Libuš - FAAZ 1:0 (0:0) - 12.09.2020 - Mladší dorost A

Články > Mladší dorost A > Libuš - FAAZ 1:0 (0:0)  |  12.09.2020

SK Libuš – FA Alexe Zbura   1:0 (0:0)

Hráno:      12.09.2020 14:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Jirka – Petr, Abdi, Alf, Ondra P. – Hop (Nusky), Honza, Filip, Tomáš (Jirka) – Alex – Dan
Branky:   55' Filip (Alex)
 

Po roce domácí zápas a hned utkání podzimu, proti velmi silnému celku FAAZ. S pokorou a úctou ke všem týmům v naší soutěži, nás čekal nejsilnější celek a my se na něj dobře připravili. Kluky jsme připravovali na styl hry soupeře a musím s radostí říci, že to kluci velmi dobře pochopili. K tomu jsme zvolili velmi fyzicky náročný způsob, kterým jsme se chtěli prezentovat my. Kluci jsou na soutěž velmi dobře připraveni po fyzické stránce a tak jsme chtěli, aby soupeře celý zápas celoplošně napadali a nenechali ho vůbec hrát.

Hned od začátku kluci plnili, co jsme si řekli a po našem dobrém napadání šel Dan v šesté minutě z úhlu sám na brankáře, jeho střela skončila k naší smůle na tyči. Soupeř neměl na nic čas, kluci se dobře zdvojovali a odebírali soupeři míče. Snažili jsme se rychle jít do zakončení. Po naší standardce šel Abdi ve vápně do hlavičky, v souboji byl dříve než hostující brankář a balón před ním odehrál (bohužel míč šel kousek vedle branky), brankář Abdiho dohrál a měla se pískat jasná penalta. Bohužel nepískala. Po diskuzi, mi pan rozhodčí řekl, že udělal chybu a měl penaltu odpískat. Bohužel těch chyb bylo dnes více a to na obě strany, ale na druhou stranu, kdo chyby nedělá a zápas měl opravdu velký náboj a rychlost. I soupeř se mohl cítit poškozený, když snad jedinou jeho střelu v zápase na branku a to z přímého kopu z půlky, zahrával velmi dobře hráč, který balón poslal, tak jak se má, na zadní tyč. Bohužel pro soupeře a štěstí pro nás, stál útočník celou dobu v offsidu a když letěl balón na branku, tak pohybem (naznačením), aniž by tečoval balón zasáhl do hry! Jirka v brance reagoval na jeho pohyb a tak míč skončil v naší brance. Ale zcela správně se pískal offside. Kluci dál poctivě makali a tak první poločas za naší převahy skončil 0:0. Jedinou černou kaňkou v dnešním zápase je zranění soupeřova hráče, který v souboji nešťastně upadl a asi si zlomil klíční kost :-(. Všichni mu přejeme brzké uzdravení!!!

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, jako ten první. Dál jsme zachytávali soupeřovi náběhy, napadali a o trochu více jsme se tlačili do zakončení. První branka přišla v 55. minutě, kdy po dobré kombinaci jsme vyřešili dobře situaci ve vápně a po Alexově přihrávce se trefil Filip 1:0!! I po vstřelené brance jsme dál pokračovali v aktivní hře a chodili do otevřené obrany. Bohužel jsme dobře neřešili finální přihrávku a i zakončení. Když už jsme překonali brankáře, tak za něj zaskočili obránci. Těch brejků bylo hodně a my jsme mohli pojistit náš náskok. Několikrát naše brejky přerušili faulem obránci, který už měli žlutou kartu a mohou být rádi, že zápas vůbec dohráli. Poté předvedl výborný zákrok hostující brankář, když skvěle chytit Alfův přímý kop. Žádná branka už v zápase nepadla a my slavíme zcela zasloužené vítězství 1:0!

Celý zápas se hrál ve velkém nasazení a velkém tempu a jsem velmi rád, že kluci dokázali celoplošně napadat soupeře celý zápas! A co mi dělá ještě větší radost, že jsme byli i fotbalovějším týmem!! Je jen velká škoda, že jsme dali pouze jednu branku, protože šancí jsme měli opravdu hodně…

Všechny kluky dnes musím velmi pochválit za předvedený výkon! Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!! Nezapomínejte, že se máme stále co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš