Archiv článků

Filtrovat

Běchovičtí sršni - Libuš B 3:3 (2:1) - 22.10.2021 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

Běchovičtí sršni – SK Libuš B   3:3 (2:1)

Hráno:      17.10.2021 15:30
Hřiště:      Běchovice – tráva
Sestava:   Huth = Najdr – Kumsa – Fialka – Dorazil = Davizi = Konopikhin (61' Tverdyj) – Hlaveš – Waiz
  (73' Socha) – Štulík (45' Havlíček) = Pham (58' Chum)
Branky:     4' a 30' Petrouš; 39' Waiz (Davizi); 63' Havlíček (Tverdyj); 66' Hlaveš; 71' Zeman
 

V nedělním odpoledni jsme zavítali k venkovnímu zápasu proti Sršňům, čekali jsme vyrovnaný zápas, bohužel naše bohorovnost v bránění je alarmující a soupeřům dáváme branky zdarma.

Běžela čtvrtá minuta, když soupeř nakopl míč, vzadu jsme zaspali, pozdě vystoupil Abdi, trefil protihráče a z následné standardní situace protivník skóroval, i přes to, že Ondra míč vyrazil do strany, kromě Jirky nikdo nereagoval na odražený míč a jedna nula pro Sršně. Poté jsme soupeře přehrávali, ale nemohli jsme se dostat k finální přihrávce, která by dovedla hráče ke srovnání. Ve 29. minutě zahráváme standardní situaci, totožnou jako měl protivník, jen s tím rozdílem, že nikdo nebyl na své pozici při odraženém míči, dva hráči, kteří jistili prostor, udělali chybu, kterou se podařilo zachránit na půlce, kdy jsme získali míč zpátky. Přišla nepochopitelná nepřesná přihrávka na paty Kamimu, kterou vystihl soupeř a šel sám, propálil brankáře a budíček. Trochu jsme zamíchali karty, do konce půle se protivník nedostal za půlku, odměnou byla krásná finální přihrávka Kamiho na Wajsíka a ten proměnil.

V úvodu druhé půle jsme se vrhli do totálního útoku a podařilo se nám soupeře nevpustit na naší půli, stále tomu, ale chyběl klid, trochu se prostřídalo. S tím přišla změna, která pomohla k otočení zápasu, nejdříve střelu Dana dopravil dobře postavený Jára a srovnal, chvíli na to byl faulován na hranici vápna Wajsík, soupeř čekal písknutí, nic se nedělo, dobře zareagoval Hlavy a došel si pro gól. Z nula dva na tři dva pro nás, bohužel pět minut poté prohraný souboj a posunutí na rozběhnutého útočníka, který sestřelil na hranici velkého vápna našeho brankáře a do prázdné srovnal.

Poté jsme měli řadu šancí na to, abychom odjížděli s dostatečným náskokem. Pokud neproměňujeme šance, nemůžeme chtít vyhrát, netrefit třikrát prázdnou bránu není smůla, ale nemohoucnost. Soupeři stačí na nás minimum – abychom lovili míč z branky, zatímco i přes hezkou hru my své šance nedáme, hlavu vzhůru a v sobotu před polednem jedeme dál.

Plusy zapasu:
• držení míče, vytváření si šancí
• otočení z nula dva na tři dva pro nás
• hlava nahoře i za nepříznivého stavu

Mínusy zápasu:
• laciné chyby při standardní situaci
• nedůraz
• komunikace a zbrklost v koncovce

Libuš B - Újezd n/Lesy 3:1(1:1) - 09.10.2021 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš B – FK Újezd n/Lesy   3:1 (1:1)

Hráno:      09.10.2021 15:15
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Huth = Havlíček (62' Chum) – Kumsa – Fialka – Dorazil = Socha (52' Waiz) = Konopikhin -
  Mendík – Davizi – Krejčí (67' Dolejší) = Pham
Branky:     2' Vojta; 7' Krejčí (Davizi); 79' Pham (Chum); 87' Kumsa (Davizi)
 

V sobotu nás opět čekala dvě utkání staršího dorostu, tentokrát v obráceném gardu, nejdříve A – tým venku a poté B – tým doma.

Oproti posledním domácím zápasům se nám podařilo protrhnout špatnou bilanci. Po úvodní rychlé brance do naší sítě, která sice byla z postavení mimo hru, ale to se stává, jsme dobře zareagovali po rychlé akci a pěkné přihrávce Kamiho zakončoval Krejčus a připsal si druhou branku po sobě za béčko. Po vyrovnání jsme měli sice více míč na kopačkách, ale hra byla slušně řečeno jalová, spousta nepřesností a nedorazů, ze kterých mohl soupeř ohrozit naši branku. Štěstí ale přeje připraveným – po prvním poločase, který se spíše hrál od vápna k vápnu, nic záživného pro náročného fanouška.

V poločase jsme udělali drobné přeskupení a do druhé půle jsme vlétli, kombinace se zlepšila a začalo se hrát pouze na jedné půlce, protivník dlouho odolával a občas nás ohrozil rychlým protiútokem, který jsme zvládli a pokračovali v tlaku. To, že mají kluci čtyři tréninky, se projevilo hlavně v druhé polovině, kdy jsme soupeře zatlačili a vytvořili si spousty šancí. Po hezké křídelní akci agilní Bruno, který střídal Járu, krásně zatáhl míč podél lajny a Tom se před bránou nepletl. Poté jsme spálili pár šancí, ale těsně před koncem po rohu se opět dostal míč ke Kamimu, který poslal střílený centr zpátky do vápna, kde se rychle rozkoukal Abdi a nadvakrát propálil brankáře – uklidňující třetí branka.

Pochvala i za hráče, kteří šli z lavičky, hlavně Filip a Bruno, kteří hru oživili a přinesli kýženou odvahu jeden na jednoho. Bylo by dobré, aby si kluci věřili a nebáli se hrát jeden na jednoho a zkoušeli to i za cenu, že se to nepovede, zvlášť pokud jsou poblíž branky, kam útočíme. Jestliže o míč přijdu, musí být rychlá reakce na zisk od všech hráčů, ať nehoníme protivníky po celém hřišti. Poděkování i Ondrovi, který chodí fandit při zranění a žije s týmem, tedy za odměnu s praporkem, za to velký dík. Velká pochvala patří fanouškům, kteří jsou stále pozitivně naladěni a podporují tým.

Plusy zapasu:
• rychlá reakce na úvodní branku
• převzetí hry v druhé půli a otočení skóre
• kondice posledních 15 minut, kdy jsme soupeře nepustili za půlku

Mínusy zápasu:
• finální fáze
• koncentrace, zbrklost

FAAZ - Libuš B 4:4 (3:1) - 02.10.2021 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FA  Alexe Zbura – SK Libuš B   4:4 (3:1)

Hráno:      02.10.2021 10:30
Hřiště:      Zličín – UMT
Sestava:   Ďuriník = Huth – Tverdyj (70' Chum) – Fialka – Dorazil = Krejčí (45' Hlaveš) = Konopikhin
  (75' Dolejší) – Mendík – Waiz – Socha = Pham
Branky:     22' Ulyanov, 28' Ševčík, 40' Otkydach, 45' Krejčí (Waiz); 51' Hlaveš (Huth); 69' Kalina;
    80' Mendík; 90+2' Fialka (p.k. po faulu na Mendíka)
 

V sobotním dopoledni nás čekal s béčkem zápas ve stylu, jako když někam dorazíme s áčkem, ano náš dnešní soupeř je zde omylem v této soutěži. Každého přehrává, i přes zranění na obou stranách, jsme se těšili na zápas se slovy, nemáme co ztratit, pouze můžeme překvapit, a to se nám povedlo.

Pojďme od začátku tedy, první šestinu zápasu jsme ovládli, výborně jsme napadali rozehrávku soupeře a sbírali odražené míče, ale nemohli jsme se dostat do vápna k výraznějšímu ohrožení brány soupeře. Poté protivník převzal iniciativu a nám došly po nástupu síly, začali jsme kupit chyby v posouvání a soupeř nám dal postupně tři branky díky důrazu před naší brankou, naději vykřesal před přestávkou Petr Krejčí, když si naběhl na hezký pas do uličky od Filipa Waize a snížil do šatny.

V šatně jsme si něco řekli, prostřídali nějaké posty a vlétli do utkání, první změna v sestavě na křídle se hned prosadila, Ondra Huth zachytil přihrávku na vlastním vápně, vyvezl míč a předložil jej pro Fílu Hlaveše na druhém křídle, který oklamal obránce a skrz brankáře procedil na 2:3. Následovala dvacetiminutovka, kdy se válčilo mezi vápny, jeden problém kluci hasili před vápnem a Kalina nás potrestal z přímého kopu. Následně jsme prostřídali, přišel rozruch v podobě Filipa Dolejšího, který nedosáhl na přihrávku a při snaze dohrál brankáře, díky tomu možná byl otřesen, protože dvě minuty na to přihrál přímo z rozehrávky Martinu Mendíkovi, který mu to vrátil hezky na zadní a bylo to 3:4. V tu chvíli se nám vlila nová energie, najednou jsme začali lítat, hnali jsme se dopředu, proč nezkusit odvést aspoň bod, či více. To se nám povedlo až v samotném závěru – v anglickém tempu jsme vybojovali míč, který se dostal zpět k Martinovi, ten si obhodil brankáře, kterému nezbylo nic jiného než stáhnout jej za ruku k zemi. Po chvíli, kdy domácí protestovali, si vzal míč E.T. Jirka Fialka a prý s přehledem, jak chtěl – o břevno a za čáru srovnal skóre zápasu.

Závěrem bych chtěl říct, že tento bod má cenu zlata při pohledu, jak se utkání vyvíjelo a kolik šancí zůstalo v první půli zahozených. Díky hráčům, že bojovali až do konce i podpoře, která dorazila. O to víc nás můžou mrzet dvě ztráty doma s ČAFC a FA Praha, kdy jsme díky naší laxnosti ztratili body, nepřipravil nás o ně soupeř, ale my sami, protože jsme nehráli jako tým, který jsme dnes mohli vidět, kdy každý jezdil za druhého, tak by to mělo být – týden, co týden.

Plusy zapasu:
• bojovnost a vytěžení maxima z minima šancí
• převzetí hry v druhé půli a srovnání skóre
• týmový výkon a hry na maximum svých možností

Mínusy zápasu:
• propadání ve středu zálohy od 15. minuty do konce půle
• nedodržení hry po zemi
• posouvání hry a zastupování v určité fázi zápasu

Libuš B - FA Praha 4:4 (3:2) - 26.09.2021 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš B – FA Praha   4:4 (3:1)

Hráno:      26.09.2021 11:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Huth = Socha – Tverdyj – Kozák – Kutheil (58' Chum) = Konopikhin – Mendík –
  Karabynosh – Waiz – Prudký (58' Dolejší) = Pham
Branky:     3' Mendík (Pham), 10' Mendík (Pham) 36' Pham (Mendík), 70' Mendík (Pham)
 

Nedělní poledne nám přineslo utkání plné branek, je těžké vyhrávat zápasy, pokud si někteří hráči myslí, že jsou více než TÝM. Díky souběhu jsme měli omezené možnosti, navíc nás trápí zranění hráčů, nicméně úvod byl skvělý – 10. minuta a vedeme 2:0 po brankách Martina, říkáme si super. Pokračujeme dál ve hře po zemi, ale namísto toho odkup stopera, okamžitá ztráta, žádné zastoupení na stoperu a brankář zaspal. Nedostal se včas pod nohy a spolu s míčem vzal i útočníka, jasná penalta, soupeř snížil, další branka nenechala na sebe dlouho čekat. Opět místo postupné kombinace volíme dlouhý balón, ztráta a zablokování střely vedlo k rohu, kdy jeden z hráčů neměl svého chlapa, který zakončil, přestože tento prostor má mít sám stoper. Do poločasu jsme dokázali opět skórovat, kdy po hezké spolupráci dua Pham – Mendík, zakončil tentokrát Tomáš.

V poločase jsme si řekli, co bychom měli hrát a na co si dát pozor, výsledek? Odkop ze soupeřova vápna, nedodržení úkolů na postech a hráč opět sám na brankáře, to samé i čtvrtá branka. Frustrující pro naše je, že 4× se ujmeme vedení, ale konec je remíza. Nevím, jak to mají někteří hráči, ale vidět slavit soupeře remízu, jako by vyhráli champions league, je slušně řečeno k nakrknutí, ale jedné části je to fuk. Pokud si někteří hráči myslí, že jsou jejich výkony dostačující, tak tomu bohužel není, to platí i o posunu a šanci v prvním týmu, nejdříve to dokazuj zápas, co zápas, soustřeď se na sebe, nekomentuj výkony druhých, pomáhej týmu, protože jsme silní, tak jako je nejslabší náš hráč.

Druhou soutěž hrajeme, aby všichni hráči měli pravidelný rytmus po dlouhé pauze díky komplikacím z důvodu Covidu, ale ne všichni chápou svou roli v týmu, pokud chceš kritizovat jiné, začni u sebe.

Plusy zapasu:
• souhra některých hráčů
• získání zkušeností pro kluky z MD
• střelecké procitnutí Martina

Mínusy zápasu:
• předvedená hra v určité pasáži
• nedodržení hry po zemi
• nedůslednost při standardní situaci

< 1 2 další >