Archiv článků

Filtrovat

Mezinárodní velikonoční turnaj - Spring cup 2019 - Starší žáci U15

  • fotogalerie
  • turnaj

Mezinárodní velikonoční turnaj Prague Spring cup

Hráno:      19.4.-21.4.2019
Hřiště:      Braník, Gordic Kačerov – UMT
Sestava:   Matěj, Albert, Abdi, Péťa, Ondra H., Alf, Ondra P., Filip, Menďas, Vláďa, Ondra B., Dan,
  Dom, Luky, Ondra H., Max P., Max S., Peter
Branky:   4× Dan, 2× Lukáš, 2× Vláďa, 2× vlastní, Ondra P.
 

Jak poslední roky bývá u nás tradicí, tak i letos jsme se zúčastnili Mezinárodního velikonočního turnaje Spring Cup 2019 v Praze. Letos to byl jubilejní 10. ročník. Na turnaji mohou startovat ročníky 2004 a mladší + dva kluci ročníku 2003. Využili jsme možnost a vzali jsme na turnaj jednoho staršího kluka 2003 – Ondru Beneše.
Byli jsme nalosováni do skupiny B spolu s českým týmem SK Sparta Kolín (divize C, třetí místo), dánským týmem Helsinge Fodbold I. a italským týmem Club Milano SSD.
Hrálo se 2×20 minut.

 

SK Libuš – SK Sparta Kolín   2:1 ( 1:1 )
branky:  Dan, Vláďa (Alf)

Skupinu jsme rozehráli proti silnému celku Kolína. A hned úvod nás zastihl nepřipravené. Ve třetí minutě mohlo být po dvou nájezdech hotovo, ale se štěstím jsme začátek přežili, kdy soupeř netrefil branku a nastřelil břevno a pak jsme začali hrát i my.

Byl to hodně silový zápas, kdy se místo fotbalovosti hodně bojovalo. Soupeř se dostal šťastně do vedení, kdy z dlouhého výkopu balón přeskočil Matěje v brance a my rázem prohrávali 0:1 (foukal dost silný vítr, který balón hodně poponesl, ale i tak by to měl Mates bez problému chytit. Člověk se chybami učí, příště už s tím určitě bude počítat :-)..). Do poločasu jsme vyrovnali Danem na 1:1.

Druhý poločas jsme hráli po větru my a soupeře jsme nepouštěli z vlastní poloviny. Sami nastřelili dvě břevna. Rozhodující akce zápasu přišla po hezké výměně mezi Vláďou a Alfem a následné střele Vláďi, který nás umístěnou střelou poslal do vedení 2:1 a tím jsme celý zápas vyhráli.

 

SK Libuš – SK Helsinge Fodbold I.   2:1 (1:0)
branky:  Lukáš, vlastní

Druhý zápas jsme se utkali proti velmi narostlému celku z Dánska. Po celý zápas jsme soupeře přehrávali. Šli jsme do vedení zásluhou Lukáše. Z klidu nás vyvedl špatně ubráněný roh a následná skrumáž, z které Dáni vyrovnali. Zahazovali jsme jasné šance a z vítězství jsme se radovali hodně šťastně, kdy Menďas vystřelil a z následných odrazů skončil míč od obránce za zády bezmocného brankáře – 2:1.

 

SK Libuš – Club Milano SSD   2:1 (1:0)
branky:  Dan (Dom), Dan (Alf)

Po druhém zápase skupiny, našich dvou výhrách a ostatních výsledcích bylo jasné, že postoupíme z prvního místa do semifinále, ale i tak jsme chtěli vyhrát i zápas s velmi fotbalovými Italy. Zápas se hrál ve výborné kulise, kdy nám fandil celý stadión, ale hlavně Dánský tým, který by naší výhrou postoupil z druhého místa.

Zápas kluci začali v dobrém pohybu a Italové měli co dělat, aby zachytávali naše akce. Trochu jsme zamíchali se sestavou a přesunuli kluky na jiné místa a změna nám velmi prospěla. Žádný odkop od obránců, ale vše konstruktivně rozehrané a pořád na míči. Kluci hráli opravdu dobře a z třetí šance jsme se dostali Danem do vedení.

V druhém poločase se hrálo pouze na jednu branku, bohužel jsme zahazovali i ty největší šance, kdy jsme z malého vápna trefovali brankáře, nebo vůbec branku. A tak přišlo nedáš-dostaneš. Po naší 100% šanci, kdy jsme trefili opět brankáře, se soupeř dostal do rychlého brejku, který výborně dohrál a rázem to bylo 1:1. Z našeho následného tlaku přeci jenom přišlo proměnění šance opět Danem – 2:1. Kdy přišla asi nejhezčí akce na turnaji, kluci se soupeřem zahráli bago. Šest kluků si vyměnilo v pohybu balón na jeden dotek, následovala průnikovka mezi stopery na Dana, který nájezd proměnil.

 

Konečné pořadí ve skupině:

#. Mužstvo Bilance
1.     SK Libuš   3  3  0  0   6­:3    9  
2.     Helsinge Fodbold I.   3  1  1  1   5­:5    4  
3.     Club Milano SSD   3  0  2  1   1­:2    2  
4.     SK Sparta Kolín   3  0  1  2   4­:6    1  
 

SEMIFINÁLE
SK Libuš – FC Iserlohn   3:1 (1:1)
branky:  Dan (Menďas), Vláďa (Dom), vlastní

V semifinále se nám postavil do cesty německý tým FC Iserlohn. V celém zápase jsme měli navrch a určovali tempo hry. Kluci se dobře pohybovali a rychle kombinovali, přenášeli těžiště hry a tím nechali soupeře hodně běhat, následně přicházeli kolmé nahrávky za obranu, z kterých jsme zakončovali.
Po skrumáži před brankou si asi dal soupeř vlasťnák – 1:0. Poté jsme si vybrali slabší chvilku, kdy po nákopu z půlky se nedomluvili Matěj s obránci a nákop skončil v naší brance – 1:1.

Druhý poločas byl o dobývání německé branky. Uklidnění nám přinesl Dan na 2:1, kterého dobře našel ve vápně Menďas. Třetí naší branku přidal Vláďa a po výhře 3:1 jsme šli do finále!

 

FINÁLE:
SK Libuš – Helsinge Fodbold I.   2:0 (1:0)
branky:  Lukáš (Dan), Ondra P.

Podle našich předpokladů jsme se znovu utkali s Dánským týmem, který druhé semifinále vyhrál 2:0. Naše skupina byla silnější než ta druhá.

Finále bylo jednoznačnou převahou našeho týmu. Kluci fyzicky převyšovali už unaveného soupeře a ještě je nechali v zápase hodně běhat bez míče, co je ještě více otrávilo.

Po hezké kombinaci proměnil šanci Lukáš na 1:0. To nám dalo ještě více sebevědomí a kluci předváděli opravdu výborný fotbal, kdy balón létal rychle od nohy a soupeř nestíhal ani faulovat. Nejhezčí branku turnaje dal náš ZRZÍŇO Ondra Pelant, který dobře vystoupil a odebral soupeři balón, vyjel s ním na vápno a křižnou ranou přes celé vápno a branku trefil šibenici dánské branky – 2:0. Klobouk dolů!!!

Velmi dobře obsazený turnaj kluci zcela zaslouženě vyhráli a udělali zase Libuši dobré jméno. O čem jasně hovoří i následné reakce všech pořadatelů i týmů!!!

Kluci, díky za skvělý zážitek a krásné prožití Velikonoc! LIBUNA VÁLÍ !!!

 
Společné foto:

Libuš - Tempo 1:0 (0:0) - 14.04.2019 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – FC Tempo Praha   1:0 (0:0)

Hráno:      14.04.2019 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Matěj – Abdi, Péťa, Ondra H., Ondra P. – Filip (66´ Peter), Vláďa, Alf, Dan – Dom – Luky
  (70´ Menďas)
Branky:    Dan (Alf)
 

V 15. kole jsme doma přivítali odvěkého rivala a to tým Tempa. Celý týden kluci zápasem žili, jak už to v derby bývá – naše El Clasico Prahy 4 :-). Soupeři jsme měli co vracet, když jsme na Tempu prohráli dost nešťastně 0:1. Dostali jsme branku v samotném závěru a to ještě nedali penaltu, ale určitě jsme nebyli horším týmem. O motivaci před zápasem bylo tedy postaráno.

Náš plán byl soupeře hodně vysoko napadat a tím ho donutiti hrát nakopávané balóny, které my budeme sbírat, poté hrát hodně s balónem a tlačit se do zakončení. Presink se nám vcelku dařil po celý zápas a Tempo s ním mělo velké problémy, hrálo přesně co jsme chtěli. Neměli čas na kombinaci a nakopávané balóny jsme získávali my.

Hrálo se klasický zápas derby, kdy fotbalovosti k vidění moc nebylo o to více se bojovalo. Hrálo se tvrdě, ale určitě ne záludně. Náš tým působil fotbalověji, když byla možnost, tak se kluci snažili kombinovat, ale i tak bych si představoval více kombinace. Hrozili jsme především po stranách, ale následné centry do vápna nebo střely z odražených balónů jsme neřešili dobře. Po jednom z dlouhých balonů se naše obrana (které dnes fungovala celkem dobře) špatně domluvila a pramenila z toho chyba, kdy útočník Tempa postupoval sám na Matěje, který ho dobře ustál a vychytal. Dnes byl Matěj v brance výborný, chytil co měl a k tomu dobře četl hru a včasnými výběhy hodně pomáhal našim stoperům. Soupeř hrozil převážně z rohů, které jsme dnes bránili na jedničku a nenechali Tempo vůbec zakončit. Na druhou stranu jsme byli nebezpeční a hrálo se převážně na naší útočné polovině. První poločas skončil za naší malé převahy 0:0.

V kabině jsme kluky nabádali, aby dál Tempo napadali a byli trpěliví a chtěli každou naší akci zakončit. Tempo mi přišlo už trochu pomalejší a to byla voda na náš mlýn, kdy Luky s Danem pořádně větrali obranu soupeře. Druhý poločas probíhal podle zaběhlého scénáře. Postupem času byli naši kluci stále více pohybliví a tím jsme dostávali soupeře pod tlak, který vyústil k sérii tří rohů, při kterých jsme nám chybělo trochu štěstíčko a soupeř vždy balón odvrátil do bezpečí. Až následoval třetí roh, který jsme tentokrát dobře dohráli a po vyhraném souboji Alfa se míč dostal v malém vápně k Danovi, který chytře zakončil a nás v 46. minutě poslal do vedení 1:0!

Soupeř přeskupil řady, na hrot posunul své vysoké kluky a vše vsadil na dlouhé balóny. Museli jsme na to reagoval a stáhli i své rozestavení. Kluci dál bojovali a platonický tlak Tempa k ničemu nevedl, naopak my jsme několikrát zahrozili brejky do otevřené obrany hostů. Ani jednu šanci jsme nevyužili a tak zápas skončil naší výhrou 1:0.

Dnes jsi myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, protože kluci na hřišti působili více fotbalově a byli ochotni pro vítězství týmu udělat více než soupeř.

Dnes musím kluky pochválit za velmi náročný styl, kterým se prezentovali. Nikdy moc nechválím jednotlivce, ale dnes musím velmi pochválit Matěje, který v brance předvedl výborný výkon a kluky dobře dirigoval.
Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! I dnes jsme se přesvědčili, že se ještě máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

DERBY JE NAŠE!!! LIBUNA!

Č. Budějovice - Libuš 4:3 (p.k) (3:3 1:1) - 06.04.2019 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SKP České Budějovice – SK Libuš   4:3 (p.k) (3:3 1:1)

Hráno:      06.04.2019 15:15
Hřiště:      Hluboká n/Vltavou – UMT
Sestava:   Matěj – Abdi, Péťa, Ondra H., Ondra P. (65´Peter) – Dan, Alf, Vláďa, Menďas (63´ Filip) -
  Dom – Luky
Branky:    3´ Luky, 46´ Luky (Dan), 67´ Luky (Dom)
 

Náš první jarní výjezd mimo Prahu. Zápas byl z organizačních problémů přeložen z Českých Budějovic do nedaleké Hluboké n/Vltavou, kde je krásný sportovní areál přímo pod zámkem. Jen škoda, když byl krásně sluneční den, že jsme nehráli na přírodní trávě, ale na umělce.

Zápas jsme nezačali vůbec špatně. Hned ve třetí minutě Menďas dobře napadal rozehrávku domácích a získal balón pro Lukyho, který se rázem řítil sám na domácího brankáře a nekompromisně proměnil a my šli do vedení 1:0. Dál jsme pokračovali aktivně. Z tlaku jsme vytěžili sérii rohů, z které jsme měli možnost přidat další branku a myslím si, že zápas rozhodnout. Bohužel jsme šance nevyužili (Péťa, Alf, Luky). No a pak si taktovku zápasu vzal pod svá křídla „ten nejmocnější“… Poprvé se na naší půlku dostali domácí po souboji v rohu hřiště – šel balón zcela jasně od domácího hráče za postranní čáru (což také ukazoval pomezní rozhodčí, který byl metr od situace) a měli jsme rozehrávat od branky. K údivu všech hlavní rozhodčí (který se celý zápas pohyboval ve středovém kruhu), nařídil rohový kop. Ten jsme ubránili a měli jsme možnost rychlého brejku do otevřené domácí obrany. Zrzi vyvážel z vápna balón, domácí hráč, který Ondru stíhal ho zezadu povalil a pískal se správně faul. O co bylo vetší překvapení, že proti nám!!!! A tak měli domácí trestný kop z hranice vápna. Ten sehráli výborně a srovnali na 1:1.

Po obdržené brance jsem se pana rozhodčího slušně zeptal, jestli to opravdu takto myslí vážně? Jeho vysvětlení, že na lajnách má mladé kluky, kteří to neumí a že zápas si bude pískat jak on uzná za vhodné… Co ale pana rozhodčího vytočilo do nepříčetna bylo, když jsem mu řekl, že si zápas nahráváme… To už nás chtěl vyhazovat z lavičky, že nemáme cedulky (trenér atd.) a jiné výhrůžky. Nikdo z lavičky mu neřekl nic sprostého, jen to bylo hlasité, aby to pořádně slyšel! No a pak nám už celý zápas ukazoval, kdo je tady pánem.

Bohužel moc fotbalu už k vidění nebylo, kluci se snažili hrát kombinačně, ale bylo to pro ně hodně těžké, když všechny souboje, i čisté, byly posuzovány v jejich neprospěch. O autech se ani nebavím, nebudu přehánět, když řeknu, že otočených, kdy pomezní ukazuje doprava a hlavní to změní doleva, bylo snad 15!!! Převážně se hrálo na domácí polovině a my hledali marně cestičky do zakončení. Z ojedinělého brejku domácích musel Matěj před své vápno a odhlavičkoval balón před dotírajícím hráčem. K balónu se nejrychleji dostal domácí hráč, který chytře přehazoval vracejícího Matěje do branky. Naštěstí pro nás výborně zareagoval Kachna, který zastoupil Matěje a balón, který mířil do branky, odhlavičkoval pryč. V poslední minutě jsme předvedli pěknou kombinaci a Dom se dostal před brankáře, ale v tísni ho pouze trefil a tak skóre zůstalo stejné – 1:1.

V kabině jsme kluky museli hodně uklidňovat a vysvětlovat, že bohužel i takový fotbal někdy je. (Co mám říci 15-ti letému klukovi, který se ptá „proč to dělá“, co jsme mu udělali apd… ) Druhý poločas začal, tak jak první skončil a to naší šancí. Alf se dostal za domácí obranu a tváří tvář s brankářem ho místu gólu zase trefil :-(… a přišel trest. Po naší špatné rozehrávce od obránců jsme nechali domácího hráče vystřelit a ten se trefil pěkně – 2:1. Kluky jsme nemuseli ani moc motivovat, nebo hecovat. Dnes kluci chtěli hodně vyhrát, ani tak spíše porazit domácí, jako porazit toho „nejmocnějšího“. Vyrovnat se nám podařilo po spolupráci Dana, který naservíroval míč Lukymu a ten srovnal na 2:2.

70% procent času se hrálo na domácí polovině. Kluci se tlačili za výhrou a domácím se podařil rychlý brejk, který domácí velmi rychlý a šikovný kapitán proměnil – 3:2. Po několika zahozených šancích se nám podařilo vyrovnat tři minuty před koncem Lukym, kterému nahrával Dom. Lukymu gratuluji k hattricku i když dnes mohl dát tak 6–7 branek. Přišel náš velký tlak, ze kterého se domácí nemohli dostat. Bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou ze čtyř příležitostí, kdy jsme z malého vápna přestřelovali branku a ani samostatný nájezd Lukyho neskončil brankou :-(…

Pro nějaké ošetřování a čekání na balóny jsme si mysleli, že pan rozhodčí nastaví minimálně tři minuty a věřil jsem, že jsme byli schopní dát vítěznou branku. To samé si myslel asi i pan rozhodčí, protože nastavil pouze 10 vteřin!!! :-(

A tak jsme šli poprvé na penalty, ve kterých jsme po druhé sérii vedli 2:0, kdy penaltu dali Luky, Kachna a Matěj jednu skvěle chytil a druhá domácí skončila na tyči. Pak neproměnil Vláďa, Péťa a Dan a jelikož domácí proměnili už všechny tři, tak vyhráli na penalty 3:2 a konečný výsledek je naše prohra 3:4. Bohužel i dnes jsme doplatili na neproměňování šancí, kterých jsme měli snad 20 a dali z nich pouze tři branky. Oproti soupeři, který měl 4 a dal tři branky a to se pak těžko vyhrává :-(. Chci po klucích, aby balón neodkopávali a snažili se hrát konstruktivně. Tím přicházejí naše chyby, které soupeři trestají. Pro jejich další fotbalový růst a rozvoj si myslím, že jdeme správnou cestou, i když nás to stojí lepší výsledky, než kdybycom jen odkopávali a tlačili vše silou!

Nebudu a ani nechci si stěžovat na pana rozhodčího Makovičku, ten nám zápas neprohrál, ale takovýhle lidé by u mládeže neměli co dělat!!! Pak může FAČR dělat nábory na nové kluky, když jim pak někdo takhle fotbal otráví a následně ztrácejí chuť dále pracovat a s fotbalem končí… Jak domácí po zápase pravili: „Děkujeme Ti Milane za pomoc, jsou to pražští burani…“.

Kluky dnes musím velmi pochválit, za předváděnou hru a morální vlastnosti, které všichni dnes ve velmi těžkém zápase měli. Poctivě zápas odmakali. Na druhou stranu pokárat za neproměňování šancí – kdybychom je dnes proměnili, tak by jste nejlépe umlčeli pana mocného a nezmohl by nic!!!

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! I dnes jsme se znovu přesvědčili, že se máme pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Admira 1:4 (0:1) - 31.03.2019 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš- FK Admira Praha   1:4 (0:1)

Hráno:      31.03.2019 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Matěj – Abdi, Péťa (45´ Peter), Ondra H., Ondra P. – Hop (15´ Menďas), Vláďa, Alf, Dan -
  Dom (60´Ondra Hal.) – Luky
Branky:    vlastní
 

Po čtyřech měsících a bez jediného tréninku jsme konečně hráli zápas na přírodní trávě proti velmi sinému celku Admiry. Bohužel jsme celý zápas tahali za kratší konec a po zásluze prohráli.

První inkasovaná branka byla po nedorozumění Péti s Matějem, kdy na sebe ani jeden nepromluvil a následná malá domů šla mimo dosah Matěje a pro soupeře nebyl velký problém dovézt balón do zcela prázdné branky. Úplně zbytečný darovaný gól pro soupeře :-(.
Ve 20 minutě jsme měli po ruce ve vápně možnost kopat pokutový kop. Míč si vzal Péťa a bohužel neproměnil a tak poločas jsme prohráli 0:1.

Druhý poločas kluci začali bojovat, ale dnes to nebyl jejich den. Nikomu se moc nedařilo, jen Ondra Holička dnes snesl přísnější metr a to dnes na soupeře nestačilo, který nám přidal ještě tři branky. Nám se podařilo šťastně snížit, když Dan nacentroval před branku a soupeř si hlavou dal vlastní branku.

Dnes nás Admira jasně přehrála a zaslouženě vyhrála 4:1. Bohužel jsme doma po roce a poprvé v soutěži padli… Hlavu vzhůru kluci, někdy se hrají i takové zápasy – v kterých se nic nedaří. Musíme se z toho poučit a oklepat!

I tak nám děláte velkou radost!! Znovu jsme se přesvědčili, že se ještě máme pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

< 1 2 3 4 5 6 7 další >