Archiv článků

Filtrovat

Vršovice - Libuš 2:5 (1:1) - 17.06.2018 - Starší žáci A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Union Vršovice – SK Libuš   2:5 (1:1)

Hráno:      17.06.2018 17:00
Hřiště:      Vršovice – tráva
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Péťa, Ondra P. – Žeňa, Beny, Alf, Hop – Dom – Luky, Otto, Abdi, Vláďa,   Ondra H., David D.
Branky:    2× Otto, Dom, Žeňa, Srbák (p.k.)
 

V poslední zápas sezóny jsme odehráli ve Vršovicích. Už před zápasem bylo jasné, že v tabulce obsadíme krásné druhé místo, ale i tak jsme se se soutěží chtěli rozloučit vítězně. Dnes nás čekal nepříjemný soupeř, ne moc fotbalový, ale o to více bojovný.

Hned od začátku bylo jasné, jak se dnešní zápas bude odvíjet. My v držení balónu a snaha o kombinaci a domácí celek v důrazném a obraném postavení, s jednoduchým přechodem (dlouhé balóny) do brejků. Dnes nám poměrně dlouho trvalo, než jsme se dostali pořádně do tempa. Do vedení nás poslal hezkou narážečkou a následnou střelou dnes výborně hrající Oťas – 0:1. Naše radost a vedení vydrželo pouze dvě minuty, kdy se po našem nedorozumění prosadili domácí – 1:1. Za nerozhodného výsledku se šlo také do kabin.

Tam jsme kluky nabádali, aby hru zpřesnili, zrychlili, ale hlavně hráli trpělivě. Po pár minutách druhého poločasu zahrávali domácí trestný kop, který nešťastně Jirka hlavou prodloužil za Davidova záda a my rázem prohrávali 1:2. To bylo něco pro domácí, kteří ještě více zalezli a začali tahat čas. Kluky inkasovaná branka trochu zaskočila. Jenže kluci jsou velcí bojovníci a chtěli dnešní zápas vyhrát. Po chvilce se nadechli k velkému tlaku. Na domácí se valil útok za útokem, ti se bránili, jak jen mohli, někdy jejich zákroky byly velmi zbytečné a surové, když kluky zastavovali za cenu faulů. Bohužel tomu dnes nepomohl ani rozhodčí, který některé jejich fauly měl řešit přísněji. Domácí přetížená obrana už nás moc nestíhala, jen ne a ne dát vyrovnávací branku. To se nám podařilo po hezké kolmici od Doma, kdy se prosadil Žeňa – 2:2. Kluci se dál hnali za vítězstvím. Po faulu jsme rozehrávali trestný kop, který jsme vystřelili na branku. Následnou střelu, kterou brankář vyrazil před sebe, výborně dohrál Oťas – u balónu byl rychleji než brankář a dobrým, ale čistým důrazem napálil míč do domácí branky – 3:2. A to nebylo ještě vše, dál jsme útočili. Luky výborně v rychlosti přehrál obránce, nahrál Domovi před branku a ten nekompromisně zavěsil – 4:2. O minutku později se Vláďa dobře prokličkovával vápnem, to se nelíbilo domácímu obránci, který skokem Vláďu porazil a pískala se penalta. Tu na sebe vzal Srbák a suverénně proměnil na 5:2. A pískal se konec zápasu.

Po zápase jsme naše vítězství oslavili společně s našimi skvělými fanoušky a rodiči, kterým patří velké díky za celou sezónu, kdy nás neúnavně povzbuzovali a podporovali. Dnes kluci neodehráli špatné utkání, ale posledních třicet minut bylo něco nádherného, kdy všichni kluci na hřišti, ale i na lavičce se semkli a bojovali o otočení a následně o navýšení výsledku v jejich prospěch a to se jim podařilo náramně.
Klobouk dolů před vámi, kluci!!!

Za celou sezónu, kdy jsme jako nováček soutěže předváděli nejhezčí a nejfotbalovější hru ze všech týmů, vás musím všechny velmi pochválit a říci, že jsem na vás velmi pyšný a hrdý, že jste taková super parta a takoví frajeři v dobrém slova smyslu :-).

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Znovu i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě máme pořád co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!

Libuš - Újezd n/Lesy 9:0 (4:0) - 09.06.2018 - Starší žáci A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FK Újezd nad Lesy   9:0 (4:0)

Hráno:      09.06.2018 13:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Péťa, Duby – Vláďa, Beny, Alf, Hop – Dom – Luky, Otto, Dan, David D.,   Medy (05)
Branky:    2× Beny, 2× Otto, Dan, Dom, Alf, Luky, David R. (p.k.)
 

V posledním domácím zápase jsme přivítali kluky z Újezdu. K zápasu se nedostavil pan rozhodčí a tak se role rozhodčího ujal Míla Urbanec, který zápas odpískal velmi dobře. Za bezchybný výkon mu velmi děkujeme.

Zápas začal naším výkopem. Hned jsme se kombinací dostali do rozhozené obrany, přišla kolmá nahrávka na Lukyho, který šel sám na hostujícího brankáře. Místo aby vystřelil levou nohou, tak střílel přes nohu pravou (zlozvyk, který Lukáše musíme odnaučit) a trefil brankáře. Následoval roh a další naše vyložená šance, bohužel zase jsme se neprosadili. V následné minutě další nájezd se stejným koncem :-( a tak aby jsme ve třetí minutě vedli 3:0, tak byl zápas 0:0 :-(… Na hřišti jsme dominovali, ale bohužel zase ta koncovka.. V soutěži jsme nejproduktivnější tým (110 branek), ale co v každém zápase dokážeme nedat, je až neuvěřitelné. Naší dnešní nemohoucnost (až) ve 14. minutě prolomil Dom, který se prosadil hezkou střelou – 1:0. Soupeř nejvíce ohrozil naší branku trestným kopem, který proletěl na zadní tyč, kde byl hostující útočník, ale z jedné branku netrefil. Jinak v podstatě na branku nevystřelil a my dál kontrolovali hru a dál se snažili přidat další branky. Podruhé jsme se dočkali branky ve 22. minutě, kdy se prosadil Oťas na 2:0. O čtyři minuty později dobře zatáhl míč do vápna Luky a jeho zpětnou nahrávku uklidil Beny – 3:0. Akce, která musela potěšit všechny diváky. Z vlastního vápna, kde jsme byli v dobrém obraném bloku (mimo útočníků všichni hráči za balónem a v pressinku) a následném zisku balónu následoval rychlý přechod do útoku a skvělé doplnění kluků za útokem. Při gólové nahrávce nás bylo v soupeřově vápně šest!! Celá akce po zisku balónu trvala okolo dvaceti vteřin. Poločasový výsledek pečetil Luky 4:0 a šlo se do kabin.

Kde jsme kluky museli znovu pokárat za neproměňování šancí a upřesnit si nějaké chybičky, ale také jsme dnes i chválili :-). Co se týče hry, tak dnes kluci hráli velmi dobře. Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. Soupeř se ještě více zatáhl a my hledali cestičky k jeho brance. Jako první ji v druhém poločase našel Dan, který přidal další naší branku – 5:0. O tři minuty později dostal balón za obranu Dan, chtěl obejít brankáře, který ho fauloval a my měli možnost kopat penaltu. Znovu se ukázalo, jaká jsou kluci skvělá parta a penaltu nechali kopat Davida, který s přehledem penaltu dal a skóre se posunulo na 6:0. Po chvilce se opakovala akce jako u třetí branky. Luky nahrával a Beny znovu dobře doplnil a odměnou mu byla druhá branka v zápase – 7:0. Další naší branku přidal Alf – 8:0. Konečnou podobu dnešního zápasu přidal Oťas, který si dnes také připsal druhou branku – 9:0.

Kluky dnes musím velmi pochválit za předváděnou poctivou hru, kdy se pořád snaží hrát běhavý a kombinační fotbal, na který se velmi dobře dívá :-). Svým pojetím fotbalu jste si získali velmi náročné libušské fanoušky :-) a uznání od většiny soupeřů.

Jste skvělá parta a výborný tým! Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Ale nezapomínejte, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Dukla JM - Libuš 4:2 (2:1) - 03.06.2018 - Starší žáci A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Dukla JM – SK Libuš   4:2 (2:1)

Hráno:      03.06.2018 13:00
Hřiště:      Mikulova – UMT
Sestava:   David – Srbák, Péťa, Vláďa, Duby – Žeňa, Beny, Alf, Fíla – Dom – Luky, Dan, Hop, Otto,   Zrzi, Abdi
Branky:    Alf, Žeňa
 

V dalším kole jsme zajížděli na Jižní Město, kde jsme se utkali s Duklou JM. Jestli jsme chtěli udržet teoretickou malou naději na celkové vítězství v soutěži, tak jsme si dnes nemohli dovolit ztratit body. Dobře jsme věděli, jaký soupeř nás čeká a hlavně jakým stylem hraje. Nepouští se do velké kombinace, ale hraje jednoduchý fotbal vše z první dopředu na velmi dobré útočníky, kdy jeden je velmi rychlý (Sanni) a ten druhý je dobře silově vybaven (Dudek).

A dnešní zápas nebyl jiný, kombinací jsme soupeře přehrávali, ale bohužel i dnes jsme zklamali v zakončení. Sám na brankáře šel Dom, dvakrát Hop, další závary před domácí brankou jsme nedokázali proměnit a zákonitě přišel trest. Domácí zahrávali dva metry za vápnem přímý kop na branku a domácí exekutor to trefil nádherně – 1:0 (první střela na naší branku) běžela 20. minuta. Po pěti minutách jsme si vybrali další slabší chvilku a byli znovu potrestáni. Soupeř vystřelil podruhé na branku a my prohrávali 0:2. My hráli fotbal a domácí dávali branky :-(. Do hry nás dostal ve 32. minutě gólem roku Alf, který si v rohu vyměnil balón s Hopem a dobře vystřelil z 20 metrů na branku a nádherně se trefil do šibenice – 2:1 (byla to naše stá branka v soutěži !!!!). První poločas skončil výsledkem 1:2 v náš neprospěch.

V kabině jsme se klukům snažili nalít sebevědomí a všichni jsme věřili, že zápas otočíme a zvítězíme. Druhý poločas začal a my jsme hned na soupeře vlétli. Po dvou minutách dobrým pressinkem získal balón Dom, postupoval sám na brankáře, ale ještě posunul míč doleva na lépe postaveného Žeňu a ten do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Jiný tým by se s vyrovnáním asi spokojil, ale my chceme po klucích, aby v každém zápase hráli na vítězství a dnes tomu nebylo jinak. No a tak začalo dobývání domácí branky. Ty už vše hráli z první pryč a čím dál více hrozili z brejků. Bohužel my jsme své šance nevyužili a soupeř dvakrát z brejků udeřil. Na střely a šance v zápase 9:5 pro nás, ale na góly 4:2 pro soupeře. A jak správně řekl domácí PAN TRENÉR, fotbal se hraje na branky a tak jsme dnes odešli poraženi, ale určitě se vztyčenou hlavou. Dnes nevyhrálo fotbalovější mužstvo, jen jsme bohužel znovu doplatili na neproměňování jasných šancí, které nás trápí celou sezonu :-(.

Hrál druhý celek s třetím a myslím si, že fotbalová kvalita a hra byla velmi na naší straně. O to mně více mrzí, že jsme si s hrou Jižního Města nedokázali poradit.

Před zápasem, během zápasu, ale i po něm byla vidět velká arogance některých místních lidí z Jižního Města, kteří si asi myslí, že když jim jiný slavnější pražský celek propůjčí své jméno, tak jsou něco více, než my, který hrajeme za menší klub, ale na rozdíl od nich máme svou historii a na nic si nemusíme hrát a nehrajeme!!!

Klukům dnes nemůžu skoro nic vytknout. Že udělají chybu, špatně nahrají, nebo jinak vyřeší situaci, to se stane. Pořád se fotbal učí a myslím si, že ve hře udělali velký posun, ale to naše zakončení mně bude ještě dlouho strašit. I když jsme nejlépe střílející tým v soutěži, tak kolik šancí jsme v každém zápase ještě zahodili :-(…

Dnes jsme se znovu přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Motorlet C 6:1 (3:1) - 26.05.2018 - Starší žáci A

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FK Motorlet Praha C   6:1 (3:1)

Hráno:      26.05.2018 13:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   David – Srbák, Vláďa, Filip D., Menďas – Žeňa, Beny, Alf, Otto – Dom – Dan, Luky, Filip W.,   Petr, Medy (05)
Branky:    2× Dom, Dan, Srbák, Alf, Otto
 

V dalším kole jsme doma přivítali kluky z Motorletu. Už na první pohled bylo vidět, že je tentokrát soupeř složen nejen z ročníků 03, 04, ale převážně z 05. Na druhou stranu to nesnižuje jejich kvalitu, kluky na Motorletu mají šikovné a všichni hrají vyšší soutěže.

Před zápasem jsme kluky nabádali, aby soupeře nepodceňovali a hráli pořád naplno. Hned od začátku utkání jsme soupeře zatlačili na jejich obrané půlce. Fyzicky jsme měli jasně navrch a když jsme k tomu ještě přidali i dobrý pohyb s dobrou a rychlou kombinací, tak jsme hráli výborný fotbal. Co nám ale dnes chybělo, byla finální přihrávka. Dobře jsme se po stranách vykombinovali do soupeřova vápna a když měla přijít finální nahrávka na volného hráče před brankou, tak jsme situace řešili špatně a nedokázali jsme šance kvalitně dohrát. O to větší šok přišel v deváté minutě. Soupeř se poprvé dostal na naší polovinu a z rychlého brejku se mu podařilo z první a také poslední střely v utkání vsítit branku. No a my rázem prohrávali 0:1. O výsledek jsem se nebál, protože na hřišti jsme jasně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří dát branku. To se nám podařilo po pěti minutách, kdy srovnal Dom na 1:1. Pak přišla fáze utkání, kdy jsme hráli dobrý fotbal, jen to zakončení. Brankový obrat v utkání zařídil Alf a poslal nás do vedení 2:1. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku a to Danem na 3:1. Tímto výsledkem také první poločas skončil.

O přestávce se kluci vydýchali. My je upozornili, že finální fáze a zakončení musí být kvalitnější a šlo se na druhý poločas. A ten probíhal ve stejném duchu jako ten první. Kluky zápas bavil a na naší hře to bylo znát. Hrálo se na soupeřově půlce. Bohužel i dnes jsme zahazovali šanci za šancí :-( . Je velmi pozitivní, že si dokážeme připravit za zápas dvacet jasných brankových šancí, ale to naše zakončení je špatné a na tom musíme ještě hodně zapracovat. Soupeř nás už fyzicky nestíhal, kluci dál hráli rychlý kombinační fotbal. Po hříchu jsme přidali už jen tři branky. Po druhé v zápase se trefil Dom – 4:1. Poté se prosadil dnes dobře hrající Srbák na 5:1 a konečnou podobu výsledku dal Otta – 6:1.

Dnes musím kluky velmi pochválit za rychlý přechod do útoku a velmi dobrou kombinační hru celého týmu.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
Ale pořád nezapomínejte na to, že se ještě máme hodně co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

< 1 2 3 4 5 6 7 další >