Zbraslav - Libuš 1:3 (0:0) - 08.05.2022 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Zbraslav - Libuš 1:3 (0:0)  |  08.05.2022


SK Zbraslav – SK Libuš   1:3 (0:0)

Hráno:      08.05.2022 17:00
Hřiště:       Zbraslav – tráva
Sestava:   Kořínek – Sobotka, Čížek Šupina, Růžička Fil. – Stuchlík (72' Holub), Šenk, Ivančo – Nekola
  (75' Lebl), Havlák (95' Růžička Fr.), Klimeš (85' Brettschneider)
Branky:     47' 0:1 Šenk, 52' 1:1, 74' 1:2 Nekola, 84' 1:3 Lebl
    v 67' chytil Kořínek pokutový kop
ŽK:            Růžička Fil., Sobotka
ČK:            Šenk
 

Na hřiště prvního týmu tabulky jsme odjížděli s odhodláním potvrdit naši jarní formu a favorita minimálně hodně potrápit. To se nám povedlo dokonale a nakonec můžeme i říci, že naše výhra byla zcela zasloužená.

Zápas začal postupným oťukáváním obou mužstev, ale už ve třetí minutě domácí založili brejk a po faulu Fil. Růžičky přišla i žlutá karta a trestný kop, který nakonec nebyl nebezpečný. Poté se strhla opravdu fotbalová bitva, která musela přítomné diváky opravdu bavit. Prostě dnes se na Zbraslavi určitě nikdo fotbalem nenudil. Šance na obou stranách, výborné výkony brankářů a nasazení bylo příkladné. Naše obrovské šance v prvním poločase zahodili Nekola, Havlák, Ivančo a Klimeš, další na druhé straně zlikvidoval Kořínek, nebo byli i domácí v koncovce nepřesní.

Druhý poločas začal pro nás skvěle – po rohovém kopu Čížka se prosadil nohou Šenk a poslal nás do vedení. Za dvě minuty mohlo být ještě lépe, když Stuchlík krásnou kolmicí vysunul Havláka, ale toho vychytal domácí brankář. A přišel trest, rohový kop domácí hezkou hlavičkou zužitkovali ve vyrovnání. Naše akce byly daleko nebezpečnější, ale bohužel další gól nepřišel, i když šance na to byly. Naštěstí však ani domácí nebyli produktivní.
V 67. minutě přišel zřejmě klíčový moment celého utkání, kdy po faulu Šenka v pokutovém území byl nařízen pokutový kop a Šenk byl navíc za nás dle pravidel nespravedlivě vyloučen, ale dnešní pravidla jsou opravdu dosti zmatená – jednou je to posouzeno tak, podruhé zas jinak a všichni mají pravdu!!! Penaltu si postavil domácí kapitán, ale jeho střelu skvělý Kořínek vyrazil a tím nám dal obrovský impuls do dalších minut.

Šli jsme do střídání, když zcela vyčerpaného Stuchlíka nahradil mladíček Holub a s tím i přišel risk v podobě neustále hrát na tři útočníky a jen dva záložníky, prostě jsme chtěli vyhrát i v deseti hráčích. A vyšlo to na 100%, dnes opět výborný Ivančo s Holubem to zvládli výborně. V 74. minutě, vysunul kupředu Holub Klimeše, ten utekl svému strážci a situaci vyřešil doslova skvostně nahrávkou na Nekolu, který zasunul již do prázdné branky a vrátil nám vedení. Za deset minut opět utekl Klimeš svou přihrávkou hledal Havláka, který pustil nádherně míč za sebe na naběhnutého Lebla, který zvýšil na tři jedna v náš prospěch. I v deseti jsme byli lepší, vytvořili si pět óbrrr šancí a z toho dvě proměnili.
Hlavní rozhodčí nastavil šest minut a nechal domácí zahrávat dva přímé kopy, ale vše jsme ustáli a mohli slavit zasloužené vítězství.

Dnes doslova smekám před výkonem všech hráčů podpořeným skvělým Kořínkem v naší brance. Jednoduše řečeno – takto se bojuje za svůj klub a na druhou stranu patří poděkování i našim divákům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit. Na tutové šance i střely jsme byli lepší, v nasazení jsme domácí o něco předčili a tak si vezeme krásné a zasloužené tři body.

Další zápas odehrajeme v sobotu 14.5. od 10:15 na domácím hřišti proti mužstvu Slivence.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Kořínek;   2. celý tým

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš