Archiv článků

Filtrovat

Braník - Libuš 2:1 (1:0) - 25.10.2018 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

ABC Braník – SK Libuš   2:1 (1:0)

Hráno:      25.10.2018 15:15
Hřiště:      Braník – UMT
Sestava:   David – Ondra H. (47' Peter ), Jirka, Péťa, Ondra P. – Hop (53' Max), Vláďa, Alf, Dan -
  Dom – Luky
Branky:    Luky (Vláďa)
 

Kvůli školním prázdninám jsme předehrávali další kolo ve čtvrtek v netradičním čase a ještě jsme si s Braníkem vyměnili pořadatelství a tak jsme hráli podruhé za sebou venku.

Zápas se mi nechce ani moc hodnotit, protože to s fotbalem nemělo vůbec nic společného. Soupeř se hned v první minutě dostal do vedení (už po čtvrté jsme inkasovali v prvních pěti minutách) a to jsme ještě měli rozehrávku z poloviny hřiště my!!!

Domácí hráli jednoduše z první pryč a pak bojovali o každý míč a my jsme se jejich hře úplně přizpůsobili. Místo, aby kluci hráli kombinační fotbal, roztáhli soupeře a pak si připravili šance, tak to byla i z naší strany holomajzna. Dnes jsme nepředvedli vůbec, ale vůbec nic :-(… Bohužel jsme nenavázali na čtyři dny starý zápas v Táboře, kde jsme se ukázali úplně v jiném světle a o to je pro mě nepochopitelné, co dnes kluci předvedli za výkon.

Pro mě velké rozčarování a pro kluky varování, že takhle určitě už ne!!! Dnes jsme se znovu velmi jasně přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!

Táborsko - Libuš 3:2 (2:1) - 21.10.2018 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FC MAS Táborsko – SK Libuš   3:2 (2:1)

Hráno:      21.10.2018 10:00
Hřiště:      Tábor – tráva
Sestava:   David – Ondra H., Jirka (66' Abdi), Péťa, Ondra P. – Hop (64' Max), Alf, Vláďa, Dan -
  Dom – Luky
Branky:    Luky (Vláďa), Dan (Dom)
 

Náš další výjezd mimo Prahu, tentokráte do Tábora. Teprve až v osmém soutěžním zápase jsme měli kompletní tým a na naší hře to bylo velmi znát. Před zápasem jsme kluky znovu upozorňovali na dobrý vstup do utkání, aby se neopakovaly naše venkovní zápasy, kdy inkasujeme do páté minuty a pak to honíme neúspěšně celý zápas a…ve třetí minutě inkasujeme z první střely na branku, kdy domácí zahrávali rohový kop, na odhlavičkovaný balón za vápno jsme vůbec nereagovali a osamocený hráč se z jedné trefil nádherně – 1:0. O to více mě štve, že jsem jmenovitě upozorňoval na ten prostor (jedinec to ví a ještě si o tom spolu promluvíme). Nevím, jak už kluky mám na začátky více upozornit :-(… Kluky obdržená branka probudila a začal se hrát fotbal, který se musel všem líbit. Šance se střídaly na obou stranách a přišla desátá minuta, kdy jsme inkasovali podruhé. Na pravé straně prošel po lajně hráč přes dva naše hráče, odcentroval před branku, kde u míče byl první David, který balón chytil před dobíhajícím útočníkem. Následoval souboj a míč skončil v naší brance a David na zemi s vyraženým dechem. Situaci nechci moc hodnotit, protože jsem jí moc dobře neviděl – 2:0. Od této chvilky začali kluci předvádět zatím nejhezčí fotbal v rozběhlé sezoně. Domácí jsme fotbalově přehrávali a vytvářeli si dobré šance. Hned minutu po druhém gólu jsme se rychlými přihrávkami dostali až do vápna, kde si vyměnili balón Dan s Vláďou, který ještě posunul míč na Lukáše a ten umístěnou střelou k tyči dal naší první branku v zápase – 2:1. Dál jsme si vytvářeli šance, jen ne a ne trefit branku. Domácí se dostávali do náznaku šancí spíše napadáním naší rozehrávky, ale vše jsme zavčasu ubránili. Přišla poslední minuta prvního poločasu a náš rohový kop. Domácí odvrátili balón k Jirkovi, který ve vápně udělal soupeři kličku a ten Jirku fauloval. Následoval pokutový kop. Balón si vzal Luky, dobře cpal balón k tyči, bohužel k naší smůle tyčku trefil a míč po celé brankové čáře vyletěl z branky. A tak první poločas skončil 2:1 pro domácí.

O přestávce jsme z kluků cítili velkou sílu a chuť zápas otočit a konečně zvítězit i na venkovním hřišti. A na hřišti to bylo znát, jestli první poločas byl herně vyrovnaný, tak druhý poločas patřil pouze nám. Kluci hráli velmi dobře kombinačně a domácí ve všem přehrávali. Bylo vidět, že si kluci zápas užívají a ženou se za otočením zápasu. Po několika spálených šancích nám konečně vyšlo prostrčení kolmou nahrávkou od Doma na rozběhlého Dana, který chladnokrevně nájezd zakončil – 2:2. Radost nám vydržela necelou minutu. Domácí předvedli velmi rychlou a přesnou kombinaci s následnou střelou (jediná střela soupeře v druhém poločase) a vedení si vzali zpátky – 3:2. Sportovně musím však uznat, že akci domácí sehráli výborně! Do konce utkání zbývalo přes dvacet minut. Kluci dál pokračovali v dobré hře, dobře se pohybovali, kombinovali a šli za vyrovnáním. Šancí jsme si do konce zápasu vytvořili ještě dostatek. Šli jsme dva na jednoho, bohužel jsme situaci řešili špatně a když už jsme překonali domácího brankáře, tak jsme trefili domácího obránce na brankové čáře…prostě i trochu smůly :-(. Domácí střídáním a ne moc rychlým rozehráváním autů, odkopů kouskovali hru a posledních šest minut se skoro nehrálo. Dost i přitvrdili a z toho pramenily někdy i zbytečné fauly zezadu, jeden z nich odnesl Jirka, který po takovém zákroku špatně spadl na rameno. Snad to nebude nic vážného a bude fit. Pan rozhodčí nenastavil ani minutu a nám se už nepodařilo alespoň vyrovnat a tak jsme dnes odešli poraženi 2:3.

Chvála trenérů domácích, že kluci hrají výborně, že je nikdo ještě takhle nepřehrál je sice prima, ale to nám body nepřinese.. (a to většina kluků je na fotbalové akademii). Na druhou stranu klukům dnes nemůžu kromě začátku utkání nic vytknout, protože dnes hráli opravdu výborně a je jen škoda, že nevyužili více šancí a prospali začátek utkání. Dnes nevyhrál lepší tým, ale určitě šťastnější :-(…

Kluky dnes musím velmi pochválit za 60 minut utkání, kdy předváděli fotbal na vysoké úrovni, skvěle kombinovali a měli dobrý pohyb, ale bohužel se zápas hraje 70 minut a ten začátek nás znovu stál body a lepší výsledek!! Kluci dnes moc chtěli a bylo na nich konečně vidět, že si zápas pořádně užívají a z toho mám největší radost, ale kdyby byli ještě tři bodíky, tak by to bylo ještě lepší :-)).

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
I dnes jsme se znovu přesvědčili, že se ještě pořád máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Střešovice 2:0 (2:0) - 14.10.2018 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš – SK Střešovice 1911   2:0 (2:0)

Hráno:      14.10.2018 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Jirka – Menďas (48' Abdi), Péťa, Ondra H., Ondra P. – Hop, Vláďa, Alf, Dan (62' Max) – Dom
  (69' Peter) – Lukáš
Branky:    Alf, Lukáš
 

V dalším kole jsme se doma utkali s týmem Střešovic. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v 9. minutě jsme aktivním presinkem donutili brankáře soupeře chytit malou domů. Ve vápně se k balónu postavili Dom s Alfem a po chytrém rozehrání Alf podstřelil zeď a poslal nás do vedení 1:0. Dál jsme byli aktivnějším týmem a chtěli jsme přidat další branky, které by nás více uklidnily. Běžela 22. minuta a přišla nejhezčí akce utkání, kdy kluci dobře zakombinovali, míč se dostal k Domovi, který dobře viděl rozběhlého Lukáše a nahrál mu balón mezi obránce. Lukáš postupoval sám na brankáře a výborně v klidu zakončil na 2:0. Po chvilce jsme přidali třetí branku, která ale správně nebyla uznaná pro náš offside. Do poločasu jsme měli ještě nějaké náznaky šancí, bohužel jsme je nedotáhli a tak první poločas skončil 2:0 pro naše kluky.

V kabině jsme klukům kladli na srdce, aby přidali více fotbalovosti a dál pracovali, ale hlavně aby se nebáli hrát. Upozornili jsme je na to, že zápas ještě není rozhodnutý… No a druhý poločas vypadal z naší strany přesně úplně naopak :-(… Kluci přestali úplně hrát, jen jsme odkopávali balóny, chyběl pohyb a nebyl nikdo, kdo by hru uklidnil a hrál. Pro mě úplně nepochopitelný zkrat od všech kluků, až na Jirku, který v brance pochytat všechny nebezpečné situace, převážně centrů ze stran… Tak jak jsme dnes odehráli druhý poločas byla velká bída a utrpení. Můžeme být rádi, že jsme nehráli proti lepšímu soupeři, který by nás za naší pasivitu potrestal.

Odehráli jsme kvalitních 25 minut z celého utkání a to nám (bohužel) i tak stačilo na vítězství. Po zápase se kluci šli omluvit všem fanouškům a rodičům, který museli na to utrpení koukat. Vše si v týdnu pořádně rozebereme a vyříkáme, aby se taková hra už nikdy neopakovala…

Za dnešek kluky pochválím za dobré pasáže v prvním poločase a hezké branky. Jinak si moc pochval nezaslouží. Doufám, že se kluci uklidní a vyšší soutěž, kterou hrají, si pořádně začnou užívat a k dobrým výsledkům přidají i dobrou hru, kterou umí zahrát.

Jen tak dál kluci, děláte nám (většinou) velkou radost!!
Znovu, i dnes jsme se přesvědčili, že se máme pořád ještě co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Vyšehrad - Libuš 3:1 (2:0) - 07.10.2018 - Starší žáci U15

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Slavoj Vyšehrad – SK Libuš   3:1 (2:0)

Hráno:      07.10.2018 10:00
Hřiště:      Krč – tráva
Sestava:   Jirka – Menďas, Ondra H., Péťa, Ondra P. – Hop (54' Max), Vláďa, Alf, Dan – Dom – Luky
Branky:    Alf (Dan)
 

V dalším kole jsme zavítali na stadión Sparty Krč, kde jsme se utkali s kluky z Vyšehradu. Soupeř se dělí s Pískem o první místo v tabulce a tak nás i dnes čekal velmi těžký zápas s výborným soupeřem. A že hrajeme proti kvalitnímu a silnému soupeři, jsme se přesvědčili hned od první minuty.

Vyšehrad byl velmi dobrý na míči, s dobrým pohybem a také i silný v osobních soubojích. Nám zase utekl začátek utkání a hned ve třetí minutě jsme dobře nezachytili útok domácích, který se jednoduše prosadili a my rázem prohrávali 0:1. Kluky jsme na vstup do utkání upozorňovali, ale i dnes, stejně jako v Písku, jsme začátek utkání prospali. Od nějaké páté minuty jsme se konečně probudili a začali také hrát fotbal. Postupně jsme vyrovnávali hru a dostávali se také do šancí. Danova střela se jen o půl metru nevešla do branky, samostatný nájezd Lukáše skončil také o kousek vedle – branky ani další šance jsme nevyužili. Domácí se také dostávali do šancí, ale ty vyloženější a jasnější jsme měli my. Soupeř měl velmi šikovné kluky na balónu, ale naši kluci o to více bojovali a hrozili jsme rychlým přechodem se kterým měl Vyšehrad velké problémy. Ve 32. minutě se nám povedlo domácí obranu rozebrat, míč se postupně dostal k Danovi, který už mohl zakončovat, ale ještě přihrál Lukášovi, který poslal balón do prázdné branky. Všichni jsme se radovali z vyrovnání, ale bohužel k údivu všech se pískal offside, který viděl jen a pouze pomezní rozhodčí, který zcela nesmyslně a nepochopitelně naší radost utnul (o offside se rozhodně nejednalo, kluci akci sehráli výborně a Lukáš si offside ještě pohlídal), že se o offside nejednalo nám potvrdili po zápase i diváci, kteří stáli na úrovni rozhodčího :-(…). No nic, chybu udělá každý – i pan rozhodčí se může někdy splést… O to více mrzí, že jsme v poslední minutě po rohovém kopu inkasovali podruhé… – na tyči jsme netrefili skákající balón, který prošel až na zadní tyč, kde stál osamocený hráč, který se nemýlil – 2:0. A tak první poločas skončil na šance 5:4 pro nás, ale bohužel 2:0 pro Vyšehrad.

V kabině jsme si řekli, že na Vyšehrad hned vlétneme, dáme jim branku a ještě zápas otočíme :-)… a málem nám to vyšlo :-). Do prvního náznaku šance se dostali domácí, ale pak jsme převzali iniciativu my a kluci začali makat a hnát se za vyrovnáním. Konečně jsme se v zápase prosadili i my, když Dan zahrával rohový kop, balón si dobře našel Alf a hlavou obloučkem přehodil brankáře na zadní tyč – 2:1. Kluci cítili velkou šanci na bodový zisk a dál předváděli dobrý fotbal. Celkově si myslím, že se hrál velmi hezký, běhavý a náročný zápas. V 62. minutě jsme měli největší šanci na vyrovnání. Po rychlé akci se míč dostal do křídla na rozběhnutého Dana, proti kterému vystoupil domácí brankář před vápno, Dan brankáře obstřelil a míč šel do opuštěné branky. Míč dohrával ve sprintu Lukáš s domácím obráncem (který byl narostlý už jako chlap). Na brankové čáře míč oba stejně dostihli a svedli souboj o to, kdo se k míči dostane o chloupek dříve. K naší smůle to byl domácí hráč a z brankové čáry míč odkopl do autu. V závěrečných minutách jsme se ještě snažili o útočení a to domácí celek využíval k rychlým brejkům a až ten třetí jim vyšel a my jsme dostali gól na 3:1. Hrálo se ještě minutku a pískal se konec.

Co k zápasu říci: kluci odehráli velmi dobrý zápas a nemají se za co stydět. Bohužel jsme znovu začali hrát až po inkasované brance a pak to honíme celý zbytek zápasu a nedohoníme. Hrajeme proti kvalitním, velmi zkušeným týmům, který nám stačí i fyzicky a pak je to samozřejmě velmi těžké otáčet zápas. I samotný trenéři Vyšehradu uznali naší kvalitu a náročné vydřené utkání. Nebudu se na nic vymlouvat co by bylo kdyby a tak… fotbal se hraje na góly a ty nám dnes dal soupeř tři a proto vyhrál. Kluky dnes musím velmi pochválit za kompaktní týmový výkon a dobrou rychlou hru. Kluci na hřišti nechali vše a zaslouží si naše velké uznání.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Ale i dnes jsme se přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se pořád chceme zlepšovat!!!

< 1 2 3 další >