Aritma B - Libuš 3:3 (2:0) - 21.05.2023 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Aritma B - Libuš 3:3 (2:0)  |  21.05.2023


SK Aritma Praha B – SK Libuš   3:3 (2:0)

Hráno:        21.05.2023 17:00
Hřiště:       Aritma – tráva
Sestava:     Bouška – Socha, Holub, Růžička Fr., Pelant – Šenk (55' Davizi) – Nekola, Růžička D.
    (78' Lhota), Stuchlík (59' Beneš), Klimeš – Havlák
Branky:     19' 1:0, 30' 2:0, 52' 2:1 Nekola, 58' 3:1, 71' 3:2 Beneš, 81' 3:3 Socha
      ve 43' chytil Bouška p.k.
ŽK:              ­ Pelant, Davizi

Zápas začal z obou stran trochu opatrně. Postupně však mladý domácí tým zvýšil pohyb a začal nás dost prověřovat v defenzivní činnosti. My jsme ztráceli půdu pod nohama a po dvaceti minutách šli domácí do vedení.
Poté hned mohl vyrovnat Nekola, po dlouhém autu Pelanta běžel sám na domácí branku, ale bohužel si v poslední chvíli míč ukopl a domácí brankář pádem pod nohy naši možnost zneškodnil. Domácí však po hezké akci zvýšili na dva nula a ještě několikrát jsme zachraňovali doslova za pět minut dvanáct. Trestný kop Fr. Růžičky vytáhl skvělým zákrokem domácím brankář a taktéž si za malou chvilku poradil i s povedenou střelou Stuchlíka.

Dvě minuty před koncem poločasu přišel zřejmě zlomový moment celého utkání. Po naší hrubce v rozehrávce přišel faul v pokutovém území, ale naštěstí pro nás Bouška penaltu zneškodnil a my byli ještě stále ve hře.

O poločase jsme kladli důraz na lepší a včasný přístup k domácím hráčům při obranné činnosti a zvýšit aktivitu do ofenzívy. Hned od začátku druhého poločasu se začal hrát útočný fotbal a to hlavně z naší strany, i když domácí vůbec nezaostávali. Po třech minutách mohl snížit Nekola, ale na dokopnutí míče do prázdné branky mu chyběly centimetry. Což se mu povedlo až za malou chvíli, když po ose Havlák – Klimeš – Nekola bylo sníženo. Bohužel domácí ještě jednou odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale my cítili šanci a vytvářeli si šance, jak na běžícím páse.

Bohužel nás brzdila naše koncovka. To naštěstí neplatilo v sedmdesátéprvní minutě, kdy Klimeš nádherně uvolnil Beneše a ten střelou z hranice penalty s přehledem uklidil míč k levé tyči a byli jsme opět na dostřel. Domácí opět vystrčili růžky a nejdříve si Bouška poradil s prudkou ranou na přední tyč a poté jsme měli óóóbr štěstí, kdy nejlepší hráč domácích trefil břevno + tyč a míč se odrazil do náručí Boušky v naší brance.

Nejkrásnější moment utkání přišel devět minut před koncem, kdy po skrumáži v domácím pokutovém území se odrazil míč zhruba 20 metrů od domácí branky k naběhnutému Sochovi, který ho neuvěřitelnou ranou napálil přímo do šibenice domácí svatyně. To by byl asi gól roku – prostě óda na radost. Střelci patří gratulace k první vstřelené brance v A-týmu a pro nás i důležité. Až do konce se hrál dál velmi pěkný fotbal, který se obě mužstva snažila rozhodnout ve svůj prospěch, ale branka již žádná nepadla a tak zápas končí remízou.

Pro nás ztráta či zisk? Spíše za průběh první půle asi zisk, ale šance ve druhém poločase nás dokonce mohly dovést až k vítězství. Další utkání odehrajeme v sobotu 27.5. od 10:15 na našem stadiónu, kdy naším soupeřem bude tým 1999 Praha.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Bouška;   2. Havlák;   3. Klimeš, Socha.

Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš