Libuš - Háje 2:3 (1:2) - 14.04.2018 - Starší žáci B

Hráno:      14.04.2018 16:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Sam – Jožka, Abdi, Peter, Menďas – Hop, Medy (05), Ondra H., Fanda – Otta – Řízek,   Roman, Petr, David D., Tomáš, Max (05), Dan
Branky:    Dan, Otta

Konečně si svojí premiéru na jaře odbyl i náš B tým. Doma jsme přivítali (oblíbené) kluky z Hájů a chtěli pokračovat v bilanci, kterou se soupeřem máme a to, že jsme za osm let, co proti sobě hrajeme, neztratili ani bod!!!!

Na zápas jsme vzali i kluky z mladších žáků, aby si pomalu vyzkoušeli, co je v příští sezoně čeká. Zápas se nehrál moc velké úrovně, jestli to bylo vedrem a sluníčkem, kdo ví?! Soupeř se dostal do vedení po naší chybě, kdy šel útočník sám na Sama, kterého prostřelil – 0:1. Po chvilce se Otta krásně uvolnil přes dva obránce ve vápně, hlavou přehodil brankáře. Míč, který plachtil do opuštěné branky bohužel pro nás doklepl Hop, který byl v offsidu a branka tak neplatila. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvou branek 0:2. Před koncem prvního poločasu jsme nechali proběhnout Dana, který po minutě utekl všem obráncům, udělal kličku brankáři a do prázdné branky snížil – 1:2. Vzápětí se pískal poločas.

V druhém poločase se kluci více tlačili do zakončení. Po pár minutách se krásně hlavou trefil Otta, ale bohužel do naší branky – 1:3. Oťas v klidu, to se stalo každému, tak z toho neměj žádné nervy!!! Za chvilku se znovu ukázal Otta, který se prokličkoval před prázdnou branku, kde ho doběhl obránce a asi i povalil, ale pan rozhodčí nezapískal :-(.. Po chvilce akce jako přes kopírák, jen s tou změnou, že Ottík dovezl míč až do branky – 2:3. Pak jsme zahazovali šanci za šancí, kdy soupeř i vykopával míč z brankové čáry. Bohužel se nám už nepodařilo přidat další branky a zápas otočit a tak dnes naše série s Hájemi skončila :-(

Tak po našem áčku dnes prohrálo i naše béčko…, prostě blbý černý den :-(…
Kluci nevadí, fotbal se pořád učíme! Jen tak dál, děláte nám velkou radost!!!

Libuš - JM Chodov 1:0 (0:0) - 05.11.2017 - Starší žáci B

• zápasy

SK Libuš – JM Chodov   1:0 (0:0)

Hráno:      05.11.2017 13:00
Sestava:   Sam – Jožin, Alf, Abdi, Menďas – Ondra H., Otto, Péťa 05, Míra – Dom – Dan, Franta, Hop,   Roman, Tomáš
Branky:    Míra

Po minulém týdnu a porážce v Kunraticích jsme doma přivítali kluky z Chodova, který doposud nepoznali v soutěži porážku a dostali pouze čtyři branky. Hrálo se o první příčku v tabulce. Soupeř byl proti nám o dost narostlejší – o to více dnes kluci museli bojovat.

Zápas začal a hned v prvních minutách šel Dan třikrát sám na brankáře, bohužel jak už u něj bývá zvykem, tak ani jeden nájezd neproměnil :-(. Hrálo se svižně. Náš tým se dostával častěji před soupeřovu branku i do zakončení, ale ani jedna šance neskončila brankou. Soupeř v prvním poločase zlobil brejky, které hrál většinou přes velmi rychlého krajního záložníka. Ani soupeřovy šance neskončily brankou a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku 0:0.

Kluci se o přestávce vydýchali a šlo se znovu bojovat. Do druhého poločasu soupeř ještě více vyrostl (asi mají dobré vitamíny :-). Dorazili jim posily, které hráli za dorost a rázem jsme působili jako trpasličí tým :-). I v druhém poločase jsme ze začátku byli nebezpečnější než soupeř, ale Dan si dneska asi obrátil kopačky, protože další jeho samostatné nájezdy a šance neskončily brankou (v zápase šel Dan šestkrát sám na brankáře a ani jednou neskóroval). Kluci dál bojovali a nakonec to přineslo kýženou branku. Roman dobře zabojoval, posunul balón na rozběhnutého Míru, který postupoval sám na hostujícího brankáře a s ledovým klidem ho obstřelil, míč zapadl k tyči a my slavili vedení 1:0. To hostující tým ještě více nakoplo a začal se tlačit před naší branku. Hodně jejich šancí pochytal dnes výborný Sam a párkrát při nás stálo i štěstíčko, kdy soupeř netrefil naší branku a to i prázdnou z jednoho metru. Sam svou branku začaroval a dnes nekapituloval. My jsme občas zahrozili z brejku, ale další branka v dnešním zápase už nepadla a my mohli slavit trochu šťastné vítězství a rázem jsme dnešního soupeře přeskočili v tabulce a přezimujeme na prvním místě!!!
Dnes musím kluky pochválit za to, jak bojovali a za fotbalové pasáže především v prvním poločase, kdy soupeře po zemi kombinačně přehrávali. Kluci šli štěstí naproti a proto dnes slaví výhru. Jedinou černou kaňkou v zápase je naše stará bolest a to neproměňování šancí, na kterém se pokusíme přes zimu hodně zapracovat.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!!

Kunratice - Libuš 2:1 (2:1) - 29.10.2017 - Starší žáci B

• zápasy

SK Slovan Kunratice – SK Libuš   2:1 (2:1)

Hráno:      29.10.2017 12:00
Hřiště:      Kunratice – tráva
Sestava:   Sam – Jožin, Abdi, Kuba, Martin – Franta, Otta, Ondra H., Míra – Hůlič – Dan, Tobi,   Roman, Tomáš
Branky:    Franta

V neděli, kdy vítr pustošil naše krásné město, jsme hráli derby v Kunraticích. Hřiště bylo nasáklé vodou jako houba a občas trochu fouklo :-), to byly komplikace, se kterými si musely poradit oba týmy.

Naši kluci chtěli hrát a řešit věci fotbalově, dnes náš největší protivník byl vítr, který ovlivňoval ovládání míče a hlavně nám utíkaly kolmé nahrávky mezi obránce, které v klidu sbíral domácí brankář. I tak se kluci dostávali před domácí branku po hezkých kombinacích. Dan se ocitl úplně sám před brankou, po hezké přihrávce Otty a zbrkle z jedné zakončil a branku minul snad o pět metrů :-(. Trefovali jsme konstrukce branky a nemohli se brankově prosadit. Samostatné úniky, kdy jsme postupovali sami na brankáře, nám následně odfoukl vítr :-(. Konečně jsme se prosadili – po hezké kombinaci a následné střele Otty do břevna, se nejlépe zorientoval Franta a odražený balón vrátil do branky – 0:1. Domácí začali vystrkovat drápky ke konci poločasu, hráli na nás jednoduše. Obranými odkopy překonali naši zálohu, která dnes hrála jen dopředu a bránit se jí moc nechtělo a naše obrana také nefungovala moc dobře a tak domácí útočníci hráli jeden na jednoho a v rychlosti jsme zaostávali. Takové situace byly za poločas snad čtyři a z nich byly dvě branky a dva závary před naší brankou, kdy jsme dvakrát na poslední chvíli odkopávali balón z naší branky. Do poločasu domácí skóre otočili na 2:1.

V poločasové přestávce byla trochu bouřka, že nejde hrát jenom dopředu a pouze útočit, ale, že se musí i bránit a to celé mužstvo. Věřil jsem, že kluci zápas otočí a my zvítězíme. I přes velké příležitosti se nám nepodařilo dát branky a tak jsme dnes poprvé v sezoně odešli poraženi :-(. Zápas, ve které jsme byli jasně fotbalovější a směrem dopředu hráli kluci velmi dobře, rozhodlo to, že domácí byli důraznější a naše neproměňování šancí, kdy jsme znovu zahazovali šanci za šancí. Bohužel dnes nikdo nechtěl bránit a obraná hra celého týmu byla špatná, i tak si ale myslím a to nechci nějak snižovat, nebo jinak degradovat soupeře, že jsme si s týmem, jako byli domácí, měli poradit.

Dnes by zasloužili pochvalu spíše jednotlivci, ale to nedělám, protože mně zajímá týmová hra a týmový výkon, takže dnes bez pochvaly.

Libuš - Slivenec 6:0 (3:0) - 22.10.2017 - Starší žáci B

• zápasy

SK Libuš – TJ AFK Slivenec   6:0 (3:0)

Hráno:      22.10.2017 12:30
Sestava:   Sam – Jožin, Abdi, Alf, Menďas – Hop, Srbák, Ondra H., Míra – Franta – Dan, Tobi, Roman,   Filip, Tomáš
Branky:    Srbák, Roman, Tomáš, Hop, Alf, Řízek

V neděli jsme své síly poměřili s kluky ze Slivence. A nutno říci, že nás soupeř moc neprověřil. Kluci si s chutí zastříleli a jen naší menší produktivitou skončil zápas ještě přijatelným rozdílem pro soupeře. Kluci zápas odmakali a odměnou jim jsou hezké branky, výhra a další tři body do tabulky. V zápase si připsali první branky ve starších žácích Tomáš, Roman a Řízek. Všem klukům k premiérové brance gratuluji a přeji jim více takových fotbalových okamžiků. Další střelci v dnešním zápase byli Srbák, Hop a Alf.

Dnes musím všechny kluky pochválit za týmový výkon a poctivou hru. Děláte nám velkou radost kluci, jen tak dál.