatelně bodlem na branku mimo brankáře, ale ten neuvěřitelným zákrokem vyrazil míč na roh. Další naše šance měl Dom, který dobře vystřelil i dobrou šanci Ondry (který prošel ve sprintu s balónem u nohy celé hřiště) a následnou střelu brankář vyrazil. Bohužel ani jednu naší šanci jsme už neproměnili a tak jsme dnes odešli z boje jako poražení…

Kluci po závěrečném hvizdu popadali na zem, v zápase se vydali ze všech sil a bojovali až do konce. Objevili se i nějaké slzičky :-(, samotnému mi bylo do breku, protože dnes si kluci zasloužili vyhrát, byli lepším týmem, bohužel nás opustilo štěstí, které je v takových zápasech potřeba… jak je fotbal krásný, tak někdy dokáže být i velmi krutý …

I když jsme dnes prohráli, tak jsou pro mně kluci vítězové, to jak makali a hráli a až na deset minut druhé půle celý zápas, se ČTVRTÝM CELKEM LIGY hráli vyrovnaně a podle mně byli i lepším týmem, je obdivuhodné a pro nás velmi povzbuzující. To nám ukazuje, že jsme se vydali správnou cestou a máme na Libuši po dlouhé době zase velmi silný ročník, na který můžeme být velice pyšní!!!

Dnes musím velmi pochválit všechny kluky, ale hlavně Alfa, který byl naším hnacím motorem. Ale už by to chtělo naší černou sérii domácích zápasů přerušit a zase nastartovat tu vítěznou :-)!!! Hlavu nahoru kluci, nemáte se za co stydět, právě naopak!!! Takové zápasy, jako jste dnes sehráli, nám dají více, než jasná výhra se slabým soupeřem 10:0, i prohry k fotbalu patří, ale já je nesnáším :-)…

Děláte nám velkou radost kluci, jen tak dál!!! Na druhou stranu jsme se dnes přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Fotky k zápasům

 

Libuš - Slavia 3:4 (2:1) - 27.05.2017 - Mladší žáci A

  • mistrovské utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Slavia Praha   3:4 (2:1)

Hráno:      27.05.2017 16:45
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Jirka, Abdi, Ondra P., Medy – Hop, Péťa, Alf, Dominik, Ondra H. – Dan
Branky:    2 x Dom, Medy
 

V sobotním pozdním odpoledne, kdy se stále teplota držela okolo 30 stupňů, jsme ve šlágru kola (hrál druhý tým se třetím) přivítali tým Slavie, který nám chtěl vrátit podzimní porážku, kdy jsme na Slavii vyhráli 3:2.

Zápas začal a Slavia nás začala trochu vozit na kolotoči :-), chvilku nám trvalo, než jsme si zvykli na velké tempo a rychlost soupeře, který hrál velmi rychle, ale hlavně i hodně agresivně a záludně.

O tom, že tak soupeř hraje, jsme věděli a kluky na to připravovali. Po pár hrůzostrašných zákrocích se pokopaní kluci zdravě naštvali a i oni přitvrdili (na rozdíl od soupeře jsme hráli tvrdě, ale ne zákeřně!!!) a počáteční tlak Slavie utlumili. Vyrovnali jsme hru a začali být lepším týmem, bohužel jsme nepohlídali náběh krajního hráče, který dostal výbornou kolmou nahrávku za naše obránce a sám šel na Davida, kterého prostřelil a my prohrávali 0:1. S kluky branka nezamávala, ale o to více se začali tlačit do zakončení a Slavii zatlačili na vlastní polovinu. Po deseti minutách jsme se dočkali vyrovnání, které nám vystřelil Dom – 1:1. Na klucích byla vidět velká chuť zápas otočit a dál předváděli výbornou hru. Po střele Alfa, který trefil břevno branky, jsme pozdě reagovali a míč nedostali do odkryté branky. Závěr poločasu nám vyšel, po dobré kombinaci se ke střele dostal znovu Dom a poslal nás do vedení – 2:1. Po malé chvilce se pískal poločas.

V kabině jsme kluky povzbudili a chtěli po nich, aby výsledek nebránili, ale naopak Slavii dorazili. Druhý poločas začal a kluci dál makali. Hrál se fotbal, který se musel líbit. V 53. minutě přišel asi rozhodující okamžik celého zápasu. Kluci dobře přehráli soupeře, dostali se před branku, ale naší velkou šanci brankář chytil. Rychle rozehrál a z následné akce soupeř vyrovnal, místo aby jsme vedli 3:1, tak to bylo 2:2. Po pěti minutách nám soupeř zase odskočil a vedl 3:2. Ale naši kluci se nikdy nezdávají a za další čtyři minuty jsme vyrovnali. Dana jsme dali na zálohu a ten soupeře v rychlosti pěkně větral. V rychlosti obešel dva protihráče, postupoval na brankáře, který vyběhl proti němu, ale Dan zachoval klid a míč posunul na zcela volného Medyho, který Dana dobře doplnil a odměnou mu byl gól, který do prázdné branky dal, i když se dva vracející obránci skluzem snažili míč vykopnout – 3:3. Do konce utkání chybělo 7 minut Ostatním týmům by asi výsledek stačil a byli by s ním spokojení, ale nám ne, my chceme vyhrávat a je nám jedno proti komu hrajeme!!! Kluci Slavii zmáčkli a ta musela velmi obětavě a hodně makat, aby odrážela naše útoky. A zatím jako jediná v soutěži s námi neodpadla fyzicky. Bohužel jsme už žádnou další branku nepřidali a přišel až krutý trest. V poslední minutě se soupeřův útočník velmi dobře individuálně uvolnil přes dva naše hráče a tvrdou přesnou střelou rozhodl o výhře Slavie 4:3 :-(. Na vyrovnání už nebyl čas a tak jsme teprve podruhé jako nováček odešli v soutěži poražení a skončila naše obdivuhodná série domácích zápasů, kdy jsme doma dva roky neprohráli!!!!

Dnešní zápas se musel všem líbit, protože měl úplně vše co k fotbalu patří a je jen obdivuhodné, že takový zápas hráli mladší žáci!! O to více mě těší a jsem na kluky nesmírně pyšný a velmi hrdý, že byli Slavii více než vyrovnaným soupeřem a znovu mě, ale hlavně sebe přesvědčili, že se můžou rovnat i s lepšími týmy, než jsme my!!!

Dnes musím všechny kluky velmi pochválit, i když jsme prohráli, tak se vztyčenou hlavou. Kdy se zase stane aby na Libuši týmy jako Slavia po vyrovnaném zápase vyhráli v poslední minutě!!

Kluci, společně prožíváme vítězství, ale i porážky, nic si nevyčítáme, protože jsme jeden tým, který táhne za jeden provaz, proto jsme tak silní!!! Děláte nám velkou radost kluci, jen tak dál!! Ale i tak se máme pořád ještě co učit a hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Fotky k zápasům

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 další >