Libuš - FA Praha 10:0 (6:0) - 21.10.2017 - Starší žáci A

Články > Starší žáci A > Libuš - FA Praha 10:0 (6:0)  |  21.10.2017

SK Libuš – FA Praha   10:0 (6:0)

Hráno: 21.10.2017 13:15
Hřiště: Libuš – tráva
Sestava:   David – Srbák, Jirka, Filip D., Ondra P. – Hop, Beny, Alf, Žeňa – Dom – Péša, Kuba, Ondra   H., Míra, Menďas, Dan
Branky:    3× Kuba, 3× Péša, 2× Dom, Beny, Alf
 

V dalším zápase jsme doma přivítali kluky ze Střížkova. Před zápasem jsme kluky upozorňovali, že nesmějí soupeře podcenit a hrát pořád naplno.

Soupeř do začátku utkání nastoupil pouze v deseti (a to ještě s dvěma kluky z mladšího dorostu), když jsem se trenéra hostů zeptal, jestli je to v pořádku a normální hrát se staršími kluky soutěž pro starší žáky, tak mi odpověděl, že je vůbec rád, že se mu tým sešel a že nechtějí od nás dostat moc branek a že vlastně můžeme být rádi, že se bude zápas hrát!!! Nemám problém hrát proti starším klukům, ale přijde mi to hodně zvláštní v nejvyšší pražské soutěži a je jen otázkou, proč tedy vůbec soutěž přihlašují, když nemají dostatek kluků. Po pár minutách dorazil i jedenáctý hráč soupeře a tak se hrálo…

Hned od úvodu utkání bylo zřejmé, že naši kluci mají ve všem navrch. Snažili se na těžkém terénu hrát kombinačně a celkem se jim to i dařilo, měli jsme rychlý přechod do útoku, dobře se pohybovali a nikdo zbytečně nedržel balón.

Ve čtvrté minutě jsme se dostali Domem do vedení 1:0. Kluci dál makali, ale dlouho jsme se nemohli prosadit podruhé, až přišla 16. minuta a poprvé v zápase se trefil Kuba – 2:0. Hned o tři minuty se znovu trefil Dom – 3:0. Kluci nás dál bavili dobrou hrou a hráli pořád naplno, odměnou jim byla čtvrtá branka, kterou střelil Péša – 4:0. O chvilku později se trefil i Alf – 5:0 a poločasové skóre uzavřel znovu Péša – 6:0.

V kabině jsme kluky nabádali, ať hrají pořád stejně, ať se nekoukají na výsledek a už konečně odehrají zápas vzadu s nulou. Druhý poločas probíhal stejně jako ten první, náš stálý tlak, který vyústil v naše šance, ale bohužel i dnes jsme zahodili i ty největší, které snad ani zahodit nejdou. Péša obejde stopera, udělá kličku i brankáři a pak netrefí prázdnou branku (na jeho obhajobu – měl balón na levou nohu a hrál správně levou nohou, žádné přehazování na pravou, kterou by se trefil). Další naše šance, kdy centr letí před branku na Zrziho, který stojí na brankové čáře a hlavou trefí tyč úplně prázdné branky a mohl bych pokračovat dál. Další branku jsme tak přidali až ve 45. minutě, kdy jsme měli po faulu ve vápně možnost zahrávat pokutový kop. Míč si vzal Kuba, rozběhl se, zakopl a prostřelil překvapeného brankáře :-) 7:0. Další svou branku přidal Péša, který si dnes připsal (pouze) hattrick – 8:0. O dvě minutky později se trefil i náš kapitán Beny, který se prosadil hezkou střelou za vápnem na 9:0. Naší poslední branku v dnešním zápase dal Kuba – 10:0, který stejně jako Péša dal dnes hattrick a oběma klukům k hattricku velmi gratuluji, jen více takových fotbalových chvilek.

Dnes všichni kluci zaslouží velkou pochvalu, jak zápas zvládli a poctivě celý odmakali. V celém utkání kluci pouze jednou odkopli balón, jinak vše řešili fotbalově a z toho mám velkou radost, že se nebojí hrát a hlavně chtějí balón konstruktivně rozehrát a ne ho jenom odkopnout.

Děláte nám velkou radost kluci, jen tak dál!! Ale nezapomínejte na to, že se máme pořád co učit, ale hlavně se chceme pořád zlepšovat!!!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš