Bílá Hora - Libuš 1:3 (0:1) - 12.06.2022 - Starší dorost A

TJ Sokol Bílá Hora – SK Libuš   1:3 (0:1)

Hráno:      12.06.2022 10:00
Hřiště:      Bílá Hora – tráva
Sestava:   Maty – Abdi (67' Jirka F.), Kami (67' Dory), Alf, Zrzi – Tomáš (67' Michal), Naidy, Hlavi, Duby
  (79' Jirka B.) – Alex – Caltič (85' Nuru)
Branky:       11' 0:1 Duby (Alex), 61' 0:2 Duby (Zrzi), 81' 0:3 Caltič (Zrzi), 86' 1:3

Poslední venkovní zápas sezóny nás zavál na krásný areál Bílé Hory.

V zápase jsme trochu postrádali šťávu a náš výkon nebyl nejlepší. I tak jsme utkání zvládli a vezeme vítězství 3:1. Prosadil se dvakrát Duby a Caltič.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
Znovu i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě máme hodně co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

Libuš - Xaverov 10:2 (5:1) - 05.06.2022 - Starší dorost A

• zápasy

SK Libuš – SC Xaverov Horní Počernice   10:2 (5:1)

Hráno:      05.06.2022 11:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Maty – Abdi (73' Jirka F.), Kami (79' Nuru), Alf, Zrzi – Dan, Hlavi (59' Menďas), Naidy, Duby
  (45' Dory) – Alex – Caltič
Branky:       1' Alex (Hlavi), 17' Caltič (Dan), 33' vlastní, 37' Kami (p.k.), 40' Alex (Caltič), 62' Alex (Caltič),
      67' Dan (Caltič), 78' Zrzi (Dan), 89' Alex (Dan), 90' Nuru (Alex)
ŽK:              Zrzi

Ve dvacátém čtvrtém kole jsme doma přivítali pátý celek tabulky – Xaverov. Po posledních herně ne příliš nepovedených zápasech jsme kluky proházeli na postech a jasně si řekli, co chceme hrát.

Soupeř se nestačil ani moc rozkoukat a už hned první minutě inkasoval. Hlavi krásně kolmicí vysunul Alexe a ten samostatný nájezd proměnil – 1:0. Pak nám chvilku trvalo, než jsme se srovnali na středu a začali získávat druhé balóny. To se nám podařilo a byli jsme díky tomu více na balónu a v tlaku. Výměna postů nám velmi oživila kraje, kde Duby, ale především Dan měl velmi dobré náběhy a z toho pramenily naše šance. Po rychlém přenesení hry na volného Dana, si Dan dobře poradil v situaci 1 na 1 a jeho následný centr našel Caltiče – 2:0. Hosté hráli sympaticky, žádný beton, ale otevřenou partii. Nebáli se hrát a i oni párkrát zahrozili. Další naše branka padla po rychlém, chytrém dlouhém autu Zrziho, který přehodil stopery, jeden z nich před sprintujícím Caltičem v nouzi odehrál hlavou balón vedle bezmocného brankáře – 3:0.
Hned po rozehrání se soupeř díky naší ztrátě koncentrace dostal do přečíslení, které nakonec přineslo snížení na 3:1. Dnes kluci hráli v dobrém pohybu, na málo dotyků kombinovali i tam bylo dnes hodně dobrých překvapivých nahrávek, které soupeř nečekal. Velmi pěkná kombinace, do které se zapojilo osm kluků a vše na jeden dotek (11 dotyků), kdy balón zprava šel přes střed doleva a pak nazpátek i následné výborné zakončení Najdyho z vápna v brance k naší smůle neskončila, i když by si to zasloužila. Střela trefila obránce, brankář by na střelu nedosáhl. Dan dál proháněl obránce a po jeho dalším úniku nezbývalo už nic jiného, než Dana v malém vápně faulovat. Pískal se pokutový kop, který z bravurou proměnil Kami na 4:1. Poločasový výsledek stanovil po další rychlé a hezké kombinaci Alex, když mu balón na hlavu posadil Caltič – 5:1.

V druhém poločase jsme chtěli dál držet tempo zápasu a to se nám dnes podařilo. Kluci nás bavili fotbalem a zápas si užívali. V 62. minutě se po třetí prosadil Alex, kterému gratuluji k hattricku – 6:1. O pět minut později se také prosadil Dan, který si za dnešní výkon branku zasloužil – 7:1. Na obě branky nahrával Caltič. Kluci dál byli aktivní s balónem a soupeři už docházely síly. My jsme naopak měli sil dostatek. Dobře to bylo vidět v situacích, když soupeř rozehrával rohové kopy, který jsme zachytili a v následném brejku šli ve sprintu do přečíslení 5 na 1. Padla z toho osmá naše branka, kterou dal Zrzi (Caltič mu týmově balón pustil, jinak mohl dávat branku už on), když mu do prázdné nahrával Dan – 8:1.
Po našich chybičkách v obraně, kdy jsme špatně rozehráli a pak i zbytečně faulovali za vápnem, se nádherně z trestného kopu trefil hostující hráč. Maty si na balón sáhl, ale bylo moc krásně trefené – 8:2. Poslední slovo jsme měli ale my a to hned dvakrát. Nejdříve se po přihrávce Dana opět prosadil Alex, který zaznamenal 30. branku v soutěži – 9:2! V poslední minutě se poprvé v A týmu prosadil Nuru, který dobře dohrál střelu Alexe a tím zaokrouhlil náš dnešní účet na 10:2. Nurovi k premiérové trefě gratuluji!!

Dnes musím kluky velmi pochválit, protože opět hráli fotbal, který po nich chceme, aby hráli. Byla radost na ně dnes koukat a myslím si, že jsme si dnes zápas všichni užili!
Malá kaňka jsou dvě inkasované branky, které si soupeř ale za svou aktivitu zasloužil.

Ale i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě stále máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!

D. Chabry - Libuš 0:1 (0:1) - 29.05.2022 - Starší dorost A

• zápasy

SK Dolní Chabry – SK Libuš   0:1 (0:1)

Hráno:      29.05.2022 14:00
Hřiště:      Dolní Chabry – tráva
Sestava:   Maty – Michal, Kami (66' Jirka F.), Alf, Zrzi – Caltič (66' Tomáš), Beny (46' Naidy), Menďas
  (85' Abdi), Hlavi (85' Jirka B.) – Alex – Dan
Branky:         40' Menďas (Alex)
ŽK:             77' Michal

Po čtyřech dnech od vítězství ve finále poháru nás čekal venkovní zápas v Dolních Chabrech. K zápasu toho nejde moc psát, protože oslavy byly asi dlouhé a divoké a na našem výkonu to bylo hodně vidět…

Opět jsme se vrátili ke hře do hlubokého obranného bloku, kdy jsme si balón posouvali zprava doleva. Bohužel bez nějakého překvapivého prostrčení, vše stereotypně, ve špatném, pomalém pohybu. Veškeré centry končily na stoperech domácích, žádné zakončení. Zápasu nepomohla ani dvacátá minuta, kdy Dan dostal balón za obránce a postupoval sám na brankáře, jenže domácí stoper uklouzl a Dana podrazil. Správně viděl červenou kartu, ale to nám hru spíše více zkomplikovalo. Ve čtyřicáté minutě tvrdě vystřelil za vápnem Alex, odražený balón dobře dohrál Menďas a poslal nás do vedení 1:0. V následné minutě se opět Menďas dostal za záda obránců, ale místo střely si dal balón dalším dotykem a ten mu odskočil od nohy.

Druhý poločas probíhal ve stejném scénáři. Když už jsme se dostali do zakončení, tak to bylo zbrklé a nepřesné. Trochu kreativity nám přinesl Naidy, který několikrát vymyslel průnikovku mezi obránce. Z jedné z nich byl ve vápně faulovám Dan a my měli možnost kopat pokutový kop, ke kterému se postavil Alf, balón namířil vedle a nad domácí branku..

Zápas skončil naším hubeným vítězstvím 1:0.
Než výsledek, tak mě spíše mrzí naše hra, na kterou se nedalo vůbec koukat.

Hřiště:      Štěrboholy – tráva
Sestava:   Maty – Michal (85' Jirka F.), Kami, Alf, Zrzi (85' Abdi) – Caltič (85' Koza), Beny, Hlavi
  (60' Naidy), Duby (70' Dory) – Alex (70' Tomáš) – Dan
Branky:        21' Hlavi (Dan), 65' Caltič (Duby), 82' Menďas (Caltič)
ŽK:              37' Kami, 40' Alf, 64' Alex

Středeční večer a finále poháru, kde nám byl soupeř FC Zličín.

Do utkání jsme vstupovali jako velký favorit, ale moc dobře jsme věděli, že nás dnes nečeká vůbec lehký zápas! Na rozdíl od soutěže, je pohár o jednom utkání a to je vždy velmi ošidné. Bylo jasné, že soupeř bude velmi namotivovaný a na hřišti nechá všechno. Chtěli jsme si zápas užít a poctivě odmakat!
Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a dát soupeři brzy branky, aby jsme nabourali jejich psychiku a odhodlání.

Zápas začal naší aktivitou, kdy jsme se museli dostávat do obranného bloku. Chtěli jsme rozbíhat lajny a využívat šíři hřiště (menší rozměry hrací plochy nám moc nepomohly, ale hřiště je pro oba týmy stejné). Po dlouhém autu Zrziho si našel dobře balón Dan, ale k naší smůle střela, která šla do odkrytého rohu branky a skončila by gólem, trefila otočeného Caltiče a od něj se míč odrazil od branky. Po chvilce dostal Caltič balón za obranu a ze strany šel na branku, rozhodl se vystřelit na zadní tyč. Střela se otřela o tyč ven. Další Caltičovu střelu chytl brankář. Zličín podnikal ze zatažené obrany rychlé brejky, které jsme někdy zachytávali až před vápnem, nebo jsme nechali i soupeře zakončit. I jejich střely šly vedle.
Běžela dvacátá minuta a v ní naše radost. Duby se chytře na lajně zbavil svého obránce, ve sprintu šel k vápnu, kde přihrál Danovi, který nabil za vápno Hlavimu a ten se krásně levou trefil – 1:0. Moc hezká akce! Dostali jsme se do vedení a myslel jsem si, že houževnatého soupeře dorazíme dalšími brankami. Bohužel po brance na kluky spadla tíha okamžiku a úplně jsme vypadli z tempa. Najednou jsme vše řešili jednoduše, hlavně neudělat chybu… – přesně opak, co po klucích chceme, aby hráli! Nebát se kombinovat a místo odkopu se snažit rozehrát konstruktivně. Zličín začal více zlobit a byl čím dál více nebezpečný. Několikrát jsme chytali útočníky na poslední chvíli a to za cenu faulů a žlutých karet! Vůbec jsme na sebe nemluvili a nechávali volné hráče a prostory. Do poločasu jsme drželi jedno brankové vedení a šli jsme do kabin.

O přestávce jsme se snažili kluky uklidnit, bylo vidět, že jsou hodně nervózní. Začít opět hrát naší hru a sebevědomě si na hřišti dovolit věci, které normálně kluci dělají.
Druhý poločas začal šancí Dana, který v dobré pozici nedal a pak opět přišla naše křeč. Zličín převzal aktivitu a začal nám velmi přitápět. Pasáž hry, kdy nás několika skvělými zákroky držel Maty v naší brance! Předváděl své umění a soupeře přiváděl k šílenství! Za celou sezónu neměl tolik práce, jako v dnešním zápase! To, že je výborný brankář, my ovšem všichni víme!!

Nicméně jsme si hodně naší pasivitou koledovali a trest přišel v 61. minutě po rohovém kopu se prosadil soupeřův narostlý stoper – 1:1. Trochu jsme prostřídali, kluky vyměnili na postech a šli dál bojovat. V euforii měl Zličín ještě jednu velkou šanci, kterou opět Maty kryl a pak jsme se opět vrátili do hry. Po obdržené brance, jako by nervozita z kluků spadla. Určitě tomu pomohlo i vystřídání, kdy se kluci dobře dostali do zápasu. V 65. minutě jsme se po kombinaci dostali Dubym ke střele, kterou brankář vyrazil před Caltiče, který vrátil balón do prázdné branky – 2:1. Když jsem viděl euforii a radost kluků, jak branku slaví, tak už jsme o vítězi nepochyboval! Ale vyhráno ještě nebylo, hrál se otevřený fotbal a začalo se i hrát dost tvrdě, ale to k finále staršího dorostu patří! Žádné záludnosti, ale hodně tvrdě! V 85. minutě po sérii Dorym vyhraných soubojů před soupeřovým vápnem, se po Caltičově přihrávce krásnou střelou prosadil Menďas na 3:1 a už jsme všichni věděli, že Double je velmi blízko!!
Zápas jsme dohráli velmi dobře a soupeři jsme už žádnou velkou šanci nedovolili. Konečný hvizd pana rozhodčího odšpuntoval naší radost a my po přeboru Prahy vyhráli i pohár!!!

Krásné okamžiky vidět „dospělé“ kluky slavit jako malé děti! DNEŠNÍ VEČER PATŘÍ NÁM!!!

Přes soupeřem musím smeknou klobouk, protože nám dnes byl více než vyrovnaným soupeřem a odehrál velmi dobrý zápas, kdy nás chvílemi i přehrával.
V neposlední řadě musím poděkovat všem našim fanouškům, kteří na zápas dorazili a celé utkání nás velmi hlasitě povzbuzovali.
Kluci zvládli zápas především díky VÁM!!! MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!!!

Od nás to dnes nebylo moc povedené utkání, řekl bych, že i nejhorší výkon v sezóně. Kluci si zápas moc nechali vstoupit do hlavy a byli zbytečně nervózní pod vidinou úspěchu. Výkon sportovce je z velké části o hlavě a dnes jsme toho byli svědkem. Místo, aby si zápas užili, tak ho protrpěli.., ale týmovou silou dokráčeli k vítězství a historie se ptát nebude!!!

Klukům gratuluji k DOUBLE a večer to určitě bude divoká jízda!!!