Libuš - Xaverov 10:2 (5:1) - 05.06.2022 - Starší dorost A

Články > Starší dorost A > Libuš - Xaverov 10:2 (5:1)  |  05.06.2022

SK Libuš – SC Xaverov Horní Počernice   10:2 (5:1)

Hráno:      05.06.2022 11:30
Hřiště:      Libuš – tráva
Sestava:   Maty – Abdi (73' Jirka F.), Kami (79' Nuru), Alf, Zrzi – Dan, Hlavi (59' Menďas), Naidy, Duby
  (45' Dory) – Alex – Caltič
Branky:       1' Alex (Hlavi), 17' Caltič (Dan), 33' vlastní, 37' Kami (p.k.), 40' Alex (Caltič), 62' Alex (Caltič),
      67' Dan (Caltič), 78' Zrzi (Dan), 89' Alex (Dan), 90' Nuru (Alex)
ŽK:              Zrzi
 

Ve dvacátém čtvrtém kole jsme doma přivítali pátý celek tabulky – Xaverov. Po posledních herně ne příliš nepovedených zápasech jsme kluky proházeli na postech a jasně si řekli, co chceme hrát.

Soupeř se nestačil ani moc rozkoukat a už hned první minutě inkasoval. Hlavi krásně kolmicí vysunul Alexe a ten samostatný nájezd proměnil – 1:0. Pak nám chvilku trvalo, než jsme se srovnali na středu a začali získávat druhé balóny. To se nám podařilo a byli jsme díky tomu více na balónu a v tlaku. Výměna postů nám velmi oživila kraje, kde Duby, ale především Dan měl velmi dobré náběhy a z toho pramenily naše šance. Po rychlém přenesení hry na volného Dana, si Dan dobře poradil v situaci 1 na 1 a jeho následný centr našel Caltiče – 2:0. Hosté hráli sympaticky, žádný beton, ale otevřenou partii. Nebáli se hrát a i oni párkrát zahrozili. Další naše branka padla po rychlém, chytrém dlouhém autu Zrziho, který přehodil stopery, jeden z nich před sprintujícím Caltičem v nouzi odehrál hlavou balón vedle bezmocného brankáře – 3:0.
Hned po rozehrání se soupeř díky naší ztrátě koncentrace dostal do přečíslení, které nakonec přineslo snížení na 3:1. Dnes kluci hráli v dobrém pohybu, na málo dotyků kombinovali i tam bylo dnes hodně dobrých překvapivých nahrávek, které soupeř nečekal. Velmi pěkná kombinace, do které se zapojilo osm kluků a vše na jeden dotek (11 dotyků), kdy balón zprava šel přes střed doleva a pak nazpátek i následné výborné zakončení Najdyho z vápna v brance k naší smůle neskončila, i když by si to zasloužila. Střela trefila obránce, brankář by na střelu nedosáhl. Dan dál proháněl obránce a po jeho dalším úniku nezbývalo už nic jiného, než Dana v malém vápně faulovat. Pískal se pokutový kop, který z bravurou proměnil Kami na 4:1. Poločasový výsledek stanovil po další rychlé a hezké kombinaci Alex, když mu balón na hlavu posadil Caltič – 5:1.

V druhém poločase jsme chtěli dál držet tempo zápasu a to se nám dnes podařilo. Kluci nás bavili fotbalem a zápas si užívali. V 62. minutě se po třetí prosadil Alex, kterému gratuluji k hattricku – 6:1. O pět minut později se také prosadil Dan, který si za dnešní výkon branku zasloužil – 7:1. Na obě branky nahrával Caltič. Kluci dál byli aktivní s balónem a soupeři už docházely síly. My jsme naopak měli sil dostatek. Dobře to bylo vidět v situacích, když soupeř rozehrával rohové kopy, který jsme zachytili a v následném brejku šli ve sprintu do přečíslení 5 na 1. Padla z toho osmá naše branka, kterou dal Zrzi (Caltič mu týmově balón pustil, jinak mohl dávat branku už on), když mu do prázdné nahrával Dan – 8:1.
Po našich chybičkách v obraně, kdy jsme špatně rozehráli a pak i zbytečně faulovali za vápnem, se nádherně z trestného kopu trefil hostující hráč. Maty si na balón sáhl, ale bylo moc krásně trefené – 8:2. Poslední slovo jsme měli ale my a to hned dvakrát. Nejdříve se po přihrávce Dana opět prosadil Alex, který zaznamenal 30. branku v soutěži – 9:2! V poslední minutě se poprvé v A týmu prosadil Nuru, který dobře dohrál střelu Alexe a tím zaokrouhlil náš dnešní účet na 10:2. Nurovi k premiérové trefě gratuluji!!

Dnes musím kluky velmi pochválit, protože opět hráli fotbal, který po nich chceme, aby hráli. Byla radost na ně dnes koukat a myslím si, že jsme si dnes zápas všichni užili!
Malá kaňka jsou dvě inkasované branky, které si soupeř ale za svou aktivitu zasloužil.

Jen tak dál kluci, děláte nám velkou radost!!
Ale i dnes jsme se přesvědčili, že se ještě stále máme co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš