Archiv článků

Filtrovat

Dukla JM - Libuš B 1:4 (0:2) - 11.06.2022 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Dukla JM – SK Libuš B   1:4 (0:2)

Hráno:      11.06.2022 13:00
Hřiště:        Mikulova – UMT
Sestava:   Ďurinik – Fialka, Borovička, Kumsa – Socha (63'Myrzabekov), Pelant, Waiz, Holička (56'Huth),
  Dorazil – Pham, Krejčí (56'Tverdyj)
Branky:     17' 0:1 Pham (Pelant), 26' 0:2 Krejčí (Pelant), 48' 0:3 Dorazil (Pham), 60' 0:4 Pelant (Socha),
     87' 1:4 Sanni
 

Za úporného vedra jsme nastoupili na umělé trávě proti domácí Dukle, oproti minulému zápasu jsme provedli nějaké změny, což bylo znát zvláště na určitém postu.

Od úvodu jsme domácí k ničemu moc nepouštěli, a naopak jsme přecházeli do rychlých protiútoků, ale ne vždy se zakončením, jak bychom si představovali. Po jedné hezké akci Ondra prostrčil míč na Toma a ten raději doběhl s míčem až za brankovou čáru – pro jistotu. O chvíli si to Ondra zopakoval, jen adresát se změnil. Petr krásně pomocí zadní tyče dal na dva nula. Během zbytku poločasu jsme si vytvořili ještě nějaké šance, ale nechali jsme je ležet ladem, na druhé straně nás podržel Maty.

Do druhé půle jsme vlétly jako uragán a rozhodli rychle zápas po jedné z akcí naservíroval Tomáš míč na zadní, kde se zjevil Vojta a hlavou zvýšil na tři nula, poté jsme opět spálili nějaké šance, stejně i protivník. Po další křídelní akci Mišák prošel po lajně a vyřešil finále, dle přestav všech, Ondrovi stačilo nastavit nohu a bylo vymalováno.

Poté jsme definitivně prostřídali, tím naše hra upadla a zbytek utkání se dohrával z povinnosti, pro některé hráče ročníku 2003 to byl poslední zápas v dorostu, tímto bychom klukům rádi poděkovali za jejich přínos týmu a někdy se třeba uvidíme v nejvyšší kategorii. Pochvala i Filipovi, který dnes potlačil své ego a hrál týmově, kdy byl velice platný v mezihře a vytvářel klukům šance. To samé i obrana, která již byla v lepší formě než předchozí zápas, zřejmě správná hladinka.

Za týden nás čeká poslední utkání, ve kterém už o nic nejde, druhé místo jsme si už zajistili, oproti podzimu je to posun o jedno výš, zlepšili jsme během jara více obranu, i směrem dopředu jsme byli aktivnější, navíc spousta kluků z béčka si řekla o své šance v prvním týmu, je vidět, že tvrdá práce i ovoce v některých případech přináší.

Stodůlky - Libuš B 4:2 (1:1) - 04.06.2022 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

TJ Sokol Stodůlky – SK Libuš B   4:2 (1:1)

Hráno:        04.06.2022 12:00
Hřiště:        Stodůlky – tráva
Sestava:   Huth – Fialka, Borovička, Kumsa – Štulík (45. Holička), Davizi, Mendík, Dorazil – Calta -
  Pham, Chum
Branky:      30' 0:1 Davizi (Mendík), 44' 1:1 Hřebejk, 51' 2:1 Hřebejk, 68' 3:1 Duchoň, 79' 3:2 Fialka
     (Dorazil), 87' 4:2 Hřebejk
 

Do utkání jsme vstupovali s nadějí, že bychom mohli pozlobit ještě první celek a dostat ho pod tlak. Jenže utkání jsme nezvládli z více faktorů.

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně, měli jsme i možnosti k zakončení, ale bohužel bez gólové radosti. Ve dvacáté minutě se uvolnil Tomáš a mohl jít sám na brankáře, jenže přišel faul zezadu, kupodivu pro nás se nic nepískalo, jasná karta pro domácího hráče plus penalta, odnesli jsme si z toho jenom šrám na noze, to byl jeden z faktorů – rozhodčí v podobě domácího trenéra – rozhodčí nedorazil. Kluci se dále soustředili, byli jsme aktivnější, po dalším výpadu se dostal agilní Šimon do zakončení, ale brankář úřadoval. Po odkopu od brány jsme rychle vybojovali míč, po rychlé kombinaci se dostal míč k Martinovi, který se uvolnil a byl faulován opět posledním hráčem na hranici vápna, trestný kop využil krásnou střelou Kami a vedli jsme o gól, ale hráč domácích bez karty k nepochopení.

Po další sérii pokusů o útok jsme se dostali k rohu, kde jsme dobře zakončili, ještě lépe domácí brankář vyrazil – na vápno, kde stál Marťas a napálil míč zpátky mezi tyče, ale opět brankář vyrazil střelu, kterou doklepl přes bránícího hráče Brnuno do brány, regulérní gól nám nebyl uznán. Z následujícího odkopu jsme propadli v obraně, chyběla komunikace, Ondra vyběhl na půl plynu a poté místo po míči skočil po útočníkovi, penalta a správně měla být červená, neřekli bychom nic. V tento moment na červené 2:1 pro domácí, ve skutečnosti nic. Z následující penalty, která byla špatně kopnutá – Ondrovi proklouzla pod tělem a bylo srovnáno.

V půli jsme si řekli, jak budeme hrát, kde přidat, výsledek byl nádherný gól domácího hráče z 35 metrů, kde přehodil Ondru s dálky při našem rádoby presinku, kdybychom měli za koho střídat, tak pošlu do kabin 4 hráče ve dvacáté minutě, ale pracujeme s tím, co je! Po inkasovaném gólu jsme soupeře zatlačili před jeho branku, ale přišel odkop, Jirka podskočil míč a Boro hasil situaci čistým skluzem, který byl na hranici vápna oceněn červenou kartou, protože si domácí řekl o sošku Oskara, z následující standardní situace jsme inkasovali další gól. Dalších 20 minut jsme hráli jako o život – po jedné z akcí se nám podařilo snížit, v ostatních příležitostech domácí zachránil čaroděj v bráně.

Na konci, kdy jsme hráli vabank, jsme ještě jednou inkasovali, to se stát může. Faktor jedna posuzování situací náhradního rozhodčího, kde se můžeme cítit poškození, druhá věc přístup některých hráčů – životospráva – více nemá cenu se o tom bavit, poslední faktor, kdyby hráči hráli po celý zápas v tempu, jako v oslabení, s lepší koncovkou, nebylo se o čem bavit i v této sestavě a bez střídání.

Poučit se z tohoto nezdaru, někdy drobná facka prospěje více než hladká výhra, abychom se vrátili zpět na zemi.

Újezd n/Lesy - Libuš B 2:8 (0:5) - 22.05.2022 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

FK Újezd n/Lesy – SK Libuš B   2:8 (0:5)

Hráno:         22.05.2022 13:00
Hřiště:        Újezd – tráva
Sestava:   Huth – Fialka, Borovička, Kumsa – Štulík (54' Socha), Najdr (54' Chum), Holička, Dorazil -
  Mendík, Pham, Hlaveš (54' Myrzabekov)
Branky:      19' 0:1 Mendík (Holička), 22' 0:2 Dorazil, 29' 0:3 Dorazil (Hlaveš), 32' 0:4 Pham (Mendík),
      44' 0:5 Kumsa (Najdr), 54' 1:5 Deutsch (p.k.), 60' 1:6 Pham (Socha), 70' 2:6 Vojta,
      86' 2:7 Myrzabekov (Kumsa), 89' 2:8 Dorazil (Pham)
 

V neděli po poledni jsme zavítali na východ Prahy, kde sídlí místní FK Újezd v krásném komplexu, proto možná padaly i hezké branky během zápasu.
Do zápasu jsme vkročili dobře, vytvořili si pár šancí, ale bez většího tlaku v zakončení, tak nás mohli domácí potrestat dvakrát, jednou nás zachránil Huťas v bráně a pak Boro vyhlavičkoval tečovanou ránu, která by skončila gólem. Tento moment nás nakopl nebo spíše probudil některé hráče z diskotéky a začaly padat pěkné branky, po rychlém přechodu do útoku narýsoval mezi stopery pěknou přihrávku Ondra, kde si míč ideálně převzal Marťas a nedal vyběhnutému brankáři šanci, hned na to jsme mohli dát dvě branky po rohu, ale nic z toho. Běžela třicátá minuta a na naší půlce vypíchl míč Dory, neváhal a namířil si to po lajně směrem k vápnu, když se ho kus před vápnem snažil zastavit protihráč, tak napřáhl z 25 metrů a krásně na přední tyč kousek od šibenice. Po dalším útoku byl faulován Hlavy, Najdy rozehrál, jak jsme si přáli na Fílu a ten poslal střílený centr do vápna, kde si dlouhé nohy Doryho našli míč a bylo to tři nula, opařeného soupeře dorazil chvíli na to Tom, kdy po prostrčení si poradil opět se vším a podél padajícího brankáře dal další hezkou branku. Do poločasu jsme si na hřišti dělali, co jsme chtěli, důkazem byla i další akce, kdy si na lajně vyměnili pozice Honza s Abdi, který si naběhl do vápna a uklidil od něj střílenou přihrávku patou do brány.

V půli jsme si řekli, že nepolevíme a užijeme si zápas, nevíme proč, ale když toto řekneme, tak to vždy stojí za prd a důkazem byl vstup do druhé půle. Abdi se zbytečně zbavil míče odkopem, i když jsme mohli hrát konstruktivně, následoval aut, pomalé převzetí protihráčů a Boro byl později v souboji = penalta, ta domácí nakopla k výkonu, kdy přidali ještě jednu branku, naši na sebe koukali, jako by jim ulétly včely, naštěstí se z toho oklepali a důstojně dohráli zápas, kdy i druhý poločas vyhráli po brankách Toma, který dostal krásnou přihrávku od Michala z lajny, zbavil se protihráče a zakončil nechytatelnou střelou za záda domácího brankáře. Poté vyslal Abdi přihrávkou Nura do křídla, který se přešlápnutím ala CR7 zbavil protivníka a vypálil na vzdálenou tyč téměř do šibenice za bezmocného brankáře. V poslední minutě základní hrací doby jsme se dostali ještě do tlaku, kdy domácí podržel gólman, ale série našich střel, která byla blokována se nakonec po neúspěšných nůžkách Nura a přihrávce Toma dostala k Dorymu, který propálil vše, co bylo v cestě a završil tím svůj první hattrick ve starším dorostu.

Gratulace klukům k vítězství, ale pozor na hluché pasáže v našem podání, které se můžou jindy vymstít, stále je o co hrát.

Libuš - FAAZ 1:0 (0:0) - 15.05.2022 - Starší dorost B

  • mistrovská utkání
  • zápasy

SK Libuš B – FA  Alexe Zbu­ra   1:0 (0:0)

Hráno:        15.05.2022 16:30
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:   Ďurinik – Fialka, Borovička, Kumsa – Štulík (45' Huth), Mendík, Pelant, Dorazil – Socha
  (82'Tverdyj), Pham, Chum (18' Myrzabekov, 55' Karabynosh)
Branky:      78' Karabynosh (Pham)
 

V nedělním poledni k nám zavítal první celek tabulky, který na jaře drtí soupeře a ve čtyřech zápasech dal 46 branek, i tak byl vidět respekt k našim hráčům v podobě maximálního posílení, o to více máme radost ze zápasu.

Od první minuty jsme mohli pozorovat maximální nasazení z naší strany, kdy jsme chtěli soupeře presovat vysoko a nedovolit vůbec jeho hru, ze začátku se nám to dařilo, poté jsme měli i hlušší pasáže, kdy jsme se zatáhli a soupeř toho využíval, ale do ničeho vážnějšího jsme ho až na jednu šanci nepustili v každém poločase. V sestavě jsme dali přednost hráčům, kteří jsou schopni si plnit důkladně svou roli a hrát jeden za druhého, což nám vycházelo. První střídání jsme měli brzo, kdy na Bruna hrál nejlepší střelec soutěže, tak po osmnácti minutách na něj nastoupil Nuru, aby mu udělal příjemný den a vyšlo to. Protivníkovi nechutnala naše hra, kdy jsme byli v rámci pravidel důrazní a díky tomu získali spoustu odražených míčů. Do šancí jsme se dostali, ale stejně jako druhá strana, to bylo jalové. Bylo vidět, že nám chyběl hráč, který je schopný poslat míč přesně do míst, kam je potřeba, protože jsme získali možnost několika rohů včetně rozehrávek před vápnem, ale exekutor chyběl a vyčkával na svou roli, až se protivník unaví a za něj to odběhají jiní.

V půli došlo k prostřídání, kdy odešel Vojta, který byl po nemoci, jeho důraz a čtení hry nám v druhé půli místy chyběl, přesto jsme si s tím poradili. V 55. minutě nastoupil hrdina dnešního utkání Žéňa, na začátku překvapen, že nehraje od úvodu, ale pak se ukázal, k první rozehrávce standardní situace se nedostal, exekuci nechal na parťákovi a byl z toho brejk, druhou situaci po faulu brankáře na Toma si nenechal již vzít a krásně zavěsil na přední tyč. Od této chvíle utkání nabralo ještě více na obrátkách, byli jsme pod velkým tlakem, jednu šanci jsme vykopávali z brankové čáry poté, co už byl překonán Maty, poté nás podržel, když tečovanou střelu posunul na tyč.
My jsme naopak mohli utkání rozhodnout z brejku, ale již nám chyběla přesnost a větší podpora směrem dopředu. Pro nezaujatého diváka to mohla být nuda, protože chyběla zakončení, technické dovednosti jednotlivců a krásné akce. Na druhou stranu kluci jsou skoro chlapy a odehrát utkání, ve kterém zahrají až na pár chyb výborně po taktické stránce, je také zapotřebí.

Do budoucna, a hlavně příští sezónu se nám to bude hodit, navíc porazit první celek s béčkem je super pocit pro spoustu našich hráčů, kteří na hřišti nechali všechno, poděkování fanouškům za dobrou atmosféru. Díky všem, teď jen doufat, že soupeř dvakrát zaváhá a my poté zvládneme vše na výbornou.

< 1 2 3 4 5 další >