Libuš - Motorlet 1:0 (0:0) - 23.09.2018 - Starší žáci U15

Články > Starší žáci U15 > Libuš - Motorlet 1:0 (0:0)  |  23.09.2018

SK Libuš – SK Motorlet Praha   1:0 (0:0)

Hráno:      23.09.2018 11:00
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Albert – Menďas, Péťa, Ondra H., Ondra P. – Hop (50' Péťa), Alf, Vláďa, Dan – Dom – Luky
Branky:    Dan (Luky)
 

Čtvrté kolo a my jsme konečně měli pohromadě naší ofenzivu, bohužel se nám ale rozpadla celá obrana (David, Jirka, Abdi) a řešili jsme velký problém s brankářem. K tomu ještě po horečkách hrál Hop, který ale nechtěl kluky nechal na holičkách a přišel odehrát na co mu síly stačily.

A tak dostali příležitost kluci, který ještě od začátku nešli a musím je pochválit, nezahráli vůbec špatně. Do branky jsme dali Alberta (05), který s fotbalem teprve začíná (hraje fotbal čtyři měsíce) a oni on si nevedl vůbec špatně. Několikrát kluky v brance podržel.

A tak dnešní úkol zněl jasně, hrát co nejvíce na naší útočné polovině a soupeře nepouštět vůbec do zakončení. Začátek utkání a my jsme začali náporem, kýženou branku jsme nedali a těžiště hry se přesunulo k nám do obranné poloviny, kde naše chyby, které pramenily z naší pomalé hry s míčem dávaly šance soupeři. Tady se nejvíce projevila ztráta Davida v brance, který je schopen hrát oběma nohama a klukům tím velmi při rozehrávce pomoci, bohužel Alberta jsme to pořádně ještě nenaučili a tak kluci raději vymýšleli jiné varianty a tím přicházely naše chyby. I my jsme měli nějaké šance, ale jak už bývá smutnou tradicí, tak jsme je nevyužili. Na druhou stranu nám dělal velký problém pohyb soupeře, který byl živější a také si vytvořil šance, které stejně jako my nevyužil a tak první poločas skončil bez branek.

V kabině jsme kluky nabádali, aby měli v zakončení více klidu a nebyli zbrklí. Druhý poločas byl stejně bojovný jako první a bylo jasné, že kdo dá branku, tak bude k vítězství velmi blízko. Hra se odehrávala spíše na naší útočné polovině, ale soupeř velmi hrozil z brejků. Hra plynula a i přibývalo nervozity v ochozech, kam i dnes přišlo přes 100 diváků, což je velmi pěkná návštěva. Zbývala jedna minuta do konce utkání a nám se povedla rychlá akce, kdy Luky postupoval sám na brankáře a ještě nesobecky posunul balón na Dana, který měl lehkou práci dopravit míč do prázdné branky a my jsme šli do vedení 1:0. Po chvilce zápas skončil a my se radovali z druhé domácí výhry.

Dnes to byl hodně vyrovnaný zápas, kdy mohli vyhrát obě mužstva. Myslím si, že jsme o tu jednu branku byli lepším týmem my, ale rozhodně jsme měli i více štěstí. Jsem velmi rád, že dnes kluci makali a bojovali až do konce utkání a odměnou jim je vítězství a důležité tři body. Další velmi těžký zápas a zkušenosti, které nás zase posunou. Více bojovností než fotbalovostí dnes kluci zápas zvládli. Věřím, že z nás odpadne nervozita, kluci si zvyknou na tempo a tvrdost, které se v soutěži hraje a přijde i větší fotbalovost.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Znovu i dnes jsme se přesvědčili, že se máme ještě pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš