Libuš - Podolí B 2:3 (0:0) - 07.09.2019 - Mladší žáci

Články > Mladší žáci > Libuš - Podolí B 2:3 (0:0)  |  07.09.2019

SK Libuš – AFK Slavoj Podolí B   2:3 (0:0)

Hráno:      07.09.2019 15:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Pavel (Kuba H.) – Tomáš, Jakub S. – Dan, Jarda, Vašek – Matěj, Vláďa – Ondřej, Martin,
  Tommy, Robert, Tadeáš, Matyáš
Branky:    46' Tommy (1:1), 66' Vláďa (2:2) – 39' 0:1, 61' 1:2, 70' 2:3
 

V prvním utkání nové sezóny jsme na domácím trávníku přivítali tým AFK Podolí U12. Pro řadu kluků přechod do mladších žáků znamená velkou změnu v podobě mnohem větší hrací plochy a většího počtu hráčů na hřišti, než na které byli dosud zvyklí z přípravkářských kategorií, a tak jsme byli všichni plni očekávání, jak se našemu novému týmu bude na velkém hřišti a v novém rozestavení dařit.

Začali jsme aktivně, přitlačili soupeře na jeho polovinu, podařilo se nám několik nadějných průniků po stranách hřiště, ale z územní převahy jsme bohužel gól nevytěžili, vždy nám scházel poslední krok, kdy buď naše finální přihrávka nenašla adresáta, nebo ji případně zablokoval soupeř. A když už se nám podařilo vystřelit, vše pochytal pozorný soupeřův brankář. Zhruba v polovině první půle se začal osmělovat i soupeř a podnikl několik útočných akcí, ale i naše obrana, případně Pavel v naší brance, dokázali vše vyřešit. Na poločasovou přestávku tak oba týmy odcházeli za bezbrankového sta­vu.

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru a i branky. První bohužel padla do naší sítě, když soupeřův nejmenší, ale nejlepší hráč na hřišti dobře vystřelil, Kuba, který v druhé půli nahradil v naší brance Pavla, stačil střelu vyrazit, ale obrana nepohlídala dorážku a dobíhající útočník pohodlně doklepl míč do naší sítě – 0:1. Nám se podařilo vyrovnat asi po 5 minutách, když Jarda pěknou průnikovou přihrávkou poslal do sóla Tommyho a ten přehodil vybíhajícího soupeřova gólmana – 1:1. Za vyrovnaného stavu jsme následně zazmatkovali v obraně, vracející se Jarda zbytečně zahrál před naší brankou rukou, a tak jsme soupeři nabídli penaltu. Tu však soupeř neproměnil, protože ji napálil přímo do brankáře Kuby a z dorážky hosté trefili jen tyč naší branky! Nicméně přišel rohový kop a centr do našeho brankoviště, který se obráncům, ani vybíhajícímu Kubovi nepovedlo zasáhnout a soupeřův útočník zavírající zadní tyč opět pohodlně doklepl míč do naší branky – 1:2. I podruhé se nám však podařilo vyrovnat, když asi 5 minut před koncem utkání Vašek chytře vysunul nabíhajícího Vláďu a ten svůj samostatný únik proměnil střelou mezi nohama vybíhajícího hostujícího brankáře – 2:2. Rozhodnutí mohlo přijít 2 minuty před koncem, kdy Vláďa dobře prošel po pravé straně, krásnou přihrávkou před brankou soupeře našel volného Dana, ale ten z prvního doteku poslal míč těsně vedle tyče za výborně chytajícím, ale v tuto chvíli již překonaným, hostujícím gólmanem…

Když už se zdálo, že utkání skončí asi zaslouženou remízou, přišla poslední minuta zápasu a soupeřův poslední rohový kop. Ten naše obrana sice odvrátila na hranici brankového území, ale nikým neatakovaný soupeřův hráč poslal míč padáčkem zpět na naší branku a ten se bohužel zastavil až v síti naší branky – 2:3.

Porážka možná trochu krutá, ale i takové fotbal přináší. Soupeř byl šikovný s míčem, ale i kluci se snažili, bojovali a předvedli v zápase pěkné akce. Utkání ale i ukázalo, že je pořád co zlepšovat. Nicméně jsme teprve na začátku a fotbal se pořád učíme. A až se trochu uklidníme při práci s míčem a zpřesníme hlavně ve finální fázi, bude to jen lepší.

Takže i když to tentokrát výsledkově nevyšlo, netřeba věšet hlavu, jedeme dál, určitě je na čem stavět.


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš